MOTOR, OLEJ: Jaký?

Moderátor: peta.smolik

jenik11
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 23 úno 2008, 09:22

Příspěvek od jenik11 »

V!RUS píše:Po kolika kilometrech se u 1,2 meni olej????
Jeden rok nebo 20 tisíc km.
Reklama
 

mafi
Všeználek
Příspěvky: 1987
Registrován: 01 zář 2007, 15:09
Bydliště: Trnava - SVK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mafi »

ja pouzivam Castrol GT-X 5W-40,velmi som, spokojny
Uživatelský avatar
fru
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 lis 2008, 16:44

Re: Jaký je olej v nové Pandě 1,1

Příspěvek od fru »

Minimaxa píše:
jenik11 píše:
Minimaxa píše:Prosím, nevíte někdo jaký dává Fiat do nové Pandy 1,1 ve výrobě motorový olej?
To vím úplně přesně. SELENIA GOLD
to jsi mi ale vůbec nepomohl, název mi jaxi nestačí, specifikace, je to 10W-40 syntetika? nebo polosyntetika?
polosyntetika..

já tam dal Mobil 10W 40 a nebude problém
Panda forever
Aktualně F500L
KRATOCHVIL
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 15 led 2009, 20:49

Re: Jaký je olej v nové Pandě 1,1

Příspěvek od KRATOCHVIL »

selenia 20 k r. výr. 2008
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je olej v nové Pandě 1,1

Příspěvek od sgy »

jak se tady dívám.. nějak jsem už znejistil
před 2 týdny jsem nechal měnit za vlastní olej. Ale že to má být 10W-40 jsem postřehl zase až teď. Já jsem tam nechal dát 5W40 Shell Helix Ultra... Není to špatně? Právě na stránkách Shellu je 5W40 pro Pandu doporučená ... Nezničím tím něco?
Jan Horák
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 08 pro 2009, 19:02

Re: Jaký je olej v nové Pandě 1,1

Příspěvek od Jan Horák »

Posílám skvělej odkaz a slovo do pranice ohledně olejů. Sejměte klapky z očí a nepodléhejte bludům a dezinformacím !!!
http://www.saabinfo.net/index.php?Itemi ... &task=view" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo zdroj
http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... _komentare" onclick="window.open(this.href);return false;
vyšlo v časopise AutoEXPERT
Naposledy upravil(a) Jan Horák dne 11 pro 2009, 13:19, celkem upraveno 1 x.
Panda-Pinďa 1,2 8v Dynamic
Renault ESPACE III, 16V 104kW LPG
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Jaký je olej v nové Pandě 1,1

Příspěvek od Petr1968 »

Jaké klapky???
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej?

Příspěvek od Mr.Bean »

Zdravím, Panda má nalítáno neuvěřitelnejch 18315km. Olej byl měněn loni v červenci (14000km, Selenia 20k). Mám ho opět v létě vyměnit nebo je moc brzo? Stačí počkat a vyměnit před zimou?
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej?

Příspěvek od kovvalsky »

mr.bean píše:Zdravím, Panda má nalítáno neuvěřitelnejch 18315km. Olej byl měněn loni v červenci (14000km, Selenia 20k). Mám ho opět v létě vyměnit nebo je moc brzo? Stačí počkat a vyměnit před zimou?
niekto meni AJ po par tisic kilometroch to nevadi tu je skor namieste otazka ci ti nerobi problem davat peniaze kazdych 5000km za olej pokial nie tak veselo men pokial ano prestuduj si krabicu a na zadnej strane mas napisane na kolko km je olej predpisani
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej?

Příspěvek od Mr.Bean »

Selenia 20K je na 20 tisíc. Ale olej bývá "omezenej" i časově
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
ducellie
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 24 pro 2011, 19:18

Re: Jaký motorový olej?

Příspěvek od ducellie »

Chlapi nemozem citat vsetky tieto kraviny... tento problem som riesil.. pozor do niektorych Pand sa dava polosyntetika a do inych syntetika!!! Ked nevies aky mas tam dat olej tak zavolaj do hociakeho servisu Fiat, povedz im VIN a oni Ti presne povedia, aky olej mas dat ci syntetiku alebo polosyntetiku. S tym xW-x pozor.. ked das 5W nic na aute nepokazis prave mu pomozes lebo pri studenych startoch bude zabezpecene lepsie mazanie. Kludne mozes dat aj 5W-30 taketo oleje sa davaju aj do Octavii a to hovorime o vykonejsich agregatoch. Ci Ti naleju Shell, Castrol, OMW to je sposobene tym s kym ma servis dohodu o odbere oleja. Ja som nalial do mojej pandy Shell. Olej vymienaj kazdych 15000km.
Kyblos
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 kvě 2012, 20:29
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jaký motorový olej?

Příspěvek od Kyblos »

Já dal do Pandy 2005, 2006 do provozu Castrol 10W 40 Magnatec 8)
Panda 1.1 narozena 2005 a v roce 2006 se naučila chodit
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOTOR, OLEJ: Jaký?

Příspěvek od pavproch »

Oživím archaické vlákno... blíží se mi další servis na více autech, tak sem se zamyslel.... zvažuju možnost (hlavně za účelem zjednodušení logistiky a potažmo i krapet ceny) sjednocení motorového woleje pro všechny "svoje" auta (modrobílávrtula, leguán a pindica) .... na základě doporučení známého to asi bude Millers Oil Nano EE 5w-40 .... ten známý to lije do všech svých aut (M3 e46, STI WRX, i20) a nemůže si to vynachválit, prý se motor opravdu "vrtí" díky nano-sníženému-tření o poznání ochotněji...

Takže otázka: má tady někdo zkušenost s wolejem 5w-40 v pindici gen II. a benzinovou motorizací 1.2i ?

Fiatem předepsaná Selenia má viskozitu 10w-40, myslím si, že krapet řidší wolej zastudena by temu neměl uškodit, naopak zimní starty budou méně bolestivé, ni? + jako bonus ty "nano" mazací částice....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOTOR, OLEJ: Jaký?

Příspěvek od pavproch »

pavproch na AF píše:Tak už mám pod stolem 25+2 litrů nanozázraku 5w-40 od Millers Oils (budu s tím krmit jak oba R6, tak i leguána i pindicu) ... doufám, že má očekávání budou naplněna...
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: MOTOR, OLEJ: Jaký?

Příspěvek od slabostka »

vo vzťahu k benzin motoru je tam jedna vec - specifikacia acea C3-10 - mid saps, vhodný hlavne pre diesel motory s dpf filtrom ale už vraj dostatočne aditivovaný pre benzin motory... takže by to malo byť OK
samozrejme cena je pre takéto auto neskutočná ale to je iná vec.... vždy mám taký pocit že je tam viac toho marketingu ako vedy - olej nemá len funkciu znižovania trenia a ak by sme aj boli len pri tom trení musel by niekto reálne postaviť vedľa seba rovnaké motory ktoré by bežali x stotisíc km a potom ich nejako porovnať...
bežný benzin motor v každom aute prežije zvyšok auta - bez debaty - takže ja radšej mením 2x často ako 2x draho... nano technologia nieje nič nové a preto čakám či iné olejárske firmy pôjdu touto cestou - aspoň v časti produkcie, vzhľadom na cenu to masové asi nebude... zatiaľ...
sporting speedgear r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „Panda“