1.6 CNG volný chod

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od pacholda »

Saki píše:Ahoj,

tak po 30 000km po GO hlavy mi prasklo těsnění pod hlavou mezi 1 a 2 válcem. Jako kdyby to někdo vybrousil. Taxem zjišťoval jakto a na CNG musí být jiné těsnění (oficiální informace od FIATU). Tož sem koupil těsnění vyměnil zatím jezdím. Opět se objevily problémy s volným chodem. Když auto jede volný chod motor se třepe no děs. Trošku se to zlepšuje při chladnějším počasí, ale není to ono. Na benzín je to celkem okej.
Kabely, svíčky, filtr vše nové. Tlaky ve válcích super. Auto jede naprosto normálně, spotřeba benzínu i plynu je stejná.

Prosím o radu nebo nápad.

Díky
SAki
A rozvodový řemen ti nepřeskočil?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Reklama
 

cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od cervenydrak »

Ne rozvodák néééé ten dělá větší brykule to by nefungovalo ani na benzín...
1,6 16V BiPower
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od Saki »

Ahoj,

hlava nebyla potkaná a kdyby to byly ventily tak není tlak ve válcích. Řemen si nemyslím protože auto jede normálně opravdu jenom problém s volným chodem. Napadá mě nějaké čidlo nebo poloha škrtící klapky nebo krokový motorek volného chodu anebo ta hadička ucpaná zkusím to prověřit. Jsem ze severní moravy a spíš potřebuju radu kdo by mi to mohl říct co je špatně a já to koupil nebo kdo se s tím setkal. moc se mi nechce kupovat všechny čidla a postupně je měnit.
Díky a mějte se.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od kubiii »

Saki píše:Ahoj,

hlava nebyla potkaná a kdyby to byly ventily tak není tlak ve válcích. Řemen si nemyslím protože auto jede normálně opravdu jenom problém s volným chodem. Napadá mě nějaké čidlo nebo poloha škrtící klapky nebo krokový motorek volného chodu anebo ta hadička ucpaná zkusím to prověřit. Jsem ze severní moravy a spíš potřebuju radu kdo by mi to mohl říct co je špatně a já to koupil nebo kdo se s tím setkal. moc se mi nechce kupovat všechny čidla a postupně je měnit.
Díky a mějte se.
Co třeba zkusit jako první toto:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008101202" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od ivopav »

Teplota by to být mohla, při spalování CNG je vyšší než u benzínu. Poté co jsem to 1x fest přehřál a 1x málem přehřál jsem namontoval teploměr. Mám alepoň nějakou kontrolu...
Při tom prvním přehřátí byla ucpaná vratka do nádržky - taková malá hadička nahoře.

U mě poprvé odešlo samozřejmě těsnění pod hlavou (mj.) a podruhé bylo taky propálené asi na třech místech...
Jen bych se chtěl zeptat jak si zapojoval ten teploměr a jaký máš typ.Předem dík a omlouvám se,že je to mimo téma. :wink:
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od Alda »

Tady se to řešilo:
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... r&start=45
Kdyžtak se ptej...
1,6 16V BiPower
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od Saki »

ahoj,

video je to pěkné ale klapu jsem čistil a ten člen co řídí volný chod taky. Napadlo mě zda by to nemohlo být čidlo tlaku v sacím potrubí? Nevíte někdo jaxe to chová pokud to čidlo nefunguje?

A nebo druhá věc nemůže to být třeba v tom krokovém motorku volného chodu?

Další věc na co jsem přišel je že když mám puštěnou klimu auto má volný chod pravidelný, jsou to sice vyšší než volnoběžné otáčky, ale s klimou nechci pořád jezdit.

SAki
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od cervenydrak »

Zajímavé s tou klimou!!!! NEVIM!
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od kubiii »

Saki píše:A jaxe ten sprej jmenuje?
Já se chystám na klapkovou orgii a zakoupil jsem k tomu sprej Liqui Moly, na netu za 235Kč, ale +120Kč poštovný, tak jsem zavolal do Autostylu v Brně - Starém Lískovci a tam jsem uspěl za krásných 245Kč bez poštovnýho. Na tom spreji se mi líbí, že má cca 40cm hadičku, takže to snad protáhnu přes air box a nebudu muset odstraňovat hadici přívodu vzduchu...

Odkaz na sprej: http://www.liqui-moly.cz/detail/pro-lin ... ici-klapky" onclick="window.open(this.href);return false;
ikšeft: http://www.oleje-shop.cz/product/liqui- ... ici-klapky" onclick="window.open(this.href);return false;
Autostyl: http://www.autostyl.cz/images/kontakt-u-hriste.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ještě jsem na netu objevil nějaký Wynn´s: http://obchod.top-oil.cz/katalog/zbozi/ ... lic_ma=118" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od cervenydrak »

Nežer ty speje tak je uplně jedno čim to vyčistíš hlavně dobře a zkoušel jsem to ředidlem a taky to jde a Štangl má v nabídce sprej za 60 Kč na brzdy a bohatě to stačí... A v zimě se na to dá krásně nastartovat!!
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od kubiii »

cervenydrak píše:Nežer ty speje tak je uplně jedno čim to vyčistíš hlavně dobře a zkoušel jsem to ředidlem a taky to jde a Štangl má v nabídce sprej za 60 Kč na brzdy a bohatě to stačí... A v zimě se na to dá krásně nastartovat!!
Kdybych tu klapku vydělával tak je to jedno, ale když to budu dělat hotfixem, tak chci něco, co je na hotfix určený, kdybych stříkal ředidlo do sání ta neví nevím... :mrgreen:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od cervenydrak »

Neboj se vlka. Eště mám dotaz nedělal jsi ted někdy rozvody? Stačí blbě nastavit vačky a nedrží volnoběh take..Pokud nepoužiješ original přípravky tak máš smolik, možná že je zakopanej pes tady.
1,6 16V BiPower
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od Saki »

Ahoj,
jo rozvody jsem dělal, nebo teda když sundáš halvu musí dolů i rozvody. Ale na benzín to jede jak lusk. tak nevím.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od Alda »

Saki píše:Ahoj,
jo rozvody jsem dělal, nebo teda když sundáš halvu musí dolů i rozvody. Ale na benzín to jede jak lusk. tak nevím.
Co takhle vstřiky CNG? Ty by to být nemohly? Čidlo to asi nebude když je to benzín OK, ne? Čidlo je pořád stejné ať to jede na benzín nebo na CNG.
1,6 16V BiPower
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: 1.6 CNG volný chod

Příspěvek od Mišan »

Vstřikovače to v pohodě můžou být, tchán dal nové a má pokoj. Jednou to taky jednomu dělal příliš vysoký tlak na výstupu regulátoru (myslím, že má být 10 bar).
Multipla Bipower 1,6 /2000
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“