KOLA: Trny

Moderátor: peta.smolik

pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

Ono taky hodně záleží na typu: zatímco "normál" pandice má v TP předepsaných 13", náš "klajmbing" tam má 14" a "cross" dokonce 15".....

Tož tak....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
fru
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 lis 2008, 16:44

Příspěvek od fru »

Zdar, nevíte náhodou jestli jsou totžná plechový disky na Pandu II, totožný s jiným typem fiata, podle rozteče šroubů se mě zdá že jo... Punto, Uno...

Potřebuju starší 4 plechový disky. :D
Panda forever
Aktualně F500L
ccode
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2008, 22:44

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od ccode »

Já nejsem odborník ,ale myslím , že mají jiné ET na rozíl o jiných podobných.
( viz. specifikace jednoho e-shopu : Plechové disky - 13 - 4x098 - Plechový disk FIAT Panda NOVÁ 5.00B x 13 (4x098 ET35) 4450

4 ocelové disky s orig pneu Continental , jedno léto jetý budou určitě někde na prodej. Minulý týden si je někdo vyzvedl u nás v garáži ,sice musel vylomit FABku , ale má je.

Kdyby jste je někdo viděl tak , jsou moje ( jedno kolo má duši po propíchnutí z boku nějakým sídlištním vtipálkem).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ještě se zeptám ke kolům protože budu muset koupit nové jestli nevíte o levnějších než jsem našel na e-shopech já
- nové ocelové disky cca 850 - 900 Kč s DPH
- nové pneu letní Barum cca 770 - 850 Kč s DPH
Nemáte někdo nějaký tip ?
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od HoviXXX »

čauves,
totožný jsou (minimálně z Punta určitě ) sám jsem kupoval hliníky z Punta a má to vše jak má být..takže v pohodě...

To ccode: Koukej se radsi ruzně po forech,jak tady tak na tuning foru...Davat 9 kil za plechac..když hlinik koupis za 1100..to bych fakt nedal...A s těma gumama to moc nesrazis už...
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
ccode
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2008, 22:44

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od ccode »

Ano sice jsem našel ,že některý typ Punta má stejné rozměry , ale jiný typ, (panda má typ 4450) tady je asi rozdíl jen ve vzhledu ? .
Ješte jsem koukal do příručky a do techničáku a tam je uvedeno , že sice můžou být kola z lehkých slitin,
ale rozměr disků a pneu je předepsán . Tedy jak jsem koukal po různých zdrojích disků z lehkých slitin tak jsem žádné takové ,aby odpovídali tomu co správně má být nenašel. Ví někdo tedy jaké disky z lehkých slitin jsou ty , které tam
správně patří podle techničáku (Aktiv 1,1) ?
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od HoviXXX »

Jak jiny typ?? Potřebujes rozteč a středovou díru a ta je stejná!! a nevim presne co tam ma byt....Když tam hodis 14 ky nebo 15 ky chybu neudelas...
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
ccode
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2008, 22:44

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od ccode »

No nevím , trochu mi ta rada připomíná modré LED , kapacitor , přinejtovaný křídlo a mračítka :-).
Jen jsem chtěl vědět jaká kola si pořídit , tak aby odpovídali tomu co je schválený pro můj typ Pandy .
Především ,proto že je auto v záruce .
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od HoviXXX »

A co by jsi jako chtěl za radu abys me neprirovnaval k nakejm LEDkám,mračítkám a tak??? Vždyt sis odpovedel sam,hledej kola co ty podle techničaku musis mit a je to ne?? A to hledání je na chvíli...A až budeš v nouzi s vyhledáváním,ve FIATu ti je rádi prodaj.. :lol: Hodně štěstí..A promin že sem radil blbě.
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
ccode
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2008, 22:44

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od ccode »

No to jsem nechtěl , aby jsem tě HoviXXXi nějak urazil - jestli jsi to pochopil takhle tak se si omlouvám.
Že u FIATa koupím kola to vím , taky že budou pěkně drahý taky vím.
Plechový disky a gumy (viz. můj původní dotaz) jsou mi jasný .
Není mi jasný jaké "hliníkové" disky a gumy jsou ty správné (jaké orig. dodává FIAT na pandu Aktiv 1.1.)
A jde mi o to , aby to byly ty správné i podle techničáku a FIATa (auto je v záruce) a tedy, aby se nevyskytli žádné problémy jak s policií , tak s FIATem , kdyby nedejbože došlo na nějakou reklamaci.
Proto jsem napsal tu poznámku sice s :-) , k radě "vraž tam 13",14", nebo 15"", ale asi jsem to přepísk , ještě jednou se omlouvám.
Jak jsem psal nejse žádný odborník na auta a tak to možná moc pitvám a neodvažuju se vzhledem k nákladům a důležité části auta jakými jsou kola o experimenty proto tz dotazy pro některé ze skušených možná stupidní.
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od HoviXXX »

Mě jen tak nekdo neurazí,neboj.. Takže: Pokud chces hliníky.v pohode si kup 13,spíš doporučuju 14ky (osobne je tam mam-nekde na foru to tu najdes) a nikdo ti nic nerekne...a policajti už vubec ne..Podezřely jsou až 17ky na Pandě!!! s timhle mužes byt v klidu!!a ve Fiatu nic nekupouj..silene predrazeny vsechno!!! a jestli chces neco jeste,tak se ptej konkretneji :-) at ti slouži ta kára :-)
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
Jan Horák
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 08 pro 2009, 19:02

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od Jan Horák »

Takže k pneu na Pandu.
Verze 1.1 Aktive ( k tomuto modelu se oficiálně litý kola nedodávaj, ale je to až na motor a výbavu naprosto stejný auto s verzí Dynamic, takže žádnej problém), 1,2 Dynamic (+ verze s LPG) a Emotion a Multijet dle údajů z Fiatu mají origo pneu 155/80 R13 79T a jim rozměrově odpovídaj, jsou napsaný v TP jako variabilní provedení vozidla (stejný obvod=nerozhodí se údaj rychlosti na tacháku) 165/65 R14 79T.
Sám to tak mám a je z hlediska úspory PHM super mít úzký kola i na léto a k tomu nějaký super Eco pneu (třeba FULDA Eco control - posílám odkaz na test, super z hlediska opotřebení a též i spotřeby PHM)
http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.p ... rsicht.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Orginál plecháče na výše uvedený Pandy maj označení 5.00 Bx13 ET 35 a hliníky 5J x 14 ET 38, ty ovšem nedoporučuju objednávat u fiatu, ale využít nějaký z hrabákovejch serverů, kde se občas nabízej repliky se stejným vzhledem, jako se vyrábí origo disky pro Fiat. Originály 5J x 14 ET 38 vypadaj takhle (viz obrázek).
Přílohy
obrázek00001.jpg
obrázek00001.jpg (45.42 KiB) Zobrazeno 6127 x
Panda-Pinďa 1,2 8v Dynamic
Renault ESPACE III, 16V 104kW LPG
macosx
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2010, 21:53
Bydliště: Uh.Hradiště

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od macosx »

amen, přesně tak 5Jx14 ET38 s pneu 165/65R14 79T mi píšou v TP (koupeno new v CZ)ještě je tak ale sehnat za slušný peníz :((( všude se nabízí 5 1/2 J x 14 jenže ty jde osadit min 175/XX/14 nebo 185/XX/14 co sem zatím pochopil, otázka zní: čemu to vadí, jenom cajtům a u STK ???
Punto 00 1.2 8V sx, Panda 1.2 8V dynamic
Jan Horák
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 08 pro 2009, 19:02

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od Jan Horák »

Co to je slušnej peníz? Jinak širší kola jen víc žerou a pokud nemáš 100 koňový HP, tak jsou dle mýho zbytečný. Lepší by bylo doplnit Pandu i o zadní zkrutnej stabilizátor z nový fordky, která se dělá ve stejný fabrice. To by jízdní vlastnosti v zatáčkách vylepšilo daleko víc a gumy 165/65 14" na Pandu úplně stačej, výbornej kompromis pružení tlumení a trakce. Voni ti konstruktéři nestudovali nadarmo a praktický zkušenosti maj taky. Jelimani přišlí přímo po škole se k tomuhle nepouštěj. To je jen privilegium úředníků státní správy tady v Čechách, tady se praktický zkušenosti jedním šmahem zatratily po Plyšáku.
Panda-Pinďa 1,2 8v Dynamic
Renault ESPACE III, 16V 104kW LPG
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: Otázka ohledně kol

Příspěvek od pavproch »

@fru & ccode:

cca v půlce dubna budou k mání 4 plecháče 14" včetně (čtyři zimy jetých) zimních pneu Pirelli 185/65 R14 . Skoro zadarmo...

Rozhodl jsem se ke změně provozu fijátka:
až skončí tahle zima, sundám a prodám plecháče, nasadím hliníky s letníma na dojetí.
na podzim potom na ty hliníky nechám dát nové zimáky - nafurt (budeme na nich trvale jezdit, tj. nebudeme už přezouvat na letní). Žena totiž změnila zaměstnání a pandice už nenajede víc než 4-6t km ročně....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
jurá
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2013, 09:47

Re:

Příspěvek od jurá »

TOMBY píše:Klidně je odstraň, jediná funkce je přidržení po nasazení, než dáš šrouby, aby jsi dobře trefil díry.
všechno špatně ,ty štefty drží kotouč nebo buben na náboji ,když sundáš kolo aby se nedostak nějaký marast pod kotouč aby neházel
nazdar ,jsem tu nový a chtěl bych se zeptat jestli se dají někde sehnat orginální hagusy na pandu 2011 i použité?
Odpovědět

Zpět na „Panda“