Přední ramena

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od Globusman »

Kubanec píše:
Globusman píše:
Fantom píše:Ahoj,
nevíte,kde se dají sehnat levně obě přední ramena na multinu?
Samozřejmě,že internet jsem projížděl,ale každý má uřčitě ještě nějaké typy,kde je to levnější.
Prosím tedy o radu.Děkuji
Levný kvalitní ramena má Patrik Plesl - http://www.plesl.cz Pro členy Multipla klubu dává slevy...
Ahoj ,chtěl jsem se optat zda máš ramena od pana Plesla ??a kolik jsi na ně najel km dík Kubanec
Mám je od něj a mám na nich zatím cca 35000 km
Reklama
 

marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, mám od Plesla ramena origo Fiat za cenu replik od Kelly. Teď je mám dva roky a jsou v kopru, hlavně pravé. Samozřejmě to není výrobcem ani prodejcem, ale doslova příšernýma silnicema u nás. Chci tím říct, že spíš záleží kudy kdo jezdí a někomu by i levnexy vydržely 4roky. Mimochodem, v itálii mění ramena po cca 4-5 letech (dle statistiky) - asi maj lepší silnice :( . Každý si musí uvědomit, že přední náprava je konstrukčně z Tipa a Mulťa přeci jenom něco váží, hlavně na předku...
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od Matess »

Dotaz: Jak poznáte že jsou ramena v háji?
Začíná se mi tu a tam při přejezdu určitého typu nerovností ozývat (spíše je to jen pocit) malé klepání, jako by něco kov na kov mělo vůli. Občas tam dokonce něco jako by zakřupe. Myslíte že jsou to ramena, stabilizátor, kosti? Jak to zjistit.
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od kubiii »

Matess píše:Dotaz: Jak poznáte že jsou ramena v háji?
Začíná se mi tu a tam při přejezdu určitého typu nerovností ozývat (spíše je to jen pocit) malé klepání, jako by něco kov na kov mělo vůli. Občas tam dokonce něco jako by zakřupe. Myslíte že jsou to ramena, stabilizátor, kosti? Jak to zjistit.
Když se jede po nerovné cestě, třeba polňačce nebo se přejíždí třeba retardér či jiná příčná nerovnost, tak to od kol bouchá.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od bikus »

4 Matess

Já ti poradím jediný: potřebuješ STK, kde mají ty pneumatický hejbátka pod kola. Je to náplň jejich práce, zjistit co je na autě nepřípustné pro provoz, takže kup někde půl kila dobrýho kafe, zajeď tam, buď slušnej a neodbytnej, a dopadneš jako já: najedeš tam na ty plotny, vležes si s ním pod auto, on má dálkový kterým hýbe levá-prává-dopředu-dozadu a sám uvidíš, co je špatný. Já např. viděl natrhlý gumy silentbloků levýho ramene, a vůli v kloubkách "kostí" = vzpěry stabilizátoru, tak jsem koupil radši všechno nový.... A nevyhodili mi, že nemají čas.
Že by někdo tipnul při jízdě v autě, podle toho že "vepředu něco tluče", co bude špatný, tomu nevěřím ani za mák. Přenese se to do kastle přes patnást jiných komponentů nápravy, ale možností a místa pro vůle je tam moc, aby to někdo trefil najisto napoprvé.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od kubiii »

bikus píše:4 Matess

Já ti poradím jediný: potřebuješ STK, kde mají ty pneumatický hejbátka pod kola. Je to náplň jejich práce, zjistit co je na autě nepřípustné pro provoz, takže kup někde půl kila dobrýho kafe, zajeď tam, buď slušnej a neodbytnej, a dopadneš jako já: najedeš tam na ty plotny, vležes si s ním pod auto, on má dálkový kterým hýbe levá-prává-dopředu-dozadu a sám uvidíš, co je špatný. Já např. viděl natrhlý gumy silentbloků levýho ramene, a vůli v kloubkách "kostí" = vzpěry stabilizátoru, tak jsem koupil radši všechno nový.... A nevyhodili mi, že nemají čas.
Že by někdo tipnul při jízdě v autě, podle toho že "vepředu něco tluče", co bude špatný, tomu nevěřím ani za mák. Přenese se to do kastle přes patnást jiných komponentů nápravy, ale možností a místa pro vůle je tam moc, aby to někdo trefil najisto napoprvé.
No, já u Tempry začal vnímat výše popisované bouchání za konkrétních situací, poptal jsem se odbornějších, co by to mohlo být, zašel jsem za mechošem, říkám mu: Vole, asi mám v prdeli ramena, on se na to koukl, řekl: Vole, fakt jsou v prdeli, vyměnil je a byl klid. BTW, na STK to auto před tou výměnou bylo poměrně nedávno a nikdo nic. Takže i tak se dá zjistit hodně (např. opotřebovaný tlumiče mají svůj specifický dvojťuk, ložiska jsou taky jasný uchem atp.), nicméně, pokud jsou někde na STK takto ochotní a hodí auto na houpačku, tak je to samo ideál.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od Mark L. »

Prohlidka auta na STK na prani zakaznika stoji 200Kc. Aspon teda u nas.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Přední ramena

Příspěvek od pacholda »

Mě to zjistil mechanik, když auto zvedl, při výměně kol. Když je auto celé ve vzduchu, můžeš si se všemi prvky nápravy pěkně zalomcovat. Když mi pak vyměnil obě ramena a čepy řízení, tak se stále ozývalo bouchání od nápravy. Auto znova zvedl a zjistil, že jsou to silentbloky uchycení stabiku. Jel jsem s autem na geometrii do Fiatu a tam mi mechoš při zkušební jízdě tvrdil, že mám v kopru uchycení levého tlumiče a proto to bouchá. Když jsme pak vyměnili ty silentbloky na stabíku, tak bouchání přestalo. Takže sluchem opravdu nic nepoznáš.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od Alda »

pacholda píše:Mě to zjistil mechanik, když auto zvedl, při výměně kol. Když je auto celé ve vzduchu, můžeš si se všemi prvky nápravy pěkně zalomcovat. Když mi pak vyměnil obě ramena a čepy řízení, tak se stále ozývalo bouchání od nápravy. Auto znova zvedl a zjistil, že jsou to silentbloky uchycení stabiku. Jel jsem s autem na geometrii do Fiatu a tam mi mechoš při zkušební jízdě tvrdil, že mám v kopru uchycení levého tlumiče a proto to bouchá. Když jsme pak vyměnili ty silentbloky na stabíku, tak bouchání přestalo. Takže sluchem opravdu nic nepoznáš.
Není nad dobrého mechanika, u mě poznal mechoš silentbloky ihned, tak měnil jen je.
Jak to tady tak sleduji, tak problémy s rameny se týkají spíš naftových verzí.
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od kubiii »

2 pacholda:

Netvrdím, že se sluchem pozná všechno, ale přibližně se vytipuje příčina problému, a pak je samozřejmě nutný auto zvednout, lomcovat, bouchat kladivem, až se zjistí, kde jsou ty vůle. Na houpačce v STKáčku je to ještě lepší a za 200 to určitě stojí...

2 Alda:

Jistě, těžší naftový motory dávají přední nápravě zabrat podstatně více, na druhou stranu se s nimi líp vyjede zasněženej kopec :)
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Re: Přední ramena

Příspěvek od Kubanec »

Přední ramena od pana Plesla original italský za 2250,-
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
Uživatelský avatar
boza
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2009, 17:50
Bydliště: Slaný

Re: Přední ramena

Příspěvek od boza »

Dnes jsem nechal vyměni ramena a bouchá mi to napředku stále,je možné že to dělá uložení tlumičů?Nemáte někdo zkušenost na kolik přijde výměna?
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Přední ramena

Příspěvek od pacholda »

boza píše:Dnes jsem nechal vyměni ramena a bouchá mi to napředku stále,je možné že to dělá uložení tlumičů?Nemáte někdo zkušenost na kolik přijde výměna?
Viděl bych to spíš na silentbloky uchycení stabilizátoru. Zkus auto zvednout, aby byla obě přední kola ve vzduchu a zahýbat stabilizátorem, uvidíš sám. Odpovědi na to kde se dají koupit a jak se mění najdeš na fóru.
Přeji hodně zdaru.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
mkn
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 04 čer 2007, 17:44
Bydliště: Neděliště

Re: Přední ramena

Příspěvek od mkn »

Taky mě to bouchalo jako blázen asi půl roku. Když mi v servisu měnili obě pření prasklá péra, tak přitom vyměnily silentbloky a uložení stabilizátoru - přesně, jak píše "pacholda" a je po bouchání. Ramena prý ještě nejsou až tak špatná. Tak se mi ulevilo, protože oprava stála o cca 7000Kč méně, než jsem původně čekal.
Multipla 1.6 16V - červená-metal
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena

Příspěvek od Alda »

Proč nezačnete tím nejlevnějším? Ramena vs. silentbloky to je dost velký cenový rozdíl.
1,6 16V BiPower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“