Jaké pneu?

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Jaké pneu byste zvolili v rozměru 195/50 R15?

Barum Bravuris FR
14
56%
Matador MP43 Aquilla EVO
11
44%
 
Celkem hlasů: 25

J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

Příspěvek od J.kiwi »

Vyskoušej pneunet.cz - jsou z Nového Jičína ceny mají snad nejlepší - třeba zrovna u Fuldy
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
Reklama
 

ivo89
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 27 bře 2008, 00:33

Příspěvek od ivo89 »

ja mam taky isty rozmer ako ty,mam obute Pirelli P6000,za sucha idem ako keby som bol vlak na kolajach,neuhne ani za svet(ale musia byt zohriate,za studena nedrzia) a co sa najviac ceni je ze za mokra drzia tiez obdivuhodne dobre.....

Obrázek
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

J.kiwi píše:Vyskoušej pneunet.cz - jsou z Nového Jičína ceny mají snad nejlepší - třeba zrovna u Fuldy
jj, tam se mi zdají upa nejlevenější... tam jsem kupaoval brilantistky na fávo!
Jirka.S
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 srp 2008, 07:57

Příspěvek od Jirka.S »

Jestli vám můžu doporuit něko na pneu tak jedině www.pneu.extralavne-pneu.cz mam s nima ty nejlepší zkušenosti....
Ligogo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 258
Registrován: 13 kvě 2008, 15:56
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ligogo »

Jednoznačne AVON ZV3 !!!
Punto 1,2 8v
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xeromax »

no kedze uz leto pomaly konci a blizi sa zima a k puntikovi neboli zimne gumy tak "babo rad", na com jazdite v zime, ktore sa oplati kupovat a ktore nie????, Jazdit budem prevazne v meste cize cesty viac mokre ako zasnezene, ale prijazdova cesta k domu bude pod snehom, a mozno nejaka lyzovacka atd. diky za rady, PS: pocitam tak do 2000,-/ks
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

xeromax píše:no kedze uz leto pomaly konci a blizi sa zima a k puntikovi neboli zimne gumy tak "babo rad", na com jazdite v zime, ktore sa oplati kupovat a ktore nie????, Jazdit budem prevazne v meste cize cesty viac mokre ako zasnezene, ale prijazdova cesta k domu bude pod snehom, a mozno nejaka lyzovacka atd. diky za rady, PS: pocitam tak do 2000,-/ks
já budu jezdit asi na letních, ted ještě šetřim na komplet alu i s pneu, možná koupim zimní až tak v lednu. Jinak co se týče tej ankety, tak když si přečtete na pneunetu ohlasy těch, co už mají ty EVA,tak jsou převážně kladné. Já do nich asi taky pujdu, má je známej a nestěžuje si.
THornych
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 24 lis 2007, 12:10

Příspěvek od THornych »

Vidím, že mezi Puntisty jsou samí závodníci, což mě u této velikosti auta překvapuje (nic ve zlém). Ty Matadory jsou velmi slušné pneumatiky, které bych se nebál dát ani na větší auto s nadprůměrným nájezdem. já osobně najezdím přes 40.000 km (naštěstí ne s Puntem), používám Fuldy, ale těch Matadorů bych se vůbec nebál.
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buchtič »

xeromax: já budu jezdit ještě na Fuldách s kterýma sem to koupil (pro německej trh) v rozměru 165/65/14 a pro takový sračkový poježdění optimální, ale nejspíš i do nějakýho toho sněhu
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

l-cizek píše:možná koupim zimní až tak v lednu
To ti budou platné jak mrtvému zimník.
Punto 55S Mk I
Uživatelský avatar
palec
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 22 dub 2008, 06:59
Bydliště: MY, NM

Příspěvek od palec »

ja mam PIRELLI WINTER 190 SNOWCONTROL 175/65 R14 82 T.zatial som ich velmi nevyskusal auto som kupil v marci(dovoz nemecko) a to uz bola slaba zima.boli kupene s autom takze tuto zimu ich vyskusam riadne ako drzia
Čierny Punťo 1,2 16V 2000
http://palex.rajce.idnes.cz/puntak/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

corleone píše:
l-cizek píše:možná koupim zimní až tak v lednu
To ti budou platné jak mrtvému zimník.
Nj, jenže poslední 3 roky to bylo tak že do ledna i dýl skoro sníh nebyl...nakonec už mám stejně objednaný zimáky...sice jen dopředu, ale na ty 3 km do práce a zpět to bude stačit
martin@fiaty.cz
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2007, 19:55
Kontaktovat uživatele:

Barum Bravuris

Příspěvek od martin@fiaty.cz »

Tak nevim, jestli je to ještě aktuální, ale pokud můžu doporučit, tak Barum Bravuris asi nebrat. Mám na svém Puntu II (2003), 1,2 8V Barum Bravuris 195/45 R15 a asi bych do toho už nešel. První zrada je v těch Barumkách - hlučnost poměrně hodně velká (oproti standardním Pirellkám 165/70 R14 samozřejmě jak nebe a dudy), navíc je na nich auto hodně tvrdý. Už tak tvrdej podvozek je subjektivně ještě tvrdší - asi jak stárnu, tak mi to už nevyváží ani fakt, že auto na těch pneu jede jak po kolejích. Na zimu mám Barum Polaris2 185/60 R14 a ty mi přijdou na každodenní ježdějí vhodnější a kupodivu jsou i tišší než ty Bravurisky.
Kdybych chtěl kvůli vizáži 15", asi bych zauvažoval o 185/55 R15. Tyhle pneu jsou pro Punto doporučený a jezdí na nich tušim standardně HGT i Sporting.
A ještě jeden postřeh k těm 195/45 R15 - docela se zvýší spotřeba. Typuju to tak na 0,3 l oproti 165/70 R14.
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Barum Bravuris

Příspěvek od FetesBrod »

taky je mám, hrozně hlučný no, ale docela držej :) jinak na zimu mám 165/70 Sava Eskymo, minulou zimu byla tahle velikost první v testech ADAC, jedna stála myslim 900,- A jelikož bydlím v horách, tak jezdím krosit do neprotažených silnic a je to paráda :)
MK2 1.2
Obrázek
venep
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 22 kvě 2007, 22:06
Bydliště: kosice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od venep »

Ja ich mam uz asi rok na MK2ke 185/60/R15 a je to jedna super guma super drzi jak na suchu aj na mokru dobre odvadza vodu pekny dezen za malo korun a ze su trosku hlucne komu to vadi?
:)
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“