Pukanie pri otvarani dveri

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

tak vám, co pomohlo stříknutí nějakého mazadla, to nebude určitě takové praskání, jako máme my, kterým nepomohlo stříknutí, si myslim :)
MK2 1.2
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

taky to tak vidim...rozdíl je vrzání (tam stříknutí něčeho může pomoci) a praskání...fakt jak škodovka....kolikrát se snažim ty dveře otevřít jen tak, aby se dalo vystoupit/nastoupit...musim s tím něco udělat...sem si jistej, že mi to jde někde od toho nastavovače poloh, ale nevim jak to vyměnit...to budu muset asi sundat tapec co?? :?
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

l-cizek píše:kolikrát se snažim ty dveře otevřít jen tak, aby se dalo vystoupit/nastoupit...musim s tím něco udělat...
kua jako bych viděl sebe, stydim se za to pukání >D
MK2 1.2
Obrázek
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

Tak to byla jedna z prvnich veci, ktere jsem na Puntu resil a vyresil :D

Jestli jste alespon trosku manualne zrucni, tak je to otazka nekolika malo minut a za par kacek, zadne drahe vymeny dilu apod.

Pricinou je, ze se vytvori vule mezi prirubou pantu a jeho uchycenim (v miste toho sroubu). Puvodne tam byla takova kovova vlozka, ktera se vsak casem vymackala. Je treba povolit a vyhodit ten sroub ven, z toho plechu vyloupnout tu vlozku a pak udelat novou. Ja jsem nasel v garazi tenky mosazny plech (0.3mm), ze ktereho jsem vystrihl cca 5mm siroky pasek. Ten jsem zkruzil na prumer toho sroubu a delku upravil na 3/4 obvodu. Tuto vytvorenou vlozku stacilo nasadit do toho plechu a pak vsadit zpet sroub.
Doporucuji na tom sroubu srazit to osazeni (pilnikem obrousit), ktere brani jednodussimu vsazeni, ale neni to zcela nutne. Pak staci pritahnout matici a je to jako nove.
Mam to udelane u vsech dveri a bez problemu.

Pokud se to takto resilo, tak sorry za recap
:wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

špatně se k tomu dostává, hlavně to povolit. Ale díky, něco zkusim
MK2 1.2
Obrázek
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

no já mám takovej pocit že to mám někde ve dveřích...ty myslíš ten šroub mezi pantama ne?? Tam právě žádnou vůli nepozoruju, ještě na to kouknu pod lupou :D
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

l-cizek píše:no já mám takovej pocit že to mám někde ve dveřích...ty myslíš ten šroub mezi pantama ne?? Tam právě žádnou vůli nepozoruju, ještě na to kouknu pod lupou :D
Jestli Vam to taky tak "strili" tak je problem v tom pantu (mezi sroubem a uchyceni na karoserii je vule). Jinak to staci poradne namazat. :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

nevim jestli všichni myslíme to stejný, já jen vim, že to dělá ta pacička, která má právě ty tři polohy otevírání dveří, omezovač myslim. Když se na to zadívám, tak to při puknutí přeskočí právě tou vůlí, bude to chtít nejméně vypodložkovovat
MK2 1.2
Obrázek
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

taky sem na to koukal...tady mazivo nepomůže
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Keď Vám to strieľa, bude to zlomené vo dverách. Utorok nahadzujem fotky!
...já sem uši a ty si až po uši v hovnech...
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Neriešte už kraviny s kajlíkom.... toto sú neni embéčky!!!
...já sem uši a ty si až po uši v hovnech...
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

FetesBrod píše:nevim jestli všichni myslíme to stejný, já jen vim, že to dělá ta pacička, která má právě ty tři polohy otevírání dveří, omezovač myslim. Když se na to zadívám, tak to při puknutí přeskočí právě tou vůlí, bude to chtít nejméně vypodložkovovat
Ano, presne toto mam na mysli. To vyvlozkovani tomu pomohlo.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Tomas-Sk8
Fiaťák
Příspěvky: 168
Registrován: 17 dub 2008, 13:57

Re:

Příspěvek od Tomas-Sk8 »

Graun píše:
FetesBrod píše:nevim jestli všichni myslíme to stejný, já jen vim, že to dělá ta pacička, která má právě ty tři polohy otevírání dveří, omezovač myslim. Když se na to zadívám, tak to při puknutí přeskočí právě tou vůlí, bude to chtít nejméně vypodložkovovat
Ano, presne toto mam na mysli. To vyvlozkovani tomu pomohlo.
Taky mi to pěkně štve ten polohovač a promazával sem to a nic :? Nějak bych to taky rád odstranil..sere mi to..ten polohovač mi nevadí,jen to cvakání co dělá ten kloub:(
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Graun »

2Tomas-Sk8 Podivej se, zda nemas mirne povolenou matici na tom sroubu, popr. to vyvlozkuj.
Zjistil jsem, ze staci mit mirne povolenou tu matku a uz to "strili". Je to opravdu neprijemny zvuk, jak u stare stodvacky :lol:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
Timo
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 bře 2006, 21:08
Bydliště: Snina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od Timo »

Tak to nepríjemné pukanie začalo pred týždňom aj mne. Pozeral som na ten kĺb, ale tam vôľa nie je a dokonca tam nie je skrutka ale nit. Ten polohovač pri pukaní vystupuje dohora asi o 2 mm, ale vo vnútri dverí! Mal to už niekto rozobrané? Je vo vnútri v dverách tiež nejaká skrutka? Tiež tu niekto sľuboval fotky a.....skutek utek
FIAT Punto EVO 1,4 Multiair 77 kW r. v. 2010
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“