TYP (NAVOD K MONTAZI) - Xenony

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Chod si dat nastavit svetla do servisu, zaplatis za to par korun a je pokoj. Dakedy som tiez nastavoval svetla sam, ale ked som cim dalej tym horsie videl, tak som zasiel do servisu a je pokoj.

1. Neviem co naklana svetla, ale mne to funguje. Za nefunkcnost tohto urcite nemozu vybojky

2. to nerobi vybojka, to robia tie "kvalitne" svetla. Mne sa trasie lave svetlo.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Reklama
 

Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Je to dost těžké ty xenony seřídit. Všeliak jsem to zkoušel naklápět a nastavovat a pořád jsem nebyl spokojen. Tak zhruba asi takhle. Když přijedeš ke zdi asi na 5 m, jsou před tebou od světel dvě elka. Pokud jseš na rovině seřiď světla tak, aby byla stejně vysoko. Potom pomalu couvej od tý zdi. Nejlepší je to dělat v noci někde na parkovišti u supermarketu... :D Uvidíš, jak se ty elka přibližují k sobě až se spojí v jedno. Musí se přesně překrýt, pokud ne, tak ještě seřiď u některého světla výšku. A teď to příde...vytáhni auto na silnici a sleduj jak světa svítěj. Spojené elko by se mělo promítnout před tebou a to tak, že v protisměru je kolmice a od dělící čáry světla svítěj šikmo na příkop. Čili moc nepálíš to do protijedoucích aut, ale ty vidíš víc...Za jízdy musíš vidět jasně ostře to spojené elko. Pokud je to rozmazané, nebo jsou vidět dvě ty šikmé čáry na příkop, znamená to, že se ti ty dvě světla (elka) spojují dřív nebo později než dopadnou na silnici. Musíš odhadnout, jestli světla svítěj dost daleko nebo naopak moc blízko. Pokud by dálka vyhovovala,stačí jedno ze světel natočit směrově. Kterým směrem, to musíš odhadnout, já jsem zase zajel k obchoďáku, jezdil jsem od zdi sem tam, zkoumal jsem kdy se světla spojí, a kdy už svítěj přes sebe, trochu přišteloval, vyjel na silnici a tak pořád dokola, až se to povedlo. Jakmile ti nebude vyhovovat ani dálka, zase musíš ke zdi, světla na horu a potom teprve seřizuj směr.Ty světla (čočky) jdou seřídit tak perfektně, že svítěj daleko a přitom na tebe nikdo nebliká. Já se s tím babral asi tři hodiny ale stojí to za to. Nevím proč si ty světla vyndaval, já to tam namontoval bez vyjmutí. Takže nejdřív seřizuj výšku, to znamená dálku, kam to dosvítí a potom směr, musíš jasně vidět, že do protisměru je kolmice a zhruba od dělící čáry šikmý svit na příkop. Nejlíp je to vidět za jízdy. Bohužel jinak nevím, jak bych ti to vysvětlil. Tak hodně prpělivosti...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Jo, servis je taky řešení, ale myslím si, že ti ty xenony nastavěj z "bezpečnostních důvodů" dost nízko, když si je nastavíš sám, budou ti svítit dál a taky nebudeš oslňovat. Na mě nikdo nebliká, tak předpokládám, že je vše v pořádku.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

proch píše:...ale myslím si, že ti ty xenony nastavěj z "bezpečnostních důvodů" dost nízko...
Mno neviem, nastavili mi to presne ako kebyze nastavuju halogeny ;) Siel by som do ineho servisu ak by to chceli dat nizsie ;)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Shane88
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 31 srp 2008, 16:21

Xenony punto MK2 s angel eyes

Příspěvek od Shane88 »

Chtel bych se zeptat jesli ma nekdo zkusenost s montovanim xenonu do punta 2 popripade se svetly angel eyes zajima me jesli se bude muset neco pilovat nebo to tam sedne diky odpovedi.
Punto 1.2 8V 3dv rv. 2001
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony punto MK2 s angel eyes

Příspěvek od Arrow79 »

Je tu jedna vseobecna tema o xenonoch. Ja mam v origo svetlach MK2 xenony, vrtal som 23mm dieru do krytu za ziarovkou. Plus jeden balast je pripevneny o kos baterie, druhy na pravej strane je priamo o kasnu :oops:
Punto MK2 1.2 8V ELX
milafrost
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2008, 22:36
Bydliště: TT

Re: TYP (NAVOD K MONTAZI) - Xenony

Příspěvek od milafrost »

ja som rozmyslal aj nad tymto...

http://www.youtube.com/watch?v=0JSMQk61xQ8

ale to by chcelo demontovat ten predny preihladny kryt ci ako sa to vola...da sa to vobec???
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“