MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- no práveže to je problém, že kufor využívam každú chvílu, často tam vozím bike, psa, batohy ked ideme niekde na hory. Čiže potrebujem aby to bolo praktické a aby to zaberalo fakt minimum miesta. Subáč problém nieje, na ňom mám rýchlospojky, ten mám vyhodený za pár sekúnd. Len tie zosíky vyriešiť... peťo mal zaujímavý nápad s tým platom, no tam by bol problém s napájacími a RCA káblami, musel by som to vždy odskrutkovať. Repro káble by problém neboli, tie by som zapojil tiež cez rýchlospojku. Najviac má láka opäť tá dvojitá podlaha, tak ako som to mal na MK1. len ako som vravel, spraviť jú úplne nízku, tak že ani pod ani nad zosíkmi by nebol ani 1cm. To by možno šlo, bolo by to aj pekné, nenápadne a pokial by som sa potreboval dostať ku rezerve jednoducho by som ju nadvihol podobne ako sa zdvíha plato ... no nič mám nad čím zasa premíšlať :D
- inak budem musieť poriešiť ešte tlmenie a hlavne nejaké repro do dverí. Do predu klasika 16,5 cm kompa a do zadných dverí 13cm kompá. Keby ste o niečom vedeli dajte vedieť, zvažujem či ísť znova do Ground Zero alebo skúsiť inú značku, a ideálne niečo za cca 60-80€ max.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

Matto píše:- no práveže to je problém, že kufor využívam každú chvílu, často tam vozím bike, psa, batohy ked ideme niekde na hory. Čiže potrebujem aby to bolo praktické a aby to zaberalo fakt minimum miesta. Subáč problém nieje, na ňom mám rýchlospojky, ten mám vyhodený za pár sekúnd. Len tie zosíky vyriešiť... peťo mal zaujímavý nápad s tým platom, no tam by bol problém s napájacími a RCA káblami, musel by som to vždy odskrutkovať. Repro káble by problém neboli, tie by som zapojil tiež cez rýchlospojku. Najviac má láka opäť tá dvojitá podlaha, tak ako som to mal na MK1. len ako som vravel, spraviť jú úplne nízku, tak že ani pod ani nad zosíkmi by nebol ani 1cm. To by možno šlo, bolo by to aj pekné, nenápadne a pokial by som sa potreboval dostať ku rezerve jednoducho by som ju nadvihol podobne ako sa zdvíha plato ... no nič mám nad čím zasa premíšlať :D
- inak budem musieť poriešiť ešte tlmenie a hlavne nejaké repro do dverí. Do predu klasika 16,5 cm kompa a do zadných dverí 13cm kompá. Keby ste o niečom vedeli dajte vedieť, zvažujem či ísť znova do Ground Zero alebo skúsiť inú značku, a ideálne niečo za cca 60-80€ max.
Viem o niecom velmi dobrom podla mojho nazora ak chces zavolaj poviem ti blihsie
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Pepoxx
Znalec
Příspěvky: 672
Registrován: 02 úno 2011, 18:28
Bydliště: Trenčín - to je pri Dolnej Súči
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Pepoxx »

matto - no to pevne plato by bolo dobre, ale fakt keby potrebujes kufor tak by ti nehrali ani repraky a fakt by to dlho trvalo kym by si to poodpajal.... este ma napadlo tam po bokoch na pevno by sa nedali dat ?

kovalsky - kto vedel... ten subac som nikde inde nenasiel iba v CZ....

pepaxx - ak chces za 20€ by som ti dal len ten box na subac, lebo reprak uz ma slubeny Roman... ale ak ho kupis skor aj z cisto novym zosilovacom v zaruke: http://www.ahifi.cz/zesilovac-gladen-m-line-100-2.html" onclick="window.open(this.href);return false; - tak vsetko dokopy 170€ (komplet moj subac v boxe+ ten novy zosik) lebo ten som zobral k mojmu novemu subacu lebo nanho bola lepsia cena potom a roman taky potrebuje..... lenze on zevraj ide este do anglicka takze prenho je to zatial este len buducnost

inak subwoofer mam tento: http://www.spldynamics.sk/product/spl-d ... 300s4-808/" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto Cabrio
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

ja by som to vyriesil inak pekne schovate aj bez dvojitej podlahe
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- konečne som sa dostal k zatmaveniu zadných svetiel, vyzerá to celkom dobre, aj ked mi tam zostalo pár bubliniek :| , ešte ma čaká brzdové svetlo a hmlovka s cúvačkou. Inak uvažujem, že skúsim zatmaviť aj predné svetlá. Zvolil som najslabšiu fóliu, tak si myslím, že by to nemalo mať velký vplyv na svietivosť...
pred...
pred...
IMG_20140420_172912.jpg (113.59 KiB) Zobrazeno 3432 x
...po
...po
IMG_20140508_181450.jpg (101.79 KiB) Zobrazeno 3432 x
takto to svieti
takto to svieti
IMG_20140508_182957.jpg (117.42 KiB) Zobrazeno 3432 x
- už dávnejšie som zmenil stredové znaky na diskoch za abarthové.
IMG_20140405_151500.jpg
IMG_20140405_151500.jpg (166.49 KiB) Zobrazeno 3432 x
- podarilo sa mi za super cenu zohnať 12 plátov tlmenia STP anticor, čiže čoskoro sa bude tlmiť :P
IMG_20140509_153354.jpg
IMG_20140509_153354.jpg (115.45 KiB) Zobrazeno 3432 x
- a nakoniec ešte dve mobilové.
IMG_20140510_125231.jpg
IMG_20140510_125231.jpg (138.1 KiB) Zobrazeno 3432 x
IMG_20140510_125457.jpg
IMG_20140510_125457.jpg (102.88 KiB) Zobrazeno 3432 x
- najbližšie plány:
1. čaká má výmena zadných brzd
2. obzerám sa po nejakých reproduktoroch 16,5 kompo do predu a 13 cm kompo dozadu. Ak by niekto mal na predaj ozvite sa :) .Zatiaľ zvažujem zn. Visteon, čo mi poradil kovvalski a moje oblubené Ground Zero....
3. nemá niekto prosím nazvyš, resp. nevie zohnať kúsok striebornej karbon-fólie :?: ... chcel by som ňou olepiť klučky na dverách, kedže tam mám trošku ošúchanú farbu, a taktiež sa chcem trošku pohrať z Fiat znakom na zadných dverách. Kupovať 0,5x1,5 m sa mi neoplatí, veľa by mi toho zostalo :|
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

1. Visaton
2. Trocha striebornej mam mozno ti to bude stacit
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Pepoxx
Znalec
Příspěvky: 672
Registrován: 02 úno 2011, 18:28
Bydliště: Trenčín - to je pri Dolnej Súči
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Pepoxx »

hned je to lepsie tie svetla ze ? som ti to vzdy tvrdil :D .... inak presne aj ja zhanam 16,5 do predu a 13 komba do zadu..... tiez rozmyslam ake... mozno audiosystem, alebooo hertz alebo co aj ked herz som este hrat nepocul ale tieto sa mi vcelku pozdavaju: http://www.ahifi.cz/reproduktory-hertz-hsk-165-4.html" onclick="window.open(this.href);return false;

takze hovoris ze ked budem potrebovat ale dva platy STP sa ti mam ozvat co ? :D
Punto Cabrio
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

S takychto repro nikdy basy nedostanes potrebuju uzavretu ozvucnicu a to v dveroch nemas teda mas ale 50 L co zodpoveda velkym bednam taketo repraky hraju dobre v 10L a podobne este ten audio system by som schvaloval ale skorej ten mnou doporucany visaton alebo obdobne znacky popripade z autohifi niake morel tempo
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Pepoxx
Znalec
Příspěvky: 672
Registrován: 02 úno 2011, 18:28
Bydliště: Trenčín - to je pri Dolnej Súči
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Pepoxx »

to je sila ze jeden odporuca to druhy to :) niekedy mam pocit ze najlepsie je nikoho nepocuvat kupit podla seba a potom sa hnevat sam na seba :D
Punto Cabrio
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

Ti co to predavaju predaju ti aj hovno znutrie lebo 90 percent ludi pozera len vykon a to je vse ale ostatne okolnosti ti uz nikto z predajcov nepovie
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

Pepoxx - no tie audiosystem zaujali už dávnejšie aj mna, vraj sú super čo sa týka cena/výkon. Ja zvažujem ešte http://www.ahifi.cz/reproduktory-ground ... 165tx.html" onclick="window.open(this.href);return false; a zaujali ma aj http://www.ahifi.cz/reproduktory-u-dime ... omp-6.html" onclick="window.open(this.href);return false; , ale uvidím ako sa nakoniec rozhodnem. To tlmenie, no asi ta sklamem, ale budem rád ak mi toto bude stačiť. Chcem tlmlť všetky dvere, kufor a aj kapotu, tak budem rád ak mi tých 12 plátov bude stačiť :) ... inak musím uznať, že ten tvoj bawor vyzerá na živo fakt super :P ... sme kukali s kamošom, že aká paráda 8)
kovvalsky - no kukal som tie visatony, či ako sa to píše, ale vieščo, ked som si to zrátal: 4xhlbokotové+4xvýškové, vyšlo mi to okolo 140€ dokopy. Ked si to vezmeš za to kúpim 4 x klasické kompo repro do auta... neviem no váham, čomu dať prednosť. Ale ved pokecáme po telefóne, aj o o rerpro aj o tej fólii :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Pepoxx
Znalec
Příspěvky: 672
Registrován: 02 úno 2011, 18:28
Bydliště: Trenčín - to je pri Dolnej Súči
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Pepoxx »

jj audiosystem aj mna asi najviac laka na hudbu ktoru pocuvam ja.... tie visatony to som ani nenasiel poriadne :D to neviem co je... a vobec... nech kupim hocico tak to bude lepsie jak to co tam je teraz... este musim navrtat velku dieru do dvery za reprak, lebo e46ky maju za reprakom len plech a nemaju vobec ozvucnicu tym padom.... tak to nehra moc dobre.... a ked sa to vsetko porobi bude to super si myslim.... uz len ten moj gladen subac co som kupil malinky brutalne pomohol tomu zvuku.... akurat pri stiahnutej streche ho moc nepocut, ale sak co.... no diiiiik... mal by som mu trosku znizit predok aspon... :wink:
Punto Cabrio
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

Ono je to tazko kazdy si musi uvazit kolko chce do toho vrazit a podla toho sa da navrhnut co kupovat. A hlavne kazdy od toho ocakava nieco ine kvalita a bumbac nejdu dohromady
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Pepoxx
Znalec
Příspěvky: 672
Registrován: 02 úno 2011, 18:28
Bydliště: Trenčín - to je pri Dolnej Súči
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Pepoxx »

no ja mam kabriolet... potrebujem silu a Watty na ukor kvality bohuzial... pretoze inak by som za jazdy toho moc nepocul... a cena tak do 250€ za predne repraky... ostatne veci mam vcelku kvalitne z punta
Punto Cabrio
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

pepo, tak za 250 ečiek už kúpiš celkom schopné repro :) . Ja som menej náročný, ja počúvam hlavne elektroniku, dramáč a tak... no zasa mne o výkon nejde, aj v MK1 som len málokedy hudbu fakt vypeckoval. Skôr mi ide o akú-takú kvalitu, aj ked som si vedomí, že z origo rádiom a z mojimi zosíkmi to nebude na žiadnu EASCA súťaž:D Ja by som sa rád zmestil dokopy do 150 max. 200€ za predné aj zadné repro. Akorát trošku váham, či zvoliť dozadu kompo alebo koaxiál... Kedže v kufri bude celkom schopný subáč, neviem či to potom vzadu nebude prebasované?
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“