MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Cabuto »

Chudaku ted si nevzpomenu jak se tomuto jevu rika nejak v prekladu eteklej motor nebo co ale je me jasne co se stalo tesneni pod hlavou prasklo mezi valcem a olejovim kanalkem tim to nasalo olej a jelo to do doby nez dosel a kdyz dosel tak se zadrel hold toto je nejhorsi co muzes s dieselem zazit a z nicim jinym to ani nejde ale drzim palce :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Reklama
 

Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Romandinho »

Snad to das do zrazu dokopy ... Drzim palce nech oprava neni draha ... :(
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Uživatelský avatar
Baron
Fiaťák
Příspěvky: 158
Registrován: 25 dub 2013, 19:46
Bydliště: Nitra

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Baron »

Uff tak to je sila. No dufam ze to nebude take strasne drahe ta oprava :| . Ale musel to byt riadny šok ked znicoho nic sa toto stane :(
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Toti »

No to je dosť nepríjemné, nejak tie turbá už nevydržia to čo kedysi :? tiež sme teraz riešili jeden repas turba na takom istom motore v opli a nemal ani vela km. Inak asi bolo lepšie to zadusiť na rýchlosti ešte ked si sa hýbal.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od peter963 »

No je to dost neprijemne,ale treba dufat ze to nebude to najhorsie.Drzim palce a dufam ze do zrazu bude Puntas fit.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

Ďakujem. Ak všetko vyjde, v piatok by som mal mať Punťasa opraveného, vraj treba meniť turbo, vačku, tesnenia a ešte pár vecí. Vraj zvyšok motora to prežil. Tak uvidíme. Čo som sa bavil s mechanikom, vravel, že zisťil, že nejaká hadica pri turbe bola prasknutá, a niekto predomnou to zfušoval tak, že do nej vložil PVC trubku a olepil páskou. Vraj to mohlo sať falošný vzduch a aj nečistoty do turba. Až to turbo nevydržalo. Ale je to sila, bez nejakých prejavov, že sa môže toto stať :? Každý den vozím kolegu automechanika, a už viac krát sme sa bavili ako to pekne ťahá, ešte som ho chcel dávať tento mesiac chipnúť, no ked sa darí... :?
Inak Toti, to lutujem, že ma v tom strese nenapadlo, zadusíť to cez rýchlosť, ale bolo to dole kopcom v 140km/h tak som chcel hlavne čím skôr zastaviť na krajnici(mal som plné auto), ešte som chcel rýchlo upchať sanie, ale nestihol som.

- takto nejako to vyzeralo, akorát dym bolo okolo celého auta :shock: : https://www.youtube.com/watch?v=M-pxsViKF88" onclick="window.open(this.href);return false;
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od peter963 »

Ono sa to povie ze zadusit ho ale vtej rychlosti ta to nenapadne az potom.Tak ten co to predtym opravoval tak to je poriadny FUSER.Mna by ani nenapadlo davat nejaku PVC trubku davat do hadici.Na dojazd olepit paskou to ano,ale potom ju hned vymenit za origo.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Toti »

Tak ked to človek nepozná a nevie o čo sa jedná v danom momente, tak ho to vôbec nenapadne, to mi je jasné. Ale nieje to neobvyklý jav vela turbodieslov tak dodýchalo a dokonca aj na emisnej sa to niekedy stane, že proste to chytí slinu jak starý ožran a začne cecať olej :D Ale ak to nenarobilo tolko škody tak je dobre a nech ti potom mechanik vyčistí aj celé sanie a ICčko lebo tam bude hodne oleja :wink:
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

ja ti len poviem svoj nazor keby zistim ze sa niekto v tom aute vrtal neodborne prve co by som spravil keby ho dovezem domov zo servisu tak by som ho nafotil a tresol na internet proste uz by som tomu auto moc neveril lebo co sme sa bavili tak zopar veci tam nesedi tak neviem ta predavajuca podla mna ciste svedomie nema preto ti aj vravela ze to auto slape len otazka bola dokedy ale pokial si ho nechas aspon sa pozri ci ma utiahnute vsetky sroby a skontruluj si brzdy :D :D :D lebo aj ja som kupil auto mal 20 tisic a dokrivene kotuce a vymeneny chladic a ventilator a vsetci ti budu tvrdil ze je to nove to su proste slovaci
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od peter963 »

kovvalsky suhlasim stebou. :D
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od pepaxx »

maťo nepríjemné...ale ako hovoríš tak auto bude ok tak nie je o čom

mne sa presne toto stalo na ducate len ja som na to prišiel a nepretočil som motor len som nechal peťku a zabrzdil motor zhasol..

a stalo sa mi to tak že tiež z ničoho nič na turbe nejaký tesniaci krúžok už netesnil a začal ísť tlak oleja v turbe do sánia....

viem si predstaviť ako to muselo byť zadymené...
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- inak chalani, keby som to udusil cez tú spojku, nemohol by som ju tak zničiť? ... predsalen pri tých otáčkach... lebo spojka aj z dvojhmotou by vyšla asi na podobné peniaze ako oprava motora?
- Kovvalski, tak o predaji nerozmíšlam, niesom ten tip :wink: , aj ked som predával MK1, na rovinu som povedal, že bolo ťuknuté na tých semaforoch. Za 1,5 roka a 25000km som s tým autom nemal prakticky žiadne problémy, iba klasika olej, a výmena brzd. Takisto na emisnej pred pol rokom nebol najmenší problém, dokonca som mal menšie emisie aj dymivosť ako pred 2 rokmi. Absolútne nič tomu nenasvedčovalo, jednoducho sa tam niečo posralo a bolo vymalováno.... čo mi vravel jeden mechanik, pozná človeka, ktorému sa to stalo pri 50 tis. km. Takže smola .... Predošlú majitelku vôbec neviním, ani nemám prečo. Ona na tom aute najazdila polovicu z toho čo ja, pochybujem, že by to za vtedy nejako extra dojebabrala, prípadne, že by mi niečo zatajovala. Ked-už, skôr by som bol zvedavý na človeka, čo mal to auto ešte v Taliansku.

Tak či tak držte palce, zatiaľ to vyzerá nádejne...
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Cabuto »

No sice by to byl trochu tlak na spojku ale nic co by nezvladla proste na misto vyrazeni a zastaveni jen dupnout na brzdu a drzet to ukrajnice nez to zastavi a zdechne samo na nejvisim stupni kde je to nejjednodussi a nejsetrnejsi ale ted uzje to fuk drzime palce ze to daj kluci doporadku a bude zas znovuzrozenej :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od peter963 »

Zdarec Matto,no ako to vyzera s Puntasom?
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

Čau peťo, dík za opýtanie,
- no nič moc. Všetko sa to skomplikovalo, vskratke: zistili sme, že na vine bola pripchatá triska na 4. valci, ktorá prskala naftu na jedno miesto a postupne prepalovala piest, až sa nakoniec prepálil a cez neho nasal motor olej a vyprskal ho cez turbo do sania. Aspoň tak som tomu pochopil ja. Moje turbo bolo natoľko poškodené, že ho nechceli zobrať na repas, takže sa muselo kupovať nové. Ďalej bol poškodený kľukový hiadel, musí sa meniť jeden piest, ojnica, triska, tesnenia, do toho sa musel dať vyvložkovať 4 valec v bloku, kedže bol tiež poškodený a druhý blok sa nám nedarilo zohnať. Dalej sa zistilo, že aj vodná pumpa pomaly odchádza, takže aj tú treba meniť a ešte asi dalších 10 vecí na ktoré si ani nespomeniem. Budem mať zoznam od mechanika, tak potom to sem môžem ked-tak dať. Bude to stáť poriadne peniaze, myslím, že by som zta tú sumu kúpil celkom zachovalé Punto MK2 ale čo už... :|
Toť fotka ako dopadol ten piest a blok:
IMG_20140717_151633.jpg
IMG_20140717_151633.jpg (81.31 KiB) Zobrazeno 6094 x
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“