HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

adolf píše:Měl bych jeden dotaz ohledně posilovače všimnul jsem si jedné drobnosti o které jsem tady zatím nečetl pokut zastavím auto a vyndám klíček a auto úplně nestojí tak po opětovném nastartování my svítí kontrolka posilovače a pokud znovu auto nastartuju tak je vše v pořádku a všechno zhasne jinak nikdy se my zatím nestalo že by v průběhu jízdy servo vypnulo.
Ako myslis ze uplne nestoji? ze este sa trosku pohybujes vpred a opät nastartujes auto? a vtedy sa nezapne servo?

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Reklama
 

Uživatelský avatar
adolf
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 18 lis 2008, 17:16

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od adolf »

vyzkoušel jsem pokus při parkování jsem vypnul motor a kousek popojel a po opětovném nastartování my svítila kontrolka posilovače jediné řešení je znovu auto zapnout a pak je to v pohodě,Jinak když zastavím auto úplně a vypnu tak se problém nevyskytuje auto mám po první majitelce najeto 68 000 km rok výroby 2001 mám ho asi měsíc jinak spokojenost posilovač při jízdě normálně funguje .Příští měsíc ho nechám prohlídnout ve fiatu a uvidím jestli to vyřešej.
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: El. servo

Příspěvek od Graun »

V čem spočívala oprava toho serva? Jinak jsem dostal echo, že ten elmotor se dá sehnat i za necelé 4tisíce czk.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: El. servo

Příspěvek od SpiritWolker »

Ahoj, napisal som ti mail, ja mam na predaj cca za 3000czk, presnejsie za 120euro + tvoje pokazene

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ygzo »

Kua ja by som to volakam uz vyhodil najradsej... Pred nedavnom som vymenil moje rozhrkane stare tlmice za nove a kedze tam mam aj sportove pruziny uz som to aj isiel skusat na taku klukatu cestu, sedelo jak pribite, nenormalne zlepsenie oproti starym tlmicom.... ...az dokial mi zrazu ale v 80km/h v zakrute nevyplo servo... skoro som sa vyhukal do priekopy. To servo sa vypne a volant zacne mat tak brutal odpor, ze ak ho clovek nedrzi poriadno, tak sa lahko dostane mimo cestu. Velmi nebezpecne je to. Totalne som voci tomu prestal mat doveru. Vypina sa to pri lavom doraze a este aj takto - zrejme pri vacsom napore na napravu to servo nezvlada a vypne sa. Zrejme je tam prepatova ochrana a ked motor nevladze, tecie velky prud, tak to vypne...
Mal som minule dvihnute auto, tak som tocil volantom s vypnutym motorom, tocilo sa relativne OK, tazko to neslo, tak prevodovku riadenia snad vylucit mozem, ale na lavom doraze to posledny kusok ide tuhsie (tu si vysvetlujem problem s vypinanim pri doraze -> velky odpor a motor serva to vzda skor)

Otazka je, ci to moze mat ten motor serva uz odkrutene a treba ho menit??? Subjektivne sa mi zda, ze sa volantom v rezime CITY toci o hoodne tazsie nez pred 3 rokmi ked som auto kupil (vtedy som mohol na mieste tocit jednym malickom pomaly).. Bez CITY je to uz dost tuhe, to uz ani nepouzivam. Relatka som vymenil a kontakty preletoval.
Novy stlpik riadenia kupovat nechcem, lebo to uz bude 1/3-1/2 ceny auta a stare kupit je teda asi pekna macka vo vreci.

Heeeelp?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

toto co popisujes stlpikom by nemalo byt, vymenil si aj vrchne ulozenie tlmicov?
zastav sa u mna v Ba, vyskusame ine serva v aute, zamenime aj RJ-serva s inymi udajmi.
v prvom rade ti odpojim servo a vyskusame tocit volantom ci je to mechanicka chyba v riadeni (spodny cap ramena, capy a axialne tiahla riadenia, popripade pneumatika môze zadierat o plastovy podbeh kedze mas to znizene) ktora spôsobuje pretazenie RJserva a serva.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ygzo »

hej, menilo sa aj ulozenie tlmicov - ale povodne stare bolo tiez OK.
pneu nezadiera, tolko to znizene nie je
asi bude najlepsie ked sa niekedy dohodnem s tebou ked mas take moznosti to poskusat
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

cus, tak mám taky problém se servem. když je tak okolo 3 stupnu tak po nastartování se mi rozsvítí kontrolka posilovače a napíše mi to "steering fail" Když vypnu motor a otočim klíčkem do první polohy a počkám tak buď se mi to rozsvítí znovu nebo už to jde normálně.Když to svítí znova tak na potřetí to už většinou jde. Za jízdy nevypíná. Tak na co to vidíte? Že by ty relátka? Nebo to vidíte na jinou zradu :?
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

ty mas mk2b to ma ine servo, servo v mk2b sa nekazy, kazy sa tam iba snimac uhlu natocenia volantu ktory je v stlpiku riadienia. skus nabit bateriu, mozno uz straca startovaci prud, a precistit kontakty na kabloch od alternatora, aky mas motor?

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

no motor mám 1.4 16V... jinak vše zkusim o víkendu. Dneska mi sice opět nezapnulo, ale zjistil jsem že i přes svítící kontrolku jde, ale jen tak na poloviční sílu. Jo a já mám bezudržbovou baterii, ta se dá taky nabít? A je docela malá, ani nevim jakej má výkon, ale je rozhodně menší než ta co sem měl v 1.2 8V :?
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

jj skus to, popripade si skus od niekoho pozicat bateriu. ak to nepomôze tak bude chyba ktoru som popisal vysie. najlepsie by bolo ist v tvojom pripade aj na diagnostiku, a zistit kod chyby, diagnostiku treba urobit na vypadnutom serve nie na zapnutom :-)
ak diagnostika hned vypise chybny snimac tak treba vymenit stlpik riadenia, mam stlpiky zo snimacmi v zasobe pre tieto pripady :wink:

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

no to bude problém...dělá to jen když ráno jedu do práce a nebo někdy domu.Prostě když už třeba jednou jedu a pak to chcípnu a za 2 hodiny příjdu, tak to je v pohodě. To nevim ,jak bych udělal aby se jim to rozsvítilo v servisu :? jinak, co stojí ten slolupek s čidlem...to bude pálka ne? A to se nedá vyměnit jen to čidlo?
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

da sa vsetko :-) a aj za rozumny peniaz :-) ale urcite nie v a.s.f. :mrgreen:
mam vsetky nahradne diely

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

tak jsem dneska kouknul na ten posilovač. Ale to bylo tak všechno! Tam je tísíc kabelů a konektorů a vůbec sem neměl tušení na co se dívat. Takže tak, když to bude blbnout, tak s tím budu muset na tu diagnostiku, nebo nevim. A jak to vlastně vypadá, ten sloupek? máš foto? A to čidlo, vůbec nevim ,kde to mám hledat.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

l-cizek píše:tak jsem dneska kouknul na ten posilovač. Ale to bylo tak všechno! Tam je tísíc kabelů a konektorů a vůbec sem neměl tušení na co se dívat. Takže tak, když to bude blbnout, tak s tím budu muset na tu diagnostiku, nebo nevim. A jak to vlastně vypadá, ten sloupek? máš foto? A to čidlo, vůbec nevim ,kde to mám hledat.
zbytocne ti ist na diagnostiku, mas Punto mk2b, na tomto punte sa servo nekazi a ani neda pokazit, jedine co sa tam kazi je stlpik riadenia, fotku som uz davno pridal do tejto temy, je o niekolko stran dozadu.

popis mi ako ti vypadava servo?
vybruje - trasie sa ti volant - alebo ked tocis volantom tak vypadne?

:D a ja som teraz cez vikend opravil serva - posilvac riadenia - dvom Puntam :D
jeden mal uplne pokazene servo a druhemu som opravil trasenie volantu & vypadavanie posilovaca (vymena celeho stlpika riadenia)

za dva dni som presiel 1000km (73e), Ba,Brno, Znojmo, Sered, Topolcany, Partizanske, Prievidza, Levice, Sahy, a spät do Ba :D nakupil som nahradne diely na opravu riadnia Punt 2 a Punto Grande

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“