Spotřeba 1,9 JTD

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Ukazuje mi to jen průměrnou spotřebu. Okamžitou nikoliv.
Reklama
 

Karlík
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2007, 08:51
Bydliště: Týn nad Vltavou

Příspěvek od Karlík »

Nová taky ukazuje jenom průměrnou. Okamžitou to neumí.
A je fakt ,že když jezdim do 100km/h tak se vejdu do 6-ti litrů. Když jedu po dálnici 120-140 tak to žere 7,5-8 litrů. Chybí tomu 6-ti kvalt, protože síly to má dost a zbtečně se to při tý rychlosti točí. Škoda
Stilo MW 1.4 16V
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Nevim kolik máš najeto km, ale asi málo. Až to bude mít aspoň 50 tis. spotřeba bude nižší až cca 0,5 l/100km. Takovou zkušenost mám já.
Tomisek7
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 črc 2008, 10:04
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomisek7 »

Ahoj.

Mám JTD 110 od dubna: na zimních 6,0 l/100km. Na letních běžně 5,4 (cesty kolem 15km mimo město, sem tam 60km). Na dovolené (3děti a plný kufr) rovných 5 (východní čechy, rozumná jízda, žádná brzda provozu). Je to podle počítače, ale jsem maximálně spokojený. :D
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Kubanec »

Ahojte tak jsem se vrátil z dovolené v Hrvatsku a byl jsem mile překvapen spotřebou,tankoval jsem plnou až po hrdlo a po ujetí 1022km do Pakoštane mě ještě nesvítilo hladové oko,ve 4 lidech a plném kufru krámů a jeli jsme kolik se dalo akorát v Německu 140 a spotřeba kolem 5,9 moc příjemná.Překvapilo mne jak kecá tachoš na NAVI 130km/h a na tachši tak 142km/h aspoň už to vím Kubas.
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
Kadla
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2007, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kadla »

Kubanec píše:Překvapilo mne jak kecá tachoš na NAVI 130km/h a na tachši tak 142km/h aspoň už to vím Kubas.
Asi sa v tovarni polepsili, lebo moj tachometer 140, GPS 137, tachometer 191, GPS 188. Vyrobca tachometra je VDO.
Spotrebu pri 190 mi pocitac ukazal 10,8.
Multijet 141PS, 247 Nm, r.2007
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Ona taky každá navigace ukazuje jinak. Když jsem měl Clarion, ukazoval mi míň, než mi teď ukazuje TomTom
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sgy »

Kadla píše:
Kubanec píše:Překvapilo mne jak kecá tachoš na NAVI 130km/h a na tachši tak 142km/h aspoň už to vím Kubas.
Asi sa v tovarni polepsili, lebo moj tachometer 140, GPS 137, tachometer 191, GPS 188. Vyrobca tachometra je VDO.
Spotrebu pri 190 mi pocitac ukazal 10,8.
Dovolím si poznámku... to, že navigace ukazuje méně, je v pořádku. A že některé ukazují více či méně, je také ovlivněno kvalitou příjímače GPS, který je v něm zabudovaný a také počet aktuálně nalezených dostupných družic, takže rychlost bude určitě přesnější při např. 8 družic, než u družic 3. I tak jsou to nepatrné rozdíly.... Jinak má tachometr správně ukazovat méně, než je skutečná rychlost. Je to jak kvůli dodržování rychlostí, aby bylo ještě co tolerovat při překročení rychlosti, tak i kvůli použitých velikostí kol (ne všechny velikosti kol jsou identická, každé má semtam o ten milimetřík větší ráfek a nakonec i s gumou větší obvod. A za třetí: Je zcela logické, že se časem mění skutečné rychlosti. Guma časem ztrácí vzorek, tím pádem i svůj obvod a jednu otáčku tím pádem stíhá rychleji a na tacháči se objevuje vyšší rychlost, než je opravdu skutečná. Jen o 2cm menší guma již způsobuje ve vyšších rychlostech nárust rychlosti třeba o 15-20km/h.

A k tématu, jestli se do průměrné spotřeby započítává i doba, po kterou stojíte a spalujete benzín, tak myslím, že ano. Neboť aby bylo možné vypočítat prům.spotřebu, jsou do palubního přístroje odesílany tyto údaje: aktualní rychlost, otáčky motoru, počet ujetých km, aktuální množství paliva v nádrži + další info, které jsou momentálně pro nás zanedbatelné. Tudíž: pokud stojíte na místě, dochází ke spotřebě paliva a tím pádem si palubní přístroj dopočítává spotřebu na trasu, kterou po dobu, co stojíte, udělal - takže když stojíte třeba 2 minuty a v nádrži ubyde 0,5% paliva, počítá PPC, jakože jste to ujeli. Aspoň takhle to funguje u Pandy 2. Vidím to denně poslední dobou, když stojívám ve špičce.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Máte někdo zkušenosti s tím, zda palubní měřič ukazuje spotřebu správně ve srovnání s tím, co se ve skutečnosti projede, tj. natankuji plnou a pak znovu a vypočítám spotřebu podle ujetých km dle palubního tychometru a údaje výdejního stojanu čerpací stanice? Jak to tak vypadá, tak palubní měřič průměrné spotřeby mě ukazuje spotřebu cca víc jak o 1 l/100Km méně než dle vlastního výpočtu. Údaje jsem zjistil ze stojanu OMV v Rakousku a TESCO v ČR. Takže pochybuji, že by všechny stojany ukazovaly víc než se nafty nalilo.
dresin
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2008, 17:51
Bydliště: karlovy Vary

Spotřeba po výměně rozvodů

Příspěvek od dresin »

Zdravím.Jsem novopečený majitel Multiflíčka a automobilu vůbec,a mám takový problém.Nechal jsem si po koupi komplet vyměnit rozvody filtry atd.,ale počítač mi najednou místo těch 6ti litrů co bylo předtím ukazuje spotřebu 13 a víc.To mě teda dost zaráží.Nevím jestli je to opravdová spotřeba nebo jen zmatený počitadlo.Na diagnostiku se chystám,ale jen bych chtěl vědět jestli už s tím někdo nemá zkušenosti.Předem díky[/b]
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Ukazuje 13? A kolik tedy byla spotřeba vypočtená bez palubního počítače?
dresin
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2008, 17:51
Bydliště: karlovy Vary

Příspěvek od dresin »

Zatím jsem ještě neměřil,čekám až se dostanu na půlku,abych nabral a pak vypočítal,ale stejně mi těch 13 přijde nereálný.To musí být nějaká mýlka. :shock:
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

A to jako po vynulování to ukazuje pořád 13? Nebo po kolika km to ukazuje 13?
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

Také přispěju. 1,9 JTD 77KW

Když jsem Mločka kupoval měl jsem spotřebu okolo 7,5l, než jsem se s ní naučil trochu jezdit. Tehdy měla nalítáno "oficiálně" 125 000 km dovoz z N. Dnes jezdím léto dalkové trasy 6,3-6,5l město 7l. NEmám palubní PC, ale hlídám si spotřebu čas od času. V zimě město okolo 7,5l-7,8l. Dálkové 6,8l cca. Jednou jsem zkoušel jet celou cestu na maximálku ujel jsem 150 km na 170 km/h a pápklo si to 9l. Nejsem z těch klidnějších řidičů a moc to nešetřím.

Měl jsem předtím Corsu 1,2i 33KW a ta papala i při své tvrpasličkosti 6,5-6,8l benzínu. Takže zlatý mloček co do užitné hodnoty a hlavně komfortu. I když Oplík byl spolehlivější - srovnávám, ale dva zcela odlišné ekvivalenty.

Je dost vidět na JTD, že čím mají mločky silnější tj. verze 110 a 115PS tím lepší tu píšou spotřeby.
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

...už jsem to psal jednou, někde výše, nebo v jiným vlákně: mám pocit, že úplně nový, faceliftovaný Mlok s Multijetem, má sice krásných 120 k, ale min. o litr vyšší průměrnou spotřebu. Vycházím jak z rozdílů v údajích výrobce, tak i z nějakého dlouhodobého testu redakce mot. časopisu, kde se dostali na nějakých 7,5 až 8,0 a o moc níž to nešlo. Já jezdím se starým dobrým 105 JTD krátké popojížďky kolem 5,8 až 6,0 l., s lehkou nohou, dálka pak kolem 4,9 až 5,4 l/100 km.
Zajímala by mi zkušenost někoho, kdo má novýho Mloka. Ale pro jistotu změřena spotřeba, třeba na celou nádrž, než údaje z palubního PC. Už se to tu probíralo, že palubní moc nesedí....
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“