MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - Punto Mk1 -> Stilo MW 2004

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) - phaeton_esc

Příspěvek od Matto »

- tú podlahu si daj spraviť, šikovný zvárač ti to spravý za pól dňa a za pár korún, ja som to riešil minulý rok, takisto som to mal komplet odhnité okolo toho kotevního šrobu sedačky na obidvoch stranách a ešte k tomu pravý zadný vnútorný blatník, ten pozri radšej tiež, pokiaľ nemáš vzadu podblatníky je dosť pravdepodobné že ho budeš mať chytený tiež.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Reklama
 

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) - phaeton_esc

Příspěvek od phaeton_esc »

Zadní blatník na pravé straně (spolujezdec) se zdá být ok. Zato na levé, je lem úplně v háji, takže ten už jsem objednal nový. Na levou stranu bylo před 8mi lety bouraný, sice se to opravovalo v autorizáku, ale mechanik co mi bude vařit lem říkal, že originál díl tam určitě nepřišel, nejspíš se použil z nějaký zbořky. Ono celkově je už auto krapet "popelnice", lak odřenej prakticky všude, rezne střecha u čelního skla (zatím "jenom" puchýřky, ale pod nimi je to na 100% vyrezlý), teď jsem objevil i orezliny na rozích dveří.

Prostě nevím. Auto mám rád, ale na to abych ho dal do perfektní stavu nemám čas a hlavně se mi už do něj nechce vrážet nějaký horentní sumy. Uvidím, na kolik by vyšlo vyvařit tu podlahu, podle toho se pak asi rozhodnu jestli ano, nebo jestli auto časem podstoupí flexatuning a odhlášení.. :?
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - smutný konec jedné Mk1..

Příspěvek od phaeton_esc »

sice jsem chtěl minulý týden nechat vyvařit lem, ale nakonec to dopadlo všechno úplně, úplně jinak :? (pro lepší orientaci v bodech :) )

- Punto půjde na vrakáč, původně jsem ho chtěl "dojezdit", což ale nakonec nemá smysl - podlaha je jak řešeto hlavně kolem úchytů sedaček, na některých částech bez plechu, drží to jenom na izolaci :shock:, upřímně se s tím už bojím jezdit
- přemýšlel jsem že bych ho dal do bazaru ke známému, ale upřímně si nemyslím že by ho někdo koupil - podlaha vyrezlá, lem v háji, posilovač KO, navíc i něco tluče na zadní nápravě. Eko taky není vyřešený, takže šance že by to někdo za např. 5000 koupil mi přijde mizivá...
- místo Punta mám Ford Fiesta 1.4 TDCi, 2004. Oproti Puntu novější, lepší výbava (2x airbag, centrál a klimatizace). Zatím jsem s tím spokojený, subjektivně mi hodně připomíná Punto - jednoduchý auto s prakticky minimem elektroniky. Jediný co se mi moc nelíbí je commonrail a turbo (opravdu hodně prťavý turbo)
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - smutný konec jedné Mk1..

Příspěvek od peta.smolik »

Člověče tak to mně mrzí ta tvá podlaha... Já sem před dvouma rokama začal podlahu a všechny dutiny hojně prolejvat olejem a
jelikož s podlahy neměl vyvzlínat kam a spodem nevytekl... je ho tam tak 6 litrů :lol: jak z Punta tak ze Suzuki i převodovej a podlaha se zdá dobrá akorát vzadu na dvou místech mám niniaturní průsaky, ve výdutích pod sedadly mám volezlý místa ale durch to není a už je tam nová hladina oleje
PS: toho že by ti upadly sedadla bych se nebál, všimni si jak je profilovaná podlaha a hlevně kde jsou výztuže, svým tvarem sílou a umístěním simulujou rám kterej už se nedává a sedadla jsou zatěžované body takže ty neupadnou
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Hannibal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 400
Registrován: 09 črc 2007, 09:39
Bydliště: Starhill

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - smutný konec jedné Mk1..

Příspěvek od Hannibal »

Přestože už se moc nepřispívám, musím.... přesně si vybavuju dobu před dvěma lety, kdy jsem na tom byl podobně jako ty. Punto se mi nakonec podařilo bez kol a hudby prodat, jezdí dodnes. Každopádně držím palce, ať Ford nedostane své pověsti a slouží jak má. R.I.P. Punto (btw já o tom svým sním doteď :-) )
NOW
1996 Punto GT1
2013 Octavia 1.4 TSI
2012 Octavia Combi 2.0 TDI

EX
2003 Octavia 1.9 TDI
1995 Punto 1.1 - "Note"
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - smutný konec jedné Mk1..

Příspěvek od peta.smolik »

To mi připomíná mně před sedmi lety.. Měl jsem souběžně s Puntem víc aut a i Uno který sem měl 6 let, bylo 1,5 SPI 75, 5dv. černý, super jezdilo ale v tý době jsem měl i jiná ale Uno mi přirostlo k srdci, prvně mi ho 2x vykradli, takže hudba pryč a na podruhý elektrony Abarth pryč a pak nebyl čas a udělaly se ještě vnitřní otřepy na brzdovejch trubičkách a podlaha byla špatná a tak sem dal inzerát a prodalo se za směšnejch myslím 6tis. Borec co ho koupil nakonec vyměnil jen 2 trubičky a jezdil a pokaždý když sem ho potkal ukázal jak jede tím že mu dal saze.. Až mi i ukápla slza(( Za měsíc sem za ním šel a chtěl Uno zpět i s tím že mu dám 10 jenže nechtěl a den na to s Unem potkal strom... Eště dneska bych si nakopal.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - smutný konec jedné Mk1..

Příspěvek od phaeton_esc »

Pořád ještě stojí doma, dneska bych měl vézt do bazaru (respektive je to předjednaný že se tam odveze), ale nějak se mi do toho nechce. Fiestu už mám docela rád :) ale pořád mě to sere.

Sice věřím že by sedačky neupadly, ale když se o ní opřu, probejbá se celá podlaha, za spolujezdcem je věčně mokrej koberec..prostě už nemá smysl do toho investovat :(

Ale co, třeba si někdy časem pořídím GT na víkendy :lol:
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - smutný konec jedné Mk1..

Příspěvek od peta.smolik »

Leda kulový velebnosti. Až se začneš koukat po GT budou drahý a v horším stavu než je nynější Punto a pak tě to teprve bude srát a navíc tohle Punto prodáš za směšnou cenu a za ty peníze si nic nekoupíš... Jestli ti doma vyloženě nepřekáží tak si ho ještě nech a uvidíš že časem ho dáš pomaličku do pucu jen na takové "to víkendové žvýkání" se v něm bude dobře vzpomínat.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - smutný konec jedné Mk1..

Příspěvek od phaeton_esc »

S tou cenou GT máš asi pravdu, ohledně zbytku - doma sice nepřekáží, ale je zbytečný ho tam skladovat. Navíc na víkendy by to chtělo něco zábavnější než 1.7D. Pomaličku do pucu by taky bylo na dlouhý lokte, neb aktuálně řeším spíš bydlení..ty jsi prostě moc velkej srdcař :D
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - smutný konec jedné Mk1..

Příspěvek od peta.smolik »

Nevím jestli srdcař ale to je jako kdybys prodával vlastní dítě.. A to se nedělá! Pokud s ním nebudeš jezdit a zakonzervuješ ho, SPZ dáš do depozita a za půl roku s ním začneš do roka ho máš tip top.
Nevím kolik si za něj představuješ ale i kdyby 10tis. tak ty tě nevytrhnou..
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - smutný konec jedné Mk1..

Příspěvek od phaeton_esc »

Auto prodáno :!: Takže bude žít dál, akorát nevím kde a jakému pánovi bude sloužit :lol:

Každopádně jsem rád, že se prodalo, pořád lepší možnost než aby skončilo na sračky na vrakáči.

Každopádně, pokud by někoho zajímalo čím si teda budu vozit prdel, tak je už asi 14 dní jezdím s Ford Fiesta Mk6, 2002, 1.4 TDCi. Oproti Puntu je to mladší, všechno funguje, má to trochu víc dveří, klimatizaci, 2x airbag a okna + zrcátka v elektrice. Dokonce to má i o trochu větší kufr! :D Akorát je stříbrná, ale zase na barvu to vážně nejezdí ;)

Obrázek

Obrázek
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - Punto Mk1 -> Ford Fiesta Mk

Příspěvek od peta.smolik »

Fuj tajbl, to sem se lekl... Není to ford?
Ale tak snad ti bude sloužit ke spokojenosti a stejně se jednou k Fiatu vrátíš
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - Punto Mk1 -> Ford Fiesta Mk

Příspěvek od phaeton_esc »

No, netrvalo to ani rok a jsem zpět. S Fiatem. Větším, hezčím a trochu novějším :)

Obrázek

Jinak - r.v. 2004, jsem třetí majitel, zatím najeto nějakých 165xxx km. 1.6 16v, takže 76kW. Z výbavy akorát manuální klima a vepředu v elektrice. A je to v plynu (BRC). Zatím s tím jezdím od úterka a jsem převelice spokojen, jediné co mě teď čeká je výměna stabilizační tyčky a čepu (takže asi rovnou oba čepy a obě tyčky) + středový díl výfuku. Holt to není nové auto, počítal jsem s tím :)
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - Punto Mk1 -> Ford Fiesta Mk

Příspěvek od peta.smolik »

Já to věděl.. :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: MOJE PUNTO 1 - phaeton_esc - Punto Mk1 -> Ford Fiesta Mk

Příspěvek od phaeton_esc »

Mno....já s tím teda nepočítal. Ale před nějakou dobou jsem si říkal že bych chtěl něco svižnějšího, rychlejšího a hlavně v benzínu. A pak jsem zahlídnul tohle Stilo a nějak jsem se zakoukal :lol:
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“