Přeskočený rozvodový řemen.

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Přeskočený rozvodový řemen.

Příspěvek od jirka690 »

Pokud máš spotřebu 10l a víc tak 1 zub posunutý to rozhodně nemá takový vliv.Podle výše spotřeby bych to odhadoval,že motor jede v nouzovém režimu.To znamená,že řídící jednotka nebere v potaz data ze snímačů a jede jen na bohatou směs.Toto mi dělala lambda sonda když nefungovala.
Reklama
 

moo
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 kvě 2015, 10:09

Re: Přeskočený rozvodový řemen.

Příspěvek od moo »

Takže problem vyřešen, borec mě kompletně prohlidl motor a je naprosto nedotčenej. Mechanicky kompresně a celkově v pořadku i přes to že preskočil rozvodak o tři zuby (jen trochu zakarbonovany vstřiky, ale auto ma najeto teměř 200 000, takže trocha karbonu je v normě). Problem je v turbu. Tlači čtvrtinu toho co by mělo. Už když jsem auto kupoval tak turbo bylo načnuty a mechoš co na tom ted dělal řikal že je to nějaky zvěrstvo. Ze to bylo slepovany tmelem.
Shrnutim: po vyměně vačkovyho kola pořad auto hulilo netahlo a vyšši spotřeba jen vlivem turba, ktery odešlo protože to bylo nějak šmeleny. Ještě k ty zavadě dopomaha klouzajici spojka ktera nuti trochu vytačet motor při rozjezdech, což přispiva vyšši spotřebě.
Nekdy v brzky době to necham opravit a bude klid. Nicmeně diagnoza, ktera se netykala motoru mě dost překvapila.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“