Pneumatiky co nic nevydrží

Moderátor: peta.smolik

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Pneumatiky co nic nevydrží

Příspěvek od Vladka1 »

Ještě aby se gumy na tak lehkým autě extra ojížděly ;)
Mmch. Debica je koncern GoodYear, patří tam i Dunlop, Fulda, Sava.. Neni to žádná noname čína ale celkem kvalitní guma.
Jo, forum je celkově dost chcíplý.. Ale je tu hafo informací, tak stačí aby se to nesmázlo ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Pneumatiky co nic nevydrží

Příspěvek od tatko Tom »

Ono ani tá "vec", čo mám na obrázku profilu ten zadok zas tak moc ťažký nemá - a Firestone Roadhawk šli srať na zadnej náprave po prejazdení zhruba 12 000 kilometrov. Proste sa zodrali - pritom (3D) geometria robená opakovane a v toleranciách.
K tým gumám - žiadny výrobca nevyrába gumy všetkých rozmerov a vzorky v jedinom závode a teda ak sa Conti lisuje v niektorých napríklad na NA Na Slovensku - nik nezaručí, z akej zmesi. Asi nie výlučne tam. Proste vymenia formy (raznice) - a "ide sa". (Info od známeho...)
Známy dlhorčný domáci automechanik ma naučil testnúť gumy nechtom - alebo "to piští ako guma" (ak sa niečo tvári, ako kačica, kváka, ako kačica a vyzerá ako kačica - je to kačica), alebo ten pocit je, ako po potiahnutí po papundekli (kartónovej krabici). si na tom niečo je (...) prada dosť alebo hodne staré guy sú a budú tvrdé aj, ak boli pôvodne z kvalitných zmesí (gumy, plastu, sadzí a Boh vie, čoho) :D
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Pneumatiky co nic nevydrží

Příspěvek od karelmrak »

No hurá. i když moc lidí nepíše, tak témata přece jenom někdo čte, i když to je jen pár těch samých lidí. Já jsem dlouhá léta psal do německého fóra, které bylo fantastické, ale pak to někdo smáznul a mají nové, které se mu vůbec nevyrovná. Jinak o gumách jsme asi již řekli vše. Já nedám dopustit na lacinou Debicu a ostatní se řídí tím, jak moc se seicentem jezdí, na Prahu je určitě zbytečné měnit letní a zimní gumy, kdypak jsme vůbec naposledy měli sníh? :D
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Pneumatiky co nic nevydrží

Příspěvek od liborko »

Zimni Debica Frigo jsem mel kdysi na Uně a byly to super gumy. Levne a vydrzely opravdu dlouho.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Pneumatiky co nic nevydrží

Příspěvek od karelmrak »

Souhlas, ono nemusí být vždycky všechno, co není drahé, nějak špatné!
Odpovědět

Zpět na „Seicento“