Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Moderátor: peta.smolik

Jirka Mirror
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 23 úno 2020, 15:04

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Jirka Mirror »

Tipo HB 1,4Tjet Mirror modrá Venezia
Reklama
 

Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Michal67 »

bobNotFiat
Ano. Benzin je po nastartovani nekdy trochu citit. Ale neni to nic tak strasnyho ze by bylo potreba se tim zabyvat.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
Michal67
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 07 úno 2020, 19:46

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Michal67 »

Takze facelift Tipa byl predstaven. Pristrojovy display sice vypada dobre, ale ja si rad jeste uziju par let klasicky budiky. Zvenku to vypada skoro stejne, ale napis na predni masce se mi opravdu nelibi, znak Fiat se mi zda daleko hezci. Co se tyce motoru, tak po po nejakym trihrnku pod kapotou opravdu netouzim a jsem rad ze tam mam jeste T-Jet. Takze nemam pocit ze jsem o neco prisel tim ze jsem Tipo koupil jeste ve starsi verzi. Spis naopak.
Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Italia Extra
Uživatelský avatar
hans55
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 27 srp 2017, 17:42
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od hans55 »

Naprostý souhlas :!: :D
Tipo 1,4 T-Jet kombi 2017
Stilo 1,4 3dv.2004
Ex. Stilo 1,6 kombi 2006
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/889832.html
Martin.nz
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2017, 19:06
Bydliště: Zákupy

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Martin.nz »

Jsem zvědavý hlavně na cenu, protože z tohle článku to vypadá, že bude v základu o nějakých 100000 dražší. https://www.garaz.cz/clanek/fiat-po-pet ... .seznam.cz
Fiat Tipo kombi 1.4, 95k
Peugeot 406 break 2.0i, 97kW
Volkswagen Santana 1.6, 63kW
Jirka Mirror
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 23 úno 2020, 15:04

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Jirka Mirror »

Něco málo o odcházejících motorech:

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_mom
Tipo HB 1,4Tjet Mirror modrá Venezia
bobNotFiat
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2020, 11:10

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od bobNotFiat »

Ten znak Fiat byl právě nádherný a po faceliftu z toho udělali Ladu :-)
Velká škoda základního motoru 1.4i, protože to byla volba číslo jedna pro lidi co jezdí méně a krátké trasy a nebo prostě "nechtějí problémy" :-)
Přitom korejci, mazda a mitsubsihi stále mají atmosférické motory v nabídce, tož podle by to šlo... Navíc, když jsem se díval na testy i30 1.5 Dpi 81kw tak vůbec nejede špatně!! Trochu obavy budou z dvojnásobného počtu vstřiků jenom..

Jinak díky moc za informace ohledně zápachu benzínu v 1.4 T-Jet. Zatím ještě čekám, protože jinak dětem se prostě libí Fiat 500L Wagon a mě vlastně taky! :-) Uvídím ještě a dám vědět...
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Vilda »

Po pravdě řečeno, dneska už bych si Tipo v nynější podobě nekoupil :( znak v přední masce je přímo zrůdnost !!! Předek vozu rázem ztratil agresivní a přitom elegantní vzhled. Taky dva pěkné, klasické kulaté budíky tachometru a otáčkoměru nahradilo něco ohavného.

No a vyměnit léty prověřený a maximálně spolehlivý atmosférický motor 1.4 za udrnčený tříhrnek :roll: to už mi hlava vůbec nebere ....
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Dano14 »

Tak, aby boli názory rozmanité a neboli iba jednosmerne orientované, mne osobne sa nové TIPO 2021 veľmi páči :) Predovšetkým kvitujem nové bezpečnostné aktívne doplnky, ktorými sa Tipo konečne v rámci výbavy plne vyrovná klasickému mainstreamu nižšej strednej triedy a bude konkurencie schopné oveľa viac, čo mu veľmi prajem. Rovnako logo Fiatu mi príde úplne ok. Ako nie som znalec historie značky, ale nemali v minulosti Fiaty podobný znak ? Ak áno nevidím nič zlé na návrate ku koreňom a tradícií. Základný benzínový motor na papieri vyzerá oproti 1.4 Fire hlavne čo sa týka parametrov fajn, samozrejme je otázna jeho spoľahlivosť hlavne v kontexte tu vyššie uvedeného článku o legende Fire :) Za mňa teda podarený facelift a držím palce nech predaje idú hore a hlavne aby sa to nejak extrémne nepodpísalo na cene :lol:
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 471
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Vladka1 »

Ekoterorosti jsou magoři, místo dobrý 4 válcový klasiky s nepřímým vstřikem jen kvůli "průměrným emisím na kilometr pro fabriku" se vymyslí litrovej oturbenej tříhrnek s přímým vstřikem, tj. další problémový kolovrátek co bude rád za 200kkm a bude mít drahý servis, resp. cokoliv většího bude totálka.. :cry: :cry: :cry:
Ekodebilové by si měli uvědomit, že celkově je mnohem ekologičtější jedno auto co vydrží 20 let než 4 eko auta s životností pět let (včetně elektromobilů který vozí půl tuny baterek a chcíplá baterka zase bude totálka)
Pokud jde o eko, tak smysl je nemuset jezdit vůbec, tj. nevozit jabka z Jižná Ameriky ale od Litomřic, do práce nejezdit denně 30 km ale dojít pěšky dva kiláky atd.
Ale tak třeba se zjistí že tohle je slepá cesta a FIRE se zase vrátí... Nejhorší je, že samotný emise pode nejnovější euro7c (nebo kolik) tenhle motor pořád dovede splnit..
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Dano14 »

Ono tie trojvalce od Fiatu Firefly už nejakú dobu na trhu sú nie ? Vie vôbec niekto ako na tom sú so spoľahlivosťou ? Ako mne by sa páčilo mať k dispozícií max krútiaci moment napr. už od 1900 otáčok, tak ale nie za cenu skrátenia životnosti celého motora. V predchádzajúcich autách som mal iba benzinové motory FIRE konštrukcie a bolo to posledné čo na aute robilo problém ak nejaký robilo, preto aj ostala dôvera vo Fiat ako značku aj pri kúpe nového auto vo forme Tipa (aj keď väčšina ľudí prekvapene pozerala, že prečo Fiat, a ešte k tomu nový).
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 471
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Vladka1 »

Je to přímý vstřik a ten je problémový sám o sobě, částečně to jde řešit aditivací /VIF) a stylem jízdy ("Italská údržba), ovšem to je jen řešení následků ale ne příčin. Navíc má filtr ve vejfuku = další problémová věc...
Oturbený FIRE je nepřímý vstřik, tak problém s karbonama na sacích ventilech nemá... Navíc 4 válec. Je obrovská škoda že tenhle motor končí :mrgreen: Ale třeba se ještě vytáhne a bude v jednoduchým autě s žárově pozinkovanou kastlí, elektronikou s olovem, bez milionu čidel, asistentů, chytrýho nabíjení a podobných kurvítek s drahým servisem když se to podělá... Takový auto v pohodě dá 20 let a půjde jednoduše a levně opravovat...
Jirka Mirror
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 23 úno 2020, 15:04

Re: Svět Motoů a dlouhodobý test 1.4 T-JET

Příspěvek od Jirka Mirror »

Má přijít později motor 1,3 Firefly což je 4válec vycházející z toho litru a používá se v 500X.
Ale má to být jenom ve spojení s automatem.Samozřejmě cena bude někde jinde.
Tipo HB 1,4Tjet Mirror modrá Venezia
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“