DISKUZE - Domácí diagnostika OBD

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Re: Fiat Punto 1,1 benzin

Příspěvek od Patrik »

automacher píše:osobne si mislim ze ide iba o zabojenie toho trojpinoveho konektoru.Ja mam doma ELM 327 ktory vie vsetkych devet protokolov.Kupil som ho v nemecku.
Njn. Problém je, že komunikace FIATu (včetně Alfy, Ferrari atd.) neodpovíala až do roku cca 2003 žádnému z oněch 9 světových protokolů ...
Kabel s ELM 327 by mohl možná fungovat, jenže každopádně je potřeba spešl sw pro Fiat. Ne univerzální, byť "devítiprotokolový".
Takže bohužel si svého Punťase 1.2 16V Mk2 rv2000, byť je vybavený na tehdejší dobu supermoderním Motronicem ME 7.3 od Bosche, neumím sám zdiagnostikovat :cry: . Jestli je někdo úspěšnější, tak se ozvěte ...
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Reklama
 

velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

diagnostika

Příspěvek od velechovský václav »

Něco všeobecného k diagnostice je k nalezení na:
WWW.AUTO-DIAGNOSTIKA.COM
automacher
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 16 lis 2006, 23:31
Bydliště: SLOVENSKO

Fiat Punto 1,1

Příspěvek od automacher »

Takze po novom roku idem k jednemu chalanovy na diagnostiku.Tak to tam obkukam a napisem co som zistil.Inak je pravda ze na tieto punta musi byt specialny kabel a nefunguje na OBD diagnostiku.Ale mislim si ze to nebude ziadny zazrak.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

diagnostika

Příspěvek od velechovský václav »

Mám takové špatné tušení.
Kdyby nám byla poskytnuta možnost připojit počítač k autu a zjistit , co by bylo možno na voze vylepšit nebo opravit , asi by to znamenalo rapidní snížení množství autoservisů.
Oni nám zjišťují a opravují závady na autě podle našeho zadání.
Přijdete-li k obvodnímu lékaři, bude vám následě léčit nemoci, které vy mu zásadně vymezíte .
Jestliže beznohý požádá o prášky na růst končetin, tak mu je lékař předepíše.
Zkušený automechanik bude léčit naše auta podle našeho přání .
Automechanik nepotřebuje auto opravené a bez závad.
Z čeho by žil????
wel
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Ono diagnostika je jenom jedna mala castecka celkove opravy. Spravny mechanik muze, ale nemusi na zaklade diagnostiky zjistit zavadu. My amateri, jako sme tady, zvladneme maximalne vycist nejaky chyby, ktery naprosto nemusi souhlasit se zavadou. Napr.: jednotka si rekne, ze je spatny krokovy motorek volnobehu. My ho vymenime, chvilku to fungovat bude, ale za chvilu zase bude hlasit zavadu. Tak zase vymenime. A tak to pujde porad. Mechanik ma schemata, muze promerit obvody do ridici jednotky a zjisti zavadu na kabelazi. A o to de. Nekdy bohuzel je domaci diagnostika drazsi nez to dat do servisu, prip. neodbornym zasahem neco znicit a timpadem servis vydela, protoze musi napravit napachane skody.

Zkratka diagnostika neni vsechno...
Hustokrutost
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Příspěvek od velechovský václav »

Diagnostické zařízení k autu lze nakoupit na:
www.auto-diagnostika.com.

Zadarmo a za "zaplať pán bůh" asi nic není a nebude.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Příspěvek od velechovský václav »

Mezi uživateli vozů Fiat na Italians cars forum je delší dobu vedena diskuse
o autodiagnostice pro auta Fiat.
Prosím o sdělení zda Fiat dodává k vyrobeným vozům přístroj k amatérskému zjištění závad na autě.
Síť autorizovaných opraven Fiat je velmi řídká a dle všeobecných srovnání na ICF jsou jejich služby předražené a neodborně provedené.
Diagnostika v ruce by určitě prohloubila důvěru uživatelů vozů zn.Fiat.

Přeji hezký den a slunce v duši .
wel
Podly
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 01 úno 2008, 15:46
Kontaktovat uživatele:

funkční diagnostika na punto MKIIB

Příspěvek od Podly »

Tak semi podařilo vyrobit si diagnostiku motoru. Tzn. FIAT nepoužívá žádný speciální protokol. Zatim jsem ho použil jen na svém (Punto Clasic r.v. 2007) ale myslím si podle toho co o tom vím tak by mělo fungovat na většině vozů vyrobených po roce 2003 jak už zde bylo zmiňováno (přechod na jistý standart). Ještě jsem nemazal žádné chyby jelikož se žádné nevyskytly (když nebudu počítat mazání chyb na Octavii II s kterou to taky šlape) ale údaje z čidel a online scan funguje 100%. Zkoušel jsem programy jako DigiMoto, Proscan, EasyObdII. Celá ta sranda mě vyšla cca na 1000,- + SW.

Podtrženo sečteno: " diagnostiku je možno si udělat na koleně"

... záleží jen kdo co od ní čeká a jak s daty naloží. Jak již zde bylo psáno diagnostika z nikoho servisáka neudělá.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Příspěvek od velechovský václav »

Předešlou zprávu odeslal jsem na oficiální web Fiat.cz.
Doufám, že mi resp. nám Fiat odpoví.
ToNx
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 11 čer 2007, 08:35
Kontaktovat uživatele:

něco se podařilo

Příspěvek od ToNx »

Dávám sem informaci o tom co se mi povedlo, mám kabel elm327, a s programem Scan master - přes modul alfa se mi podařilo připojit řídicí jednotku FIat Punto 1.2 16V r. v. 2000, k připojení se automaticky použil protokol KWP2000 a řídící jednotka se hlásila jako alfa romeo M1.5.5

Bohužel v tomto modulu uvedeného programu se dají pouze číst a mazat chyby ŘJ motoru,ale aspoň něco....pokus es mi podaří něco více dám vědět..už jsem toho vyzkoušel hodně ale jediný úspěch jsem měl se scanmaster....ToNx
Yuri
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 14 led 2008, 19:19
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Yuri »

Skoda, ze nevieme ziskat "online" info z ECU. Chcel by som si zmerat vykon a vsetky tie dalsie serepeticky okolo toho :)
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Příspěvek od turbom »

Tak mam asi smulu. Mam 1.1 z 96, kde je zrejme jen 3 pin, z ktereho to prelevat lze nebo spis nelze. :oops:

OBD II protocol by to mely umet Punta od r 2000.

Mrknete na tuhle www. To je palubni Pc pro Felicie, ktery dodavala firma Apri.
Zajimalo by mne, jestli ma Felicie OBD konektor nebo to nejak obesli a stejne to funguje.

http://www.apri.cz/main.php?page=produkty1
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Náhodně jsem na tuto diskuzi narazil, takže píšu update:
S čipem ELM 327 se opravdu na Punto MK2 1.2 16V dostanete se Scanmasterem. Stačí si zvolit režim "ALFA" na úvodní stránce programu.
Pak se dostanete k obecnému popisu vozu (jestli se nepletu tak VIN, SN řídící jednotky apod.) v řídící jednotce a k chybám, které můžete i mazat. To je ale vše. Žádné live hodnoty, žádné testy, nic.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“