Kontrolka airbagu

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Alda »

bikus píše:4 anonyme

Já nechci zpochybňovat něčí zkušenost, ale protože se to tu propírá už dlouho, vím, že poslední názor zasvědcených byl ten, že jakmile se chyba do paměti ŘJ načte, tedy např. vaklem v konektoru, není Boha aby se smazala sama, anebo zmizela jinak, než vymazáním ručně, na diagnostice.
Už tady někdo zkoušel takový verze, jako že odpojit baterii, nejlépe přes noc a pod. a všechny chyby se prý smažou. Blbost. Řídící jednotce je totiž jedno, jeslti baterie v autě je, nebo ne.
Mě osobně svítí konkrolka bagu už potřetí, každej rok na to zapomenu a líznu konektor pod sedačkou hubicí od vysavače při úklidu. Nikdy mi sama nezhasla. Vždycky mi to stálo 500,- "známýmu", kterej mi připojil a chybu smazal.
Nikdy jsem neslyšel úspěšnej pokus, jak chybu smazat jinak.
500,- za výmaz chyby je dost. Nechci dělat reklamu, ale jeden ze servisů sítě Bosch Service mi ji smázl za 300,- a bez známosti.
1,6 16V BiPower
Reklama
 

ffugas
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 27 led 2009, 16:59

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od ffugas »

hele lidi, mám něco podobnýho svítí mi ta červená kontrolka a navíc mi bliká kontrolka bagu u spolujezdce. Dneska sem byl ve fiatu a nepodařilo se jim diagnostiku s autem spojit. Tam mi řekli, že to mám zkusit za týden jestli se to nespamatuje, zdá se mi to jako hodně divný řešení od autorizovaného servisu. Nevim co dál a to mě s.re
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od voughne »

a fakt by mi niekto nehodil foto alebo videjko z mobilu ? ako hladam tak hladam pod sedadlom som nic nenasiel :lol: dnes mi preblikla dalsia kontrolka na 2s a to ziarovky a pozeral som vsetky svetla a svietia. Moze byt navine baterka vsetkym tym sarapatam s airbagami ? Cital som totiz niekde ,ze ta kontrolka sa rozsvieti aj ked je pokles napetia sposobeny slabou bateriou, co moja je kedze uz bude mat 7r.

EDIT: alebo tie konektory su pod kobercom ? :)
Naposledy upravil(a) voughne dne 27 říj 2009, 16:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od mad mike »

záleží jestli máš v sedadle aibag, pokud ne, tak kábl hledáš marně :wink: :) , o tom poklesu napětí jsem, si matně vzpomínám, taky něco slyšel
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od anonyme »

a fakt by mi niekto nehodil foto alebo videjko z mobilu ? ako hladam tak hladam pod sedadlom som nic nenasiel :lol: dnes mi preblikla dalsia kontrolka na 2s a to ziarovky a pozeral som vsetky svetla a svietia. Moze byt navine baterka vsetkym tym sarapatam s airbagami ? Cital som totiz niekde ,ze ta kontrolka sa rozsvieti aj ked je pokles napetia sposobeny slabou bateriou, co moja je kedze uz bude mat 7r.

EDIT: alebo tie konektory su pod kobercom ? :)
Tak odšroubuj sedadlo (4 šrouby OK16) a když ho budeš vyndavat, nepůjde to dokud nerozpojíš ten hledaný konektor. Konektor najdeš na kabelu, který bude "držet" sedadlo proti úplnému vyjmutí z vozu. kabel je obvykle připevněn u konektoru suchým zipem ke koberečku na podlaze shora a je vidět. Nenajdeš-li kabel, asi skutečně airbagy nemáš.
P.S.: Postup demontáže sedadla už byl na tomto fóru popsán. Ale toto řešení je krajní variantou řešení pro úplné analfabety.
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od voughne »

teraz ste ma riadne doplietli :roll: :P Pod sedadlom som nenasiel na koberceku nic (asi som slabo hladal alebo to proste ako zvycajne nevidim). Auto je z roku 2003 a co ja viem ma airbag na volante a spolujazdca. Ak ten konektor nemam (podla vas to znamena,ze nemam airbag) co mi potom svieti na palubovke? :D alebo cely cas sa tu bavime o nejakom bocnom airbagu pri sedadle ,ktory zvykne saskovat? ak ano tak taky airbag nemam urcite . Skoda ,ze auto nieje pocitac tam by som vam aj poslepiacky vsetko opravil :) Urcite to nieje zlozite dat dokopy fakt by ste mi pomohli s nejakou fotkou
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od anonyme »

No to skutečně vypadá, že airbag v sedadlech nemáš. Je to divný, neboť co vím tak boční airbagy byly standardním vybavením všech verzí prodávaných v ČR (1.6 i 1.9 JTD - Active i Dynamic) Nevim odkud máš auto? Na palubní desce pak svítí kontrolka nefunkčnosti airbagu na volantu, nebo spolujezdce. Který airbag je nefunkční lze zjistit po připojení na diagnostiku.
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od voughne »

to akoze standartne mate vsetci nejaky bocny airbag v sedadle? auto je zo slovinska a zeby tam mali inu vybavu ako tu? Co ja viem mam len airbag na volante, spolujazdca, central a elektricke okna ... nic viac. Budem stym musiet ist na diagnostiku ,ale aj tak nechapem co sa mohlo pokazit ked vecer nesvietilo nic a na druhy den rano zasvietili oba kontrolky aj na volante aj na spolujazdca. Ta spolujazdca zhasla sama po mesiaci (resp raz svietila raz nie ,ale trvalo svietit uz prestala) a ten na volante svieti stale. Snad nebudem musiet menit cely vak :cry:
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Alda »

voughne píše:to akoze standartne mate vsetci nejaky bocny airbag v sedadle? auto je zo slovinska a zeby tam mali inu vybavu ako tu? Co ja viem mam len airbag na volante, spolujazdca, central a elektricke okna ... nic viac. Budem stym musiet ist na diagnostiku ,ale aj tak nechapem co sa mohlo pokazit ked vecer nesvietilo nic a na druhy den rano zasvietili oba kontrolky aj na volante aj na spolujazdca. Ta spolujazdca zhasla sama po mesiaci (resp raz svietila raz nie ,ale trvalo svietit uz prestala) a ten na volante svieti stale. Snad nebudem musiet menit cely vak :cry:
Mám auto z I a taky nemám boční airbagy. Pod sedačkou nějaký konektor je, ale to bude asi k motorku zvedání sedadla. Zkusím se mrknout, jinak by někde mohl být i konektor na čidlo obsazení sedadla spolujezdce, nebo ne? Nevím.
1,6 16V BiPower
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od anonyme »

jinak by někde mohl být i konektor na čidlo obsazení sedadla spolujezdce, nebo ne? Nevím.
Ta kontrolka má signalizovat, zda na sedadle sedí spolujezdec? To asi aby se řidič nerozptyloval za jízdy pohledem třeba na krásnou spolujezdkyni?
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Alda »

anonyme píše:
jinak by někde mohl být i konektor na čidlo obsazení sedadla spolujezdce, nebo ne? Nevím.
Ta kontrolka má signalizovat, zda na sedadle sedí spolujezdec? To asi aby se řidič nerozptyloval za jízdy pohledem třeba na krásnou spolujezdkyni?
Nejsem si tím vůbec jistý, ale někde jsem to kdysi četl. Jde o snímač (obsazení sedadla) aby pytel nebouchl, když tam nikdo není.
Cituji 1. odkaz co jsem našel (Ford Maverick): "Snímač obsazení sedadla automaticky deaktivuje airbag spolujezdce na předním sedadle v případě, že je sedadlo prázdné nebo obsazené dítětem"
Takže tak...
1,6 16V BiPower
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od bikus »

4 Alda

...pak nechápu, proč je ve schránce před řidičem ruční vypínač na deaktivaci bagu spojezdce....
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od AlexAG »

To preto lebo multipla žiadny snimač na sedadle nema. Keby mala tak aj stredna sedačka by bola napojena na neake kable ,čo samozrejme neni.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Alda »

AlexAG píše:To preto lebo multipla žiadny snimač na sedadle nema. Keby mala tak aj stredna sedačka by bola napojena na neake kable ,čo samozrejme neni.
OK, beru z5. A omlouvám se za mystifiaci.
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Mark L. »

Asi 10dni pred STK se mi rozsvitila cervena kontrolka Airbagu. Kua. Ted jsem byl na diagnostice. Nekdo tu zminoval sit servisu Bosch. Tak jsem to zkusil (v Rosicich u Brna). Borec nahodil diagnostiku, to jsem teda cumel zadny draty do dilny, vsechno wifi :shock: A co zjistil? Odpalovaci obvod okenniho airbagu na strane spolujezdce prilis velky odpor. Doted jsem nevedel ze mam okenni airbagy. Vazne. Sice ted asi vypadam jako trotl, ale auto jsem kupaval ojety se 4ma bagama, tak mne nenapadlo hledat dalsi. A ono jich je sest. Na plastu B-sloupku je napis airbag. Ani jsem nevedel ze na prelomu let 2002/2003 se do MPly davalo az 6bagu. Na zitra jsem objednanej ze se to promeri. Moc jsem zvedavej co najdou a bojim se toho. A zrovna zitra mi konci STK. Jeste jednou "Kua" :?
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“