Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od liborko »

Musí ti to někde téct zespod,to je nemožné aby šlo do motoru tolik benzínu přes vstřiky.To bys okamžitě poznal na chování motoru.Pokud máš možnost dej to do garáže nebo někde ať zjistíš jestli dělá zespod loužičku :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od oldoss »

Tam nie, ze mas daco pokazene ale mas tam pekne daco dojebane. S takym autom by som urcite nejazdil, nevies kde sa ti ten benzin straca pochybujem, ze ho auto zere. Ak sa dakde straca dal by som si to urcite rychlo pozriet, lebo ak dakde vyteka nebezpecenstvo poziaru je viac nez iste.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
jirkatravna461
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 20:32
Bydliště: Javorník u Jeseníku
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od jirkatravna461 »

Jo jo, je mi to jasné. Zatím s autem nejezdím protože bych došel na buben. Stojí s prázdnou nádrží pod střechou a čeká až mě přejdou nervy a koupím tam pár litrů a mrknu na to kde to asi teče. Pak dám samozřejmě vědět jak to dopadlo.
Fiat Punto 75 SX, r.v. 1994
Opel Omega B caravan 2,0l, 16V
MyšákSX
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 02 zář 2012, 14:05
Bydliště: Berounsko

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od MyšákSX »

Je to asi malá pravděpodobnost ale skus se podívat pod zadníma sedačkama odšroubuj ten dekl a jukni na palivové čerpadlo. Já měl dojebanou tu rychlospojku (na čem byla nacvaklá tak bylo prasklý, jedna je vratka od motoru a druhá to tlačí do něj) a ale pravda věděl sem o tom už dýl, jen to prolínalo.
Jedině teď jak sou ty mrazy se někde něco hnulo.
A jak to ruplo na konci tak sem dělal stopu a louže všude kde sem jel. A teklo to po nádrži.
Je to malá pravděpodobnost ale zkusit se to může a nemusíš lézt pod auto :)
jirkatravna461
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 20:32
Bydliště: Javorník u Jeseníku
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od jirkatravna461 »

Tak jsem pod to dneska lehl a všude sucho, nikde nic nekape. Jak jsem s tím tak popojížděl po dvoře, tak na mě bliklo mazání. Koukl jsem na měrku a bylo mi to jasný. Na měrce je více benzínu než oleje :roll: . Takže jsou dvě možnosti - buď jsou někde v háji kroužky a nebo mi poradil mechanik že se mi nezavírá jeden vstřik a teče volně do válce a následně do oleje. Taky mi to teď prská z výfuku černé kapky a je toho dost. Zítra sundám vstřikovací lištu a mrknu na ty vstřiky.
Tak mi držte palce
Fiat Punto 75 SX, r.v. 1994
Opel Omega B caravan 2,0l, 16V
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od peta.smolik »

Naposled jsem bral benzin 7.12. od tý doby jsem jezdil jen po městě a pár cest do Zr nebo Ji s tím že jsem chtěl vyjet nádrž do "sucha" ale nakonec jsem při 760km dolil asi 4,9L a dnes při 840km natankoval do plna 48,27L k tomu když sem přičetl těch 4,9L = 53,17L / 840km = 0,0632, na to ježdění mi to příjde dobrá spotřeba 6,3/100km najeto mám čerstvě 210 500 km
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Final Destination
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 13 zář 2012, 23:04
Bydliště: Brno

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od Final Destination »

Už se to šplhá snad ke 20/100... Předevčírem jsem měl pár milimetru pod pulku nadrze (coz by teoreticky bylo kolem 20 litrů). Dneska jsem měl skoro sucho.. a ujeto 94km... Dle mě za to můžou převážně zimáky... 175/70. Bájo, že? :?
Punto 1.2 (1994) :)
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od Babis »

zimáky takovej vliv na spotřebu opravdu nemaj :D
Fiat Punto 60sx '96
omar
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2012, 19:19
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od omar »

Final Destination píše:Už se to šplhá snad ke 20/100... Předevčírem jsem měl pár milimetru pod pulku nadrze (coz by teoreticky bylo kolem 20 litrů). Dneska jsem měl skoro sucho.. a ujeto 94km... Dle mě za to můžou převážně zimáky... 175/70. Bájo, že? :?
Podobnej problem se resil na puntoII,59kw s motorem 1,2 s automatem ,nejdriv se zacla zvedat spotreba pak se rosvitila cervena kontrolka vstrikovani,spotreba lezla do zavratnejch vysek no a na diagnostice zjistili ze je v riti cidlo teploty chladici kapaliny,po jeho vymnene je spotreba na starejch hodnotach
Fiat PuntoII 1,2 16V Sporting 59kw,automat,rv 2000 naštěsti je to auto od mojej roby,já používám Land Rover
Uživatelský avatar
Final Destination
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 13 zář 2012, 23:04
Bydliště: Brno

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od Final Destination »

omar píše:
Final Destination píše:Už se to šplhá snad ke 20/100... Předevčírem jsem měl pár milimetru pod pulku nadrze (coz by teoreticky bylo kolem 20 litrů). Dneska jsem měl skoro sucho.. a ujeto 94km... Dle mě za to můžou převážně zimáky... 175/70. Bájo, že? :?
Podobnej problem se resil na puntoII,59kw s motorem 1,2 s automatem ,nejdriv se zacla zvedat spotreba pak se rosvitila cervena kontrolka vstrikovani,spotreba lezla do zavratnejch vysek no a na diagnostice zjistili ze je v riti cidlo teploty chladici kapaliny,po jeho vymnene je spotreba na starejch hodnotach

Mě taky svítí vstrikovani a i airbag, ale to jsem se dopisil, ze se rozsviti, kdyz vlezu do palubovky, coz jsem udelal. Prej kdyz se odpoji budiky, tak to ridici jednotka rozezna jako chybu. Ta spotreba se najak zacla zvedat kdyz jsem asi pred 14 dny prezul na tyhle gumy, kontrolky sviti uz mesic nebo dva.
Punto 1.2 (1994) :)
omar
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2012, 19:19
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od omar »

Mě taky svítí vstrikovani a i airbag, ale to jsem se dopisil, ze se rozsviti, kdyz vlezu do palubovky, coz jsem udelal. Prej kdyz se odpoji budiky, tak to ridici jednotka rozezna jako chybu. Ta spotreba se najak zacla zvedat kdyz jsem asi pred 14 dny prezul na tyhle gumy, kontrolky sviti uz mesic nebo dva.[/quote]
Vzhledem k tomu ze diagnostika stoji par stovek pri tvoji spotrebe benzin na cca 40km tak bych to radeji nechal skontrolovat
Fiat PuntoII 1,2 16V Sporting 59kw,automat,rv 2000 naštěsti je to auto od mojej roby,já používám Land Rover
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od peta.smolik »

Dnes jsem přesně po měsíci vyjel nádrž až do chcípnutí :lol: na stav 815km, dolil sem 4,9L z kanystru a jedu dál, teď je stav 907km což kdyby už to nejelo by byla spotřeba 5,3L/100km ale bude to možná i níž PS: tak nakonec najeto 909km což je 94km/4,9L a 5,21L/100km ale bylo to na ujetou delší vzdálenost v kuse i když po okreskách
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od ScR »

zimní gumy nemůžou takhle rapidně zvednout spotřebu ;-) neřeknu o půl litru, ale na dubl? já se zatím furt vejdu do 6,5 max
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od phaeton_esc »

Aktuální cca 5,3-5,5l na 100. Denně najedu do práce 75km, polovina z toho po dálnici, zbytek okresky :)
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od ScR »

krátký štreky do práce cca 5km mi sežerou víc než jízda do 35km Landshutu ;-)
######
.ScOrE.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“