Nejde nastartovat

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od punťas hgt »

Tak nevím, jestli máš měřák a jaké kvality.Mohl by jsi proměřit piny k tomu čidlu. Jeden pin by ti měl hlásit odpor proti kostře někde 0.2-0.8 ohmů-záleží na měřáku (jeden hrot měřáku na pin, druhý na kostru) do dalšího z některých pinů by měla jednotka pouštět napětí kolik voltů netuším, hlavně nějaké musí jít :-D a ten třetí pin je ten signál. Mohl by jsi zkusit zapojit to čidlo pomocí jehly,nebo kancl. sponky napíchnout ten drát. Jeden hrot budeš držet na kostře druhý na tom pinu. Poprosíš někoho, aby ti šel startovat z kusíš se mrknout, jestli z toho pinu poleze nějaké napětí. Záleží,jestli ti to měřák stihne pobrat.Mohla by aspoň na něm problikávat krátkodobě nějaká hodnota. Napiš sem potom co jsi zjistil.
Co se týká manuálu jaký má ten soubor název??? Jo a MAD MIKU zajimavé, to co jsem psal, jsem se taky dočetl v tom manuálu :-D:-D toš nevím........
Reklama
 

racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od racer »

jenom taková blbost. zkoušels to nahodit druhym klíčem? třeba u mě 1 nefunguje. akorát se rosvítěj kontrolky a točí startér. druhej je v pohodě.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od mad mike »

soubor má název workshopmanualpuntomk2 a musí se po stažení přepálit třeba v power iso, daemon atd. a pak jde nainstalovat a otevřít v image, ten postup je tam taky.

2puntas: to co jsem psal je v manuále jako informace na vstupu a výstupu ŘJ, asi ale platí cos psal ty :wink:

2martin: předpokládám že ty vymontované svíčky zkoušíš proti kostře(opřené o motor). možná by bylo řešení na zkoušku sehnat to čidlo otáček a vyměnit ho.
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od punťas hgt »

no já jsem při zapnutí toho manuálu zvolil 1.2 8V a dočetl jsem se to, co jsem psal......... No jinak jsem právě psal, aby zkusil změřit, jestli z toho čidla něco leze, nějaký napětí. Jinak měli bychom asi přijít na to, jak je to vlastně s těma cívkama a tím napajením. Protože jestli jsou napájeny přes klíček, tak to napětí bude spínat nějaké relé- odhaduju že hlavní. To relé by mělo pouštět i napětí do jednotky. Takže pak by znamenalo, že by nešlo napětí ani do jednotky-nevstřikovalo by to teda ani benzín a v podstatě by nešlo ani napíchnout na diagnostiku (teda pokud ovšem snaha o diagnostikování byla dobře prováděná), nebo je tam nějaké zvlášť relé, které může byt v háji. Nebo je tady pak velice trefné upozornění od kolegy ohledně toho druhého klíče, protože by to mohlo mít spojitost s imob. jak jsem psal výš a napájení pro cívky pouští jednotka. Tak a teď jak zjistit, která varianta je ta pravá????? Já osobně bych asi odpojil baterku odpojil konektor/y od jednotky jeden hrot měřáku bych strčil na kabel od cívky a druhým hrotem bych procházel jednotlivé piny svorkovnice. Myslím, že by se dalo takhle vydedukovat, jaká varianta je ta pravá.
Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Martin »

Brý večer pánové.Jsem opět zde.Zatím mám změřené napětí na konektorech k čidlům po zapnutí klíčku.Konektor vačky - pin1 - kostra,pin2 - 4,96V, pin3 - 4,96.Konektor otáček motoru - pin 1 - 1,45V,pin2 - 2,32V,pin3 - kostra.Měřeno multimetrem na rozsahu 20V.Svíčky jsem měl při zkoušce opřené o víko ventilů.Při pokusu nastartovat druhým klíčkem opět neúspěch.
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od punťas hgt »

Martin píše:Brý večer pánové.Jsem opět zde.Zatím mám změřené napětí na konektorech k čidlům po zapnutí klíčku.Konektor vačky - pin1 - kostra,pin2 - 4,96V, pin3 - 4,96.Konektor otáček motoru - pin 1 - 1,45V,pin2 - 2,32V,pin3 - kostra.Měřeno multimetrem na rozsahu 20V.Svíčky jsem měl při zkoušce opřené o víko ventilů.Při pokusu nastartovat druhým klíčkem opět neúspěch.
Počkej tohle si měřil při odpojených konektorech, nebo si měl konektory zapojené a napichával si drátky????
Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Martin »

Měřeno na konektorech při odpojených čidlech.
Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Martin »

Pánové,Mad mike,Punťas hgt,díky za Váš čas a rady!Mám dobré zprávy.Pujčil jsem si čidlo otáček motoru,hodil ho tam a svšte div se.Punťas naskočil,jen bliká kontrolka motoru.To už jsem kdysi řešil.Návod mám uložený v noťasu.Konečně tedy hotovo.Po tolika dnech trápení,zkoušení a všeho možného.Pánové,díky Vám!KonečněD se zase přidám do rodiny spokojených uživatelů svých miláčků!Sosnu si ještě manuál,jak psal Mad mike.Pánové,ještě jednou dáky! :D
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od onc »

... kdyby jsi ten snimac otacek vyzkousel hned (jak ti rikali behem prvnich prispevku) tak sis usetril tyden nervu ... :wink:
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Martin »

Tak,Onc,týden zbytečnýc nervů! :oops:
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od punťas hgt »

Ale tak tam mohlo vzniknout víc problémů. Hlavně že vše funguje a šlape. Teď pouč prosím mě-co uděláš s tou blikající kontrolkou motoru?????
Naposledy upravil(a) punťas hgt dne 20 pro 2010, 20:08, celkem upraveno 1 x.
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Fénix »

počká až zhasne :lol:
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od punťas hgt »

Fénix píše:počká až zhasne :lol:
:-D:-D jen aby nezhasla zároveň s posledním výdechem motoru
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Fénix »

Nebuď pesimista. Buď optimista. Budou Vánoce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od punťas hgt »

Fénix píše:Nebuď pesimista. Buď optimista. Budou Vánoce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:-D:-D moje heslo zní optimismus v dnešní době je způsoben nedostatkem informací :-D
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“