MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

Dnes domontovaná skrinka pod spolujazdcovým sedadlom. Vďaka fóristovi Mach-ovi za poslanie :wink:
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Reklama
 

Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

Ozývam sa po dlhšej pauze..v podstate nič nové auto má nový olej. Kedže sa nám blíži pani Zima tak trebalo skontrolovať podvozok. No a veru bolo čo robiť. Radím aj vám,dajte si tu námahu,skloňte sa pod auto a skontrolujte podvozok a podbehy,možno budete nemilo prekvapení. Treba to podchytiť ešte v zárodku. Auto má 10rokov no už to začína. Použité: Kefa a šmirgel na hrzdu, odhrdzovač,zinkový sprej,metalíza namiešaná podla kódu,lak číry a body 930 na podvozok a dutiny.
Chcem sa silno poďakovať fóristovi Erikovi(HIISS) že so mnou zabil celý deň,mohol robiť niečo iné,kedže bolo pekne no on mi ochotne sprístupnil svoju garáž a pomáhal, vlastne väčšinu roboty urobil on :) Fakt díky Erik,dobrí ľudia ešte existujú.
Přílohy
spodok1.jpg
spodok1.jpg (59.92 KiB) Zobrazeno 3069 x
priprava.jpg
priprava.jpg (70.27 KiB) Zobrazeno 3069 x
pripravky.jpg
pripravky.jpg (72.77 KiB) Zobrazeno 3069 x
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

ďalšie
Přílohy
hotovo.jpg
hotovo.jpg (62.79 KiB) Zobrazeno 3068 x
spodok2.jpg
spodok2.jpg (92.95 KiB) Zobrazeno 3068 x
Erik.jpg
Erik.jpg (60.26 KiB) Zobrazeno 3068 x
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

Tak dnes dostal Puntas ďalší dareček nech lepšie vidí predsa len dni sa skracujú a bude pršať a pod. Tieto vraj zázračné žiarovečky mi odporučil kamoš z VW fóra,že u nich sa to rozmohlo a svieti nimi každý,tak som fakt zvedavý na ten zázrak,prídu mi ako klasické modré žiarovky zo supermarketu,no vraj to tak nieje. Dnes nahodím a večer pridám foto zo svietiaceho reflektoru.
Přílohy
ziarovka2.jpg
ziarovka2.jpg (64.92 KiB) Zobrazeno 3041 x
ziarovka.jpg
ziarovka.jpg (60.06 KiB) Zobrazeno 3041 x
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

Včera v OC Galéria blízke stretnutie s neznámym sportingom :) Majiteľ/ka nech sa ohlási :)
Ej ale majú krajšie zadky tie trojdveráky! :x čo už no ja som tých 5dverí zas veľakrát využil :)
Přílohy
dve.jpg
dve.jpg (117.93 KiB) Zobrazeno 3004 x
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od struter »

ten cely spod si este nejako osetroval (ocistenie,obrusenie a podobne) alebo si to len rovno natrel tym body 930? tiez sa chcem do toho pustit...
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

Struter: Ja som tam mal uz od vyroby nejaky nastrek. Hrdza bola len na istych miestach,inak bol neporuseny. No ked som to uz natieral,tak cele...povodny som neodstranoval,to by sa mi snad ani nepodarilo,kedze bol dost silny,no ocistil som ho od spiny samozrejme a kusok prebehol s kefou aby som to zdrsnil a potom dve vrstvy bodyčka. Som sam zvedavy ako to bude vyzerat po zime,ci sa to neolupe a pod, no uvidime:) Kazdopadne to treba spravit,ked chces aby Puntas sluzil,vsetci vieme ake haklive maju podlahy. Tak vela zdaru a potom cakam fotodokumentejšn 8)
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

Dnes bolo slnecno tak som sa rozhodol finalne navoskovat na zimu :)
Přílohy
Lestenka.jpg
Lestenka.jpg (91.24 KiB) Zobrazeno 2973 x
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
M@tuz@lem
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 18 čer 2010, 14:52
Bydliště: Košický Domorodec

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od M@tuz@lem »

Vidno, že sa puntas pucuje v dosť oblubenej KE sprche na (Južnej OMV) :)
Black WidoW MK1 1.2 SX 60 44Kw daily car
S14a In progress
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

Tak tieto repraciky mi dnes pristali v nakupnom kosiku :) BOA 69XCP, 90W RMS,kompozitova membrana,3pasmak,slusny magnet,slusna vaha a zlate konektory. Tiez mi tato znacka moc nehovorila,no boli mi doporucene,ze vraj pri hrani vycaruvaju usmav na tvari :D Vraj je to low-endovejsia nemecka odnoz uz znamejsej znacky DIETZ. Spracovanie je celkom slusne,aj cenovka bola :)
Vzhladom na ich hmotnost ich neplanujem davat do serioveho plata,vrham sa do vyroby plata z MDF+ audiokoberec. Kedze som to nikdy nerobil uvitam kazdu radu ba aj pomoc :) Kto sa hlási? 8)
Přílohy
repro2.jpg
repro2.jpg (83.99 KiB) Zobrazeno 2942 x
repro1.jpg
repro1.jpg (123.04 KiB) Zobrazeno 2942 x
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Matto »

hmm, a s čím by si potreboval pomôcť?... neviem si teraz vybaviť ako vyzerá plato v MK2jke ale pri MK1 to bolo jednoduché, kúpil som dosku, na nu som položil originál plato a obkreslil ho, potom som piamočiarou pílou čo najpresnejšie vyrezal označený tvar, dalej som si nameral zhruba miesto kde budú ovály, takisto som ich obkreslil na dosku(niekedy býva v balení aj šablóna) a náledne vyvrtal jednu dieru, cez ktoru som potom prestrčil list píli a znova vyrezal čo napresnejšie tvar repra...no a ešte ti zostáva vyvrtať v rohoch dierky na šnúrky, aby sa ti plato zdvíhalo ako originál, a vymyslieť nejaké pánty(ja som použil obyčajné samorezky), no a nakoniec samozrejme očalunniť nejakou peknou látkou, ja som dával poťahovú látku na subwoofre, lepil som chemoprenom extrém :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

Matto: Teoriu ovladam dokonale aj ja :lol: Ale nie,vdaka za presne opisanie postupu,budem podla neho postupovat. Dnes som nakupil: MDF doska surová 12mm hrubka 100x50 Hornbach 3eur,Akusticky koberec Sinus Live 100x150 5,5eur,taká pyramidkova pena na spodok plata(neviem jak sa to odborne vola) 4 eur,kýbel chemoprénu 3eur,samozrejme repro a v sobotu idem do toho :D :!: potom samozrejme pridám fotky,dúfam,ze na vysledok sa bude dat pozerat :D
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od PuntoRacer »

trimem palce, na moje plato posluzili dvere zo skrine:), sme to vymerali, vyrezali, povodne tam mali byt aj panty ale nejako nesedeli tak ako by mali tak to mam bez nich, dierky na snurky su tam tiez ale ani tie niesu momentalne vyuzite a nakoniec sme to s polovickou olepili chemoprenom tym audiokobercom z radioamatera:)..poviem ti (neviem ako je tvarovane plato v MK2ke) ale tie ohyby co to plato ma to bola ,,radost,, olepovat a vymeriavat:)..ale nakoniec sa podarilo a vyzera to uplne super a aj tie repro hraju niekolkonasobne lepsie:)
dokonca sa mi to tak zapacilo ze hned isiel ten koberec aj na ten plastovy dekel z vnutornej strany kufrovych dveri a to este nieje koniec....:)
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od Banshee »

Puntoracer: Díky,som sam zvedavy co z toho vycarujem :) No veru,niekedy pomozu aj dvierka zo skrine :lol:
No plato v MK2 ma tiez kadeake vystupky a zahyby,no kedze doska uz bude rovna,zahyby sa odstrania:) Ked som uz ocalunil strop tak hadam aj toto pojde. A ty mas ake repro? tiez nejake ovaly,ci dal si komponenty?Videl som,ze niekto hodi dozadu komponentaky. Mne boli poradene tieto tak uvidime. Kazdopadne oproti Sencorom co tam mam teraz by asi hocco bolo lepsie :lol: Tak potom dodam foto
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: MOJE PUNTO 2 Ukažte ta svoje :-) - Maťo

Příspěvek od PuntoRacer »

ja mam vzadu pioneer ovaly ale presny model ti budem vediet az vecer povedat,ked budem doma.teraz mi od intousa prisli doorboardy do prednych dveri s otvormi na repro,tak aj dopredu chcem dat pioneery okruhle z tej istej serie,ale neviem odkade pokade sa meria montazny priemer na repro,lebo co som meral tak priemer otvoru je 180mm,tak neviem ci je to zaroven aj montazny priemer alebo ako sa to berie
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“