MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od Narayen »

mě ty pružiny stály 500,- :) 50/35 mm, nemohl jsem si stěžovat... Pokud nemáš výhodnou koupi, kup podvozek komplet.. Ale na druhou stranu si spočti kolik užitku ti za tu cenu přinesou.
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od kovvalsky »

Nezlob se, ale tohle je úplně blbej příměr... Na auto jsem taky skoro vždycky kupoval bazarový věci, je to jen o tom umět nakupovat. Ušetříš spoustu peněz, který pak můžeš vložit jinam. Samozřejmě se ti může stát, že koupíš něco rozbitýho nebo nefunkčního, lidi jsou svině, ale i tak se to vyplatí.[/quote]

ved ja som nikde nenapisal ze bazarove veci su zle sak aj ja ich mam ja som len pisal ze chalan chcel stavat dom od strechy a to je proste ........ :lol:
one world, one dream, one car
henkyha
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 01 úno 2011, 14:43

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od henkyha »

kovvalsky píše:Nezlob se, ale tohle je úplně blbej příměr... Na auto jsem taky skoro vždycky kupoval bazarový věci, je to jen o tom umět nakupovat. Ušetříš spoustu peněz, který pak můžeš vložit jinam. Samozřejmě se ti může stát, že koupíš něco rozbitýho nebo nefunkčního, lidi jsou svině, ale i tak se to vyplatí.
ved ja som nikde nenapisal ze bazarove veci su zle sak aj ja ich mam ja som len pisal ze chalan chcel stavat dom od strechy a to je proste ........ :lol:[/quote]

Preco by som chcel " stavat dom od strechy " ?? to by som skor povedal keby si kupim prv podvozok a dam tam potom disky a nepacilo by sa mi to a mohol by som kupovat dalsi podvozok. Ale je to tvoj nazor, aj ked dost cudny a nezmyselny, ale pohode :D
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od kovvalsky »

kasli nato ja som pisal o vyvarani kapoty
one world, one dream, one car
henkyha
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 01 úno 2011, 14:43

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od henkyha »

Zdravim Vas , vcera v piestanoch, teda uz predvcerom sa mi stala "uzasna" vec. Pri prichode na tuning carat mi jeden chalan z auta krici ze mam uplne vyfucanu gumu , pozeram a uz som skoro isiel len po disku , odstavim na chodnik ze nahodim rezervu, ale moj uzasny zdvihak sa asi pri zvihnuti o 2 cm zasekol , takze som musel cakat na kamosa ktory bol dost daleko v zapche pokym mi prinesie zdvihak, rezervu som teda konecne nahodil, ale jeden srob isiel na prd dotahovat. Potom nas uzasna organizacia caratu odklonila ani neviem kam az som sa dostal do dalsej zapchy kde som cakal asi tak 2 hodiny a pritom som sledoval druhu gumu (tiez vpredu) ako je pomaly ale isto maksia, pokym som zaparkoval na carate bola uplne prazdna. Vecer som to uz neriesil lebo na carat som prisiel okolo 22:30 , to som si radsej otvoril uz fernet. Rano som ten druhy disk zhodil a zobral ma kamarat do Piestan do pneuservisu, jednu gumu nafukali a zazrakom nikde nepustala, nechapal som, druha pustala trochu po obvode disku, tak zhodili gumu a dozvedel som sa uzasnu spravu, vraj ked mi to obuvali ( v Šali ) tak mi roztrhli gumu po obvode vovnutri ,kde sa opiera o disk a kvoli nie dobrej tesnosti trochu pusta. Proste uzasne. Jednu aj druhu gumu dost nafukali nech to vydrzi. Vratil som sa naspat na carat ze nahodim disky, ako som uz spominal jeden srob isiel na prd dotahovat a sposobila to podlozka ktora je zle vysustruzena, takze zavit je uplne do*rbany a tak isto aj zavit na srobe lebo som uz nemal nervy a dotiahol som to hoci ako,len nech dojdem domov. Co mam teraz s tym robit? dalo by sa to zavitnikom spravit napr. na velkost 21 a dokupit srob ? V pneu servise mi povedal ze guma sa opravit uz neda, nemate niekto s tym skusenost ? da sa to opravit alebo nie? A tie podlozky bud zahodim, alebo som rozmyslal ze tam spravim vetsie dieri, tadial srob vlastne iba prechadza, nema to ziadny zavit.
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od straki »

Teorerticky vzato by se to dalo protáhnout závitníkem ale teď ještě skusit zda se ti ten šroub vleze do disku.
Jinak ano ta guma je na odpis. Také jsem měl takhle dodrbanou gumu ale z venku neboť jse mne párkrát povedlo zaparkovat blíže k patníku a guma byla stará a pak to akorát je*lo a bylo po ni takže bych ty gumy vyměnil co nejdříve ať ti to třeba na dálnici neje*ne a ty neodepíšeš celýho puňtasa
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
henkyha
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 01 úno 2011, 14:43

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od henkyha »

straki píše:Teorerticky vzato by se to dalo protáhnout závitníkem ale teď ještě skusit zda se ti ten šroub vleze do disku.
Jinak ano ta guma je na odpis. Také jsem měl takhle dodrbanou gumu ale z venku neboť jse mne párkrát povedlo zaparkovat blíže k patníku a guma byla stará a pak to akorát je*lo a bylo po ni takže bych ty gumy vyměnil co nejdříve ať ti to třeba na dálnici neje*ne a ty neodepíšeš celýho puňtasa
Ja jazdim vetsinou po meste tak snad to este aspon tyzden vydrzi pokym sa pokusim nieco zohnat. To mas pravdu s tym srobom ci sa tam zmesti. A keby sa teda v*serem na zavitnik, tak co treba vsetko kupit? naboj ? kotuc? alebo co vsetko ?
henkyha
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 01 úno 2011, 14:43

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od henkyha »

Nikto nemate s takym niecim skusenosti ? A vzhladom nato ze musim do toho vrazit peniaze tak ak niekto mate alebo o niekom viete kto predava samotne pruziny tak sa ozvyte, dakujem.
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od straki »

Jo tak to ti teďkom neporadím já toto nikdy nedělal a popravdě se v tom ani moc nevyznám to až to opravuji tak se to učím za pochodu ale zase pouze TEORETICKY by se dal mírně upravit i disk ale já osobně bych na to neměl odvahu neboť nevím kolik toho kolo může snést a jak by to bylo s házivostí atd.
Jestli ty kola jsou nový a při nazouvání to sprasily tak to ten týden může vydržet i dýl třeba měsíc ale dávej bacha kudy jedeš větší díra či nerovnost vozovky atd může to kolo prorazit.
Mne se to stalo tak že jsem tu výměnu od všimnutí že mám kolo poškozený odložil o 2 měsíce a když jsem kola obědnal přes net a jel pryč tak jsem při brždění na červenou vjel do kanálu (nebyl hlubokej a kdybych to projel tak bych si toho ani nevšim) a najednou je*a a kolo prázdný tak bacha je to celkem nepříjemný hlavně když je to na přední nápravě to ti pak začne silně cukat volat a máš co dělat aby jsi to udržel.
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
henkyha
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 01 úno 2011, 14:43

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od henkyha »

kolieska
Přílohy
IMAG0059.jpg
IMAG0059.jpg (138.47 KiB) Zobrazeno 2938 x
IMAG0057.jpg
IMAG0057.jpg (152.87 KiB) Zobrazeno 2938 x
IMAG0055.jpg
IMAG0055.jpg (122.55 KiB) Zobrazeno 2938 x
henkyha
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 01 úno 2011, 14:43

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od henkyha »

Zdravim vsetkych.idem hned nato,proste mam problem s puntom.dnes mi zacali pravdepodohne klepat ventily,mal som malo oleju,tak som myslel ze preto,tak som ho dolial a dolial som aj vodu a potom pozrem pod auto a zachvilu tam bolo tak pol litra vody.moze to byt vodna pupma?lebo tadial to tusim tecie.a tym padom ze netlaci dost vody tak sa mi prehrieva motor a ked je prehriaty tak zacnu klepat ventily. Ja si myslim ze to bude vsetko kvoli tej vodnej pumpe.co myslite vy?
henkyha
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 01 úno 2011, 14:43

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od henkyha »

Haloooo,prosim neviete ci to je ta pumpa? Viem ze takto to je tazko povedat,ale aspon co to moze byt.motor sa za chvilu hned prehreje,kusok som chcel prejst,ale od motora isiel strasny zvuk a ako som postal aj trochu dymu,tak som radsej zavolal nech ma dojdu odtiahnut.
Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od struter »

daj to do servisu a mozno usetris viacej prachov ako ked budes tipovat na prazdno a kupovat nove veci :wink:

alebo si lahni pod auto a nech ti niekto naleje vodu a kde ta to obleje,tak tam to unika a zistis to sam... :mrgreen:
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od peta.smolik »

henkyha píše:Haloooo,prosim neviete ci to je ta pumpa? Viem ze takto to je tazko povedat,ale aspon co to moze byt.motor sa za chvilu hned prehreje,kusok som chcel prejst,ale od motora isiel strasny zvuk a ako som postal aj trochu dymu,tak som radsej zavolal nech ma dojdu odtiahnut.
Tak ten strašnej zvuk sem taky už slyšel... To máš fouklý těsnění a asi bude i pumpa v prd...) Bude potřeba sundat hlavu a přebrousit jí (snížit) dát nový těsnění a při tom vyměnit pumpu a nejlépe i termostat... To sundání bych zvládl za hodinu...
Přebroušení by mohlo stát kolem 1000kč nový těsnění do 500kč pumpa kolem 800kč pak nová kapalina do chladiče 300kč?? termostat 300kč? Měl by ses do 5tis.Kč vejít takže myslím 200 Euro?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
henkyha
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 01 úno 2011, 14:43

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukazte to svoje :) - PUNTO-S

Příspěvek od henkyha »

peta.smolik píše:
henkyha píše:Haloooo,prosim neviete ci to je ta pumpa? Viem ze takto to je tazko povedat,ale aspon co to moze byt.motor sa za chvilu hned prehreje,kusok som chcel prejst,ale od motora isiel strasny zvuk a ako som postal aj trochu dymu,tak som radsej zavolal nech ma dojdu odtiahnut.
Tak ten strašnej zvuk sem taky už slyšel... To máš fouklý těsnění a asi bude i pumpa v prd...) Bude potřeba sundat hlavu a přebrousit jí (snížit) dát nový těsnění a při tom vyměnit pumpu a nejlépe i termostat... To sundání bych zvládl za hodinu...
Přebroušení by mohlo stát kolem 1000kč nový těsnění do 500kč pumpa kolem 800kč pak nová kapalina do chladiče 300kč?? termostat 300kč? Měl by ses do 5tis.Kč vejít takže myslím 200 Euro?

Pumpa je uz dole,zajtra by som mal ist pre druhu a hned ju aj namontujem,uvidim co to spravi. z povodnej tieklo jak z krhly. A aj tesnenie pod hlavouu??????? to som menil asi pred 2-3 mesiacmi :shock: Keby je podfuknute aj to tesnenie tak by nebola v oleji emulzia kvoli vode ?? Lebo ked som pozrel olejove viecko olej bol cisty.

este dodavam : myslim ze tesnenie nebude treba menit, motor ma uplne normalny chod aj normalne taha. Raz som uz tesnenie mal zle a vtedy zatekala voda do jedneho valcu a to bolo uplne pocut ze ide na tri valce a vobec nechcelo to auto ist.
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“