kolik máte najeto?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
tihi222
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2012, 16:45

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od tihi222 »

na tacho 145tisic,po kupe z dovozu,prve velké upratovanie nasiel som servisnu list z nejakého talianského servisu vymena oleja pri 270tisic,to bolo jasne ze je to stocene ale az tolko...volant dost osuchany ale okrem toho vo vnutri nic ani sedadla ani pedale,ale klakol motor aj prevodovka teraz riesi g.o.kompletného.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dj.Majk
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2013, 14:21
Bydliště: Humenné

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od Dj.Majk »

Naš Fiat Punto ma momentalne 50.750km este zabehu :-D
Fiat Punto Sole 1.1 (40Kw) r. 1999
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od Reno »

chudák auto :lol:
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od Jezdec »

tihi222 píše:na tacho 145tisic,po kupe z dovozu,prve velké upratovanie nasiel som servisnu list z nejakého talianského servisu vymena oleja pri 270tisic,to bolo jasne ze je to stocene ale az tolko...volant dost osuchany ale okrem toho vo vnutri nic ani sedadla ani pedale,ale klakol motor aj prevodovka teraz riesi g.o.kompletného.
Za to bych rval ruce kuvám, kdo stočí zavřít až zčerná. Do lomu, kladivo do ruky a makat aby je to přešlo. Bohužel takových žebráků je ještě hodně.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od peta.smolik »

Jezdec píše:
tihi222 píše:na tacho 145tisic,po kupe z dovozu,prve velké upratovanie nasiel som servisnu list z nejakého talianského servisu vymena oleja pri 270tisic,to bolo jasne ze je to stocene ale az tolko...volant dost osuchany ale okrem toho vo vnutri nic ani sedadla ani pedale,ale klakol motor aj prevodovka teraz riesi g.o.kompletného.
Za to bych rval ruce kuvám, kdo stočí zavřít až zčerná. Do lomu, kladivo do ruky a makat aby je to přešlo. Bohužel takových žebráků je ještě hodně.
A tohle se tady děje dnes a denně, vloni na podzim mi vyprávěl kamarád jak to dělá jeho švagr, např. dovezený Golf 5kový. 5dv. 1,9 TDI pd. 81kw? r.v. 10/2007 najeto 296tis.km jetý ve střední Itálii kolem Říma koupen tam za 3600 Euro cena dovozu na kamionu 7tis.kč... Hned jak ho dovezli detailně se prohlídl spodek a komplet auto se prolezlo, pak se jelo po zavíračce na STK a projelo se na válcích, komtrola zavěšení, odpružení, brzd, Golf prej měl hodně najeto nic-méně po kvalitních silnicích a nepoznal zimu, pak se vyměnily gumy na pedálech spojky a plynu a vyměnil se volant, udělali se český papíry a postavilo se na SPZ, za týden stál v bazaru Golf ještě omlazen o 4 měsíce s 02/2008 najetýma 92 tis. km za 176 tis. kč a za 4 dny se prodal...
Tak takhle se to tady děje.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od oldoss »

Ale bohužial si za to ludia môžu sami. Lebo každý hladí len na kilometre a pri tom sa auto nekupuje podľa kilometrov ale podľa stavu. Tiež keby naše super vlády schvália niečo podobné ako v Nemecku, že pri zistení zfalšovania tachometra dotyčnému predajcovi naparia pokutu, odoberú živnosť a už nikdy nebude môcť kšeftovať s autami tak by sa možno trochu aj ludia v naších republíkách uvedomili. Ale tam kde je teraz nemecko mi budeme tak za 50 rokov...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od cinzano »

Já mám na Puntu 55 najeto 220k, furt to jede a ještě pojede. Švagr má na pažoutu 106 nějakých 360 a taky to do kytek ne a ne jít. Dokud neshnije karosérie, dá se to vždycky za pár šupů opravit, a tak nějak si představuju kvalitní auto. Že jsou bazarníci hajzlíci, to je věc jiná a obecně známá.
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od cinzano »

oldoss píše:Ale bohužial si za to ludia môžu sami.
Tak tohle rozviň. Jak si lidi můžou sami za to, že jsou bazarníci svině a chtějí je vzít na hůl?
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od kkristian »

Rozhodne suhlasim s tvrdenim, ze si za to ludia mozu sami...keby tak chorobne netrvali na 130k km na tacho, tak by nik nestacal. Je snad 130k nejaka magicka hranica, ked sa motor rozpadne?

Znamy mal auto so 195k km na tacho a nedokazal ho predat. Po stoceni na 120 bolo do tyzdna prec a novy majitel (z rovnakeho mesta) na nom spokojne jazdi az do dnes.
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od cinzano »

kkristian píše:Rozhodne suhlasim s tvrdenim, ze si za to ludia mozu sami...keby tak chorobne netrvali na 130k km na tacho, tak by nik nestacal.
Svatá prostoto :roll: Samozřejmě by ty svině stáčely dál, to se dělalo odjakživa. Jediná obrana je vyhýbat se bazarům obloukem, nepospíchat s nákupem a všechno raději několikrát zkontrolovat. Ojetin jsou všude závěje a dražší už nikdy nebudou. Teď jsem se ze srandy díval, za kolik se prodává pětapadesátka - ani za 10 ji už nikdo nechce, hezká Brava/Marea je i fplný palbě neprodejná za 15 a ani JTD se za 20 pomalu neprodá.
Lucy Luu
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 02 kvě 2013, 15:14

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od Lucy Luu »

mám rok 97 55_s a mám najeto 187 tisíc
Uživatelský avatar
Baron
Fiaťák
Příspěvky: 158
Registrován: 25 dub 2013, 19:46
Bydliště: Nitra

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od Baron »

Mám ročník 2002, v servisnej knižke je výmena oleja pri 60 000 a je tam rok 2006, a teraz mám 132 000, je to dovezené z nemecka, ale je vyzerá to byť real. Predomnou ho mal dobrý kamarát ktorý je automechanik cize spokojnosť :). Motor ide jak blázen, od kúpy (mám ho asi mesiac ), zatial absolútne nič, ide jak hodinky :)
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od sefik »

mám ročník 96 a dnes jsem přetočil 95000km a ještě toho najezdím.. :-)
Puntík 55s na LPG
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od Babis »

sefik píše:mám ročník 96 a dnes jsem přetočil 95000km a ještě toho najezdím.. :-)
seš si těma km jistej? :)
Fiat Punto 60sx '96
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: kolik máte najeto?

Příspěvek od sefik »

Je to z rodiny, byl kupovaný nový v ČR a někde mám aji servisku do roku 2002.. :)
Puntík 55s na LPG
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“