Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Příspěvek od phaeton_esc »

mě nafna nevadí, mám naftový Punto a za těch 12 let provozu se na něm nepodělalo nic. servis - 3 roky v autorizovaným, potom víceméně samodomo :)

Astra byla servisovaná u prodejce ;)
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Reklama
 

Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

moja historia: uno, mk1, mk2.
max spokojnost po motorickej stranke a jazdnych vlastnostiach. taktiez co sa tyka vybavy, ostatne auta okolo roku 2000 v rovnakej kategorii mohli len snivat o tych prvkoch vybavy, co boli k dispozicii napr. v punte. jedine co by sa dalo vytknut (hlavne mk2) je tovarenske vyhotovenie: ako sedia jednotlive diely karoserie, dvere, plasty interieru, lamely a tesnenia... cena v porovnani s konkurenciou to dokonale vyvazi, takze uplne zbytocna poznamka.
a zaroven neviem ako u vas, ale tu ma kazdy blbec hnusneho golfa alebo feldu, pripadne fabku a podobne parodie na design... :?
punto, bravo, stilo... mi pri nich pridu ako absolutne skvosty
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
dj-jr
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 15 lis 2008, 12:51
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj-jr »

muWme píše:no nevim ja mam Punto MK2 cca 1 mesic a musim rict ze se mi tedy do Punta (obecne fiata) taky nechtelo a ani nevim proc taky kazdej rikal FIAT fuuj, snad nejake jen podvedomi.. ale kdyz sem ho videl na vlastni oci a koupil tak ted sem rad ze ho mam :-))

by me jeste zajimalo pokud si daval inzerat on v tom inzeratu nevidel ze je to Fiat? se nejdriv mozna mel podivat na jakej inzerat vola :-)
taliana kupovat jedine takeho, ktory bol vyrobeny v strede tyzdna :) a to myslim smrtelne vazne... skoda len, ze som nezistil, kedy bolo to moje vyrobene :D asi niekedy v nedelu, lebo kazdu chvilu nieco menim :D
Fiat Punto ll 1,9JTD 59KW / 80HP
http://www.italycarsclub.sk
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od SHANE54 »

no mne to poedomie pri zhanani stila hralo do kariet. pravda uvazoval som aj o inych znackach a modeloch.
1. opel astraG 1.7 cdti kombi - nepohodlne sedacky, straaaasne slaby motor 80ps/170Nm (silnejsi sa nerobil) - takze nie
2. octavia combi TDI - vonkajsi design a interier nagrcanie, minimalna vybava, maximalna cena - takze nie
3. VW golf IV variant TDI - design rovnako nagrc a extremne vysoka cena, velmi nizky komfort a ako ochcavka straaasne malo miesta vzadu. - urcite nie
4. fiat stilo multiwagon JTD - krasny design, vykonny motor, zo vsetkych najvyssia vybava, oproti ostatnym bezkonkurencne nizka cena.

tak co som mal teda vybrat? :lol: :lol: :lol:
a dobre som spravil
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od scarfer99 »

akrij píše:ahoj lidi tak dnes jsem se dozvěděl že 114000 km najeto je moc tak jsem to měl asi přetočit na 80000km.jsem z toho už na švestku ty lidi už nevšdi co chtěj
Caute. Ja sa vraciam k tomuto prispevku lebo za 2roky som nabehal 130tis km. A ked som ho kupoval malo stovku uz zasebou takze teraz ma krasnych 230tis a to lietam na Lpg. Mam 1.1 a nebojim sa ist na puntiku s tolko km do talianska a spat na otocku. Este ani raz som neostal nikde na ceste vysiet co sa neda porovnat s mojimi kolegamy renalt megan ostal na dialnici az 2x civik 1x seat 1x a rover1x. Takze na punto a fiat celkovo no koment. Nech si kazdy kupuje co chce. Mi vieme svoje. A 98rocnik jedine co hnije su uchytky bezpecnostnych pasov a to pri zdanych dverach mam farbu od kamienkou vybuchanu az do plechu a hrdza nikde. Takze? Nech veria famam o fiatoch. Mi vieme nacom jazdime.
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od SHANE54 »

mne zacina kvitnut ten pliesok na spodu otvaracieho zadneho okna. inac inde ani bodka :P
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od scarfer99 »

:) asi preto sa ich boja. Lebo nehniju.
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od SHANE54 »

scarfer99 píše::) asi preto sa ich boja. Lebo nehniju.
toto celkom nechapem... :?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od scarfer99 »

Ze nehrdzaveju. Ludia asi chcu auta kde stale treba opravovat hrdzu striekat...zajtra tu pridam preco kupit fiat a dam aj neake eXkluzivne fotecky ktomu:)
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od SHANE54 »

scarfer99 píše:Ze nehrdzaveju. Ludia asi chcu auta kde stale treba opravovat hrdzu striekat...zajtra tu pridam preco kupit fiat a dam aj neake eXkluzivne fotecky ktomu:)
myslim ze vsetci tu vieme preco...
ale ruku na srdce fiaty maju aj svoje muchy vsak?
preto sa spytujem, kto je za, zlaozit temu "co mi na mojom fiate vadi?" co vy na to?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od Petr1968 »

Klidně. Já nejsem fanatik. Jezdil bych s čímkoliv.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od peta.smolik »

začal sem jezdit v roce 93 1. auto bylo Inocenti minidiesel (ta značka už neexistuje myslím že ji koupila Lancia) bylo to skvělý malý autíčko s 3válcem Daihatsu nejelo moc rychle ale jezdil sem pod 4L/100km po dvou letech začla téct pumpa a byla k nesehnání tak sem to prodal
2. auto Fiat 127 mk2 motor 1050 výborný autíčko téměř bez udržby jezdil sem s ním 3roky a rád na ty leta vzpomínám
3. auto Fiat Regata Wekend 1,7 D černej kombík s chromovanejma hagusama byl to elegantní dělník naprostá spokojenost 4 roky
4. Fiat Uno Logo 75 S.i.e 1,5 Taky černý moc hezký a rychlý auto najel jsem s ním 120tis km ale už to chtělo nějaký opravy dokonce se mi to i potkalo ale dá se říct že spokojenost měl jsem ho až do konce jeho dní ale až do konce jezdilo za 6 litrů
5. Fiat Punto 55s 1,1 tohle auto sem si koupil tady v čr nový po předchozích dobrých zkušenostech jsem chtěl mít nový vůz
a jezdím s ním dodnes a doufám že ještě dlouho budu Prvních 6 let absolutně bez závad pak sem dal jen novej reostat topení 500kč a zas dlouho nic před 4 lety se podfouklo těsnění pod hlavou oprava 3500kč až vloni v lednu po 140tis.km sem začal s opravami přední tlumiče 3000kč, ložiska 2000kč, ložiska tlumiču horní 1000kč, silentbloky ramen 1600kč, čepy řízení 700kč, olejová vana 1800kč, alternátor 5000kč, vodní pumpa 700kč,zadní pakny 800kč,zadní prasátka 600kč,2geo 1200kč, vyvaření blatníků a prahů 3500kč, komplet výměna všech brzd. trubiček 4000kč, nástřik spodku 1200kč Celkově za těch 12 let jsem do Punta včetně STK olejů filtrů žárovek kotoučů i destiček dal 44tis.kč ale podotýkám že celých 12 let to auto jezdí na Vysočině po těch nejhorších a v zimě prosolených silnicích ted mám najeto 163tis.km v zimě jezdím za max 7 litrů v létě do 6 litrů a na dálky i 4,5 litru Po technické stránce je ted Punto jako nový tedy až na barvu která je vyšisovaná ale barva nejezdí takže proč ji řešit(jo a něco zvonivě klepe v motoru ale to jak kdy)
Soběžně s těmito auty jsem měl ještě dalších 14 vesměs Fiatů se kterými jsem chvíli jezdil a pak je prodal Fiat Bravo, Brava, Uno Turbo, Marea, Tempra Lancia Kapa, Prisma,Y , Thema, Delta, Alfa 33, 146, 166, 156, Arna,
Nikdy bych do ničeho jinýho než do Fiatu nešel
Blbá pověst o Fiatech vznikla hned po revoluci kdy se sem začali hojně vozit Una Ritma Tipa a různý Alfy a Lancie a všechny měly totožně stažený tachometry na 120tis všechny se prodávaly v cenách kolem 100tis.kč a ke všem se přidávala pohádka( s tím jezdil starej děda jen o víkendech a někdy jen v neděli do kostela) realita byla taková že auta měly ve skutečnosti najeto 200-400tis.km a už potřebovaly udržbu ale tu tady nikdo neuměl a nebo na ní neměl a nebo žil ve vědomí že západní vůz nepotřebuje udržbu že to není jak ty český křápy. Jenže ejhle po ujetí 20-30tis km se kdekomu začalo auto sypat no a tak vznikla blbá pověst Fiatů u nás
Můj bratranec měl Ritmo 1,4 autíčko jeden rok bez problémů a další rok to začalo převodovkou jedna oprava stíhala druhou až jednou čistil interiér a pod tapecírunkem ve dveřích objevil kartičku od výměny oleje po 290tis. km ale on auto kupoval s deklarovanými 120tis km
Závěrem Mým dalším autem bude nejspíš Multipla nebo Qubo
Mým snem je Lancia Thema 8.32 a Fiat 125 Zagato
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od Petr1968 »

Fiaty minimálně od roku 2000 a zcela jistě od nástupu Grande Punta jsou naprosto v pohodě. Mají sice horší interiér než koncern a možná občas horší zpracování,ale zase mají duši . Auto se mi musí líbit,ne jen být technicky na výši. Koupím si cokoliv co se mi bude líbit,třeba i Dacii. Ale jedno vím jistě: Nekoupím si F2 Hurvínek. Ten můj bouraný Puňta má najeto 22000km. Zatím nic,jen jsem odstranil škody,co se dovozcům nechtělo. Výměna držáku chladiče a vrchní přední příčka. Jinak má původní výfuk,kola,brzdy. Vlastně je celý původní.Až na po nehodě vyměněný chladič a přední nárazník(neoriginal) škoda. Nějaká francouzka to vybourala v koloně. Když stojí současná Fabie vedle Punta,tak ten rozdíl je už téměř extrémní. Fabii si koupí pouze koncern milovník.To si nemůže koupit nikdo kdo má vkus.
Uživatelský avatar
Tomio
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 14 úno 2010, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od Tomio »

No střílel bych lidi co nikdy neměli fiat a říkají jak se sere... Můj příklad ze života,,,,)

Kupoval jsem před rokem Svého stilouška v perfektním stavu v německu přímo z Fiata.. Typka ho tam dávala na protiúčet....Můj fiatek datum první registrace 2004 by za koupen za necelých 120 tisíc...
Kamarád si před pul rokem koupil Audi TT z roku 1999 za 160 tisíc...Furt se vytahoval jak má audinu a já podělanej fiat.
Když sme spolu stáli na benzínce, přijel naleštěný fungl nový mercedes a z něho vylezl od pohledu bohatší člověk. Vešel do benzínky a pak zase vylezl, když vracel ke svému bouráku, za točil k nám... Kámoš se na mě podíval a prohlásil a hele jde mi zkouknout audinu. Když pán přišel pozdravil a zeptal se, čí je to stilo... S úsměvem na rtech jsem odpověděl moje. Pochválil mi stahovací střechu, že se mu moc líbí a pán z nového mercedesu nakonec prohlásil. Sice tu jsem medákem. Ale žena má stilo a kolikrát s ním jezdím radši než s tim čim ta jsem...
No nemluví to za vše.. chlap kterej má mercedes má rád i fiat.... !!!
Prostě všichni odpůrci Fiatů děte do prd...
A ještě nejvíc mě fascinujou stejně starý kluci jako já.. Co mají bavoráky z roku raz dva... a smějou se mi že mám fiat:D
Jako prostě... Asi jsem Divnej mladík.. ostatní borci leštěj starý golfy a já svoje stilo...
LOVE FIAT!!!
CHtěl bych nový model nový stilo ale to asi u fiatu neprojde....
Fiat Stilo 1.6 16V - http://autorecenze.centrum.cz/profi-rec ... -kw-10.htm
&
http://magazin.auto.cz/predstavujeme/fi ... brava.html
Recenze se moc krásně čtou, když víte že Čas je naplnil
Uživatelský avatar
sakal_tt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 236
Registrován: 24 zář 2009, 15:12
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se lidi bojí Fiatů?????????

Příspěvek od sakal_tt »

Tomio píše:No střílel bych lidi co nikdy neměli fiat a říkají jak se sere... Můj příklad ze života,,,,)

Kupoval jsem před rokem Svého stilouška v perfektním stavu v německu přímo z Fiata.. Typka ho tam dávala na protiúčet....Můj fiatek datum první registrace 2004 by za koupen za necelých 120 tisíc...
Kamarád si před pul rokem koupil Audi TT z roku 1999 za 160 tisíc...Furt se vytahoval jak má audinu a já podělanej fiat.
Když sme spolu stáli na benzínce, přijel naleštěný fungl nový mercedes a z něho vylezl od pohledu bohatší člověk. Vešel do benzínky a pak zase vylezl, když vracel ke svému bouráku, za točil k nám... Kámoš se na mě podíval a prohlásil a hele jde mi zkouknout audinu. Když pán přišel pozdravil a zeptal se, čí je to stilo... S úsměvem na rtech jsem odpověděl moje. Pochválil mi stahovací střechu, že se mu moc líbí a pán z nového mercedesu nakonec prohlásil. Sice tu jsem medákem. Ale žena má stilo a kolikrát s ním jezdím radši než s tim čim ta jsem...
No nemluví to za vše.. chlap kterej má mercedes má rád i fiat.... !!!
Prostě všichni odpůrci Fiatů děte do prd...
A ještě nejvíc mě fascinujou stejně starý kluci jako já.. Co mají bavoráky z roku raz dva... a smějou se mi že mám fiat:D
Jako prostě... Asi jsem Divnej mladík.. ostatní borci leštěj starý golfy a já svoje stilo...
LOVE FIAT!!!
CHtěl bych nový model nový stilo ale to asi u fiatu neprojde....
:wink: :wink:
Fiat Stilo 1,9 MTJ 88kW strieborna metla (17" ALU OZ Carravagio)
Fiat Stilo 1,9 JTD 85kW tmavo modra

http://pokec.azet.sk/ananas69/fotoalbumy/stilo" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „POKEC“