HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Hrabosh
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 bře 2012, 18:06

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Hrabosh »

SpiritWolker píše:si ma rozosmial :D

vzdy na kazdom fore sa najdu taky dvaja traja ktory rypu, uz som sa oproti tomu obrnil
a smejem sa na vas, a nemal by som reagovat ale bohuzial musim

Servomotor o 50kč lacnejsie, ale normalny clovek ktory neni kutil ho musi dat najskor niekomu vymontovat a poslat ho
tym narastaju naklady pre daneho cloveka, a hlavne strateny cas kdyz je auto bez posilovace v servise,
takze vysledna cena a cas je u mne levnejsi
dalsia vec je ze novy servomotor stoji 9500kč a z toho vychadza koncova cena


koneckoncum hifiland jsou mi kamaradi :D a maji zakladni ceny bez montaze o par kacek levneji
ale zase nejezdi na vyjezdy

tak isto Výměna snímače, musis dat to nekomu cele demontovat a poslat to
demontaz-montaz v servise stoji 1500-3000kč a maloktory servis se do toho pustit
takze to su dalsi naklady navic, a kdyz si to sectes tak zase vysledni ma suma je levnejsi
a clovek nikam nemusi jezdit dalku s pokazenym posilovacem
To sem rád, že jsem Tě pobavil. Obecně máš možná pravdu, ale tady na foru předpokládm, že vetšina lidí je aspon schopná prohodit si ten motor. Je to práce tak na 15 minut a nepotřebuješ žádný extra nářadí. I na tom hifilandu mají myslím popis, rozhodně tam mají fotku s nářadím, který potřebuješ. A ty výjezdy jsou tvoje výhoda, ok. Oni zas mají 2 roky záruku ... to nabízíš taky?
tak isto v servisech sem tam neco pri tom podelaji nebo rozebiraji zbytecne navic veci ktere netreba
u mne je rychla a cista prace - to muzu potvrdit vela majitelu punt z fora kterym jsem to delal
To věřím, servisy nebrat.
dale cena snimaca na ebay je nerealna, za tolik to ani ja nedokazu nakupi ve vetsim mnozstve od dodavatele se slevou, bud jsou to vyrazene smejdy nebo neaka cinska produkce
nekolik lidi jsi to uz kupilo a aj tak jsem musel dojet ja k nim opravit servo

dale ten snimac aj kdyz si ho kupis tak to tam nedokazes namontovat a nebude ti to fungovat
a dalsi informace nepustim von, prisel jsem na to sam a je to moje Know-how
napriklad Hifilandu jsem poradil ako to maji delat
ale beznim lidem je to zbytecny vysvetlovat
Konrténě? Koupil si správnej snímač a nefungoval? NAkupoval jsi nekdy na eBay? Tam má kupující vždycky pravdu a s prodávajícíma se moc neserou. Kdyby někdo prodával šmejdy a navíc za 1600,-, neměl by moc dobrý hodnocení. Zdá se mi to divný ...
nektery informace proste nedam ven proto aby to lide zbytecne nerozebirali lebo pak se mi ozvou
az kdyz to maji na kasi a namaji kam z konope ven, ale pak ten rozebranej ponicenej posilovac se uz neda spravit, neuvedomuji ze cena je za opravu poslovace na vymenu, ja potrebujem ten pokazeny kus pak doma spravit aby jsem moh to pak namontovat druhemu cloveku
pak se potom cuduju proc je cena vyssi, lebo predse musi zaplatit za posilovac bez vymeny
pri tom pak namisto jedne hodiny stravim praci tri hodiny a ani to nesu ochotni zaplatit
a jeste by to chteli levneji ze ino uz vy co je v tom za problem

na vymenu: je to taky isty system ako sa repasuju startery a alternatory - co na tom nevies pochopit

dale si neuvedomujes ake jsou naklady na rozvoz, uctuju si jenom benzin a to jej este delim poctom zakazniku aby nepreplacely, na benzine nezarabam

opravy a naklady na me auto si platim ze sveho zisku, neuctuji si navic provozny naklady v km
moje posledni oprava Punta, vymena tlumicu, pruzin dorazu, brzdove hadicky atd.. vysla na 500euro
o kolik ma km moje punto najezdeno ani nevravim
a musim mat auto v 100procentnym stavu aby jsem dosel domov bez uhony a zivy

kdyz jedu na vyjezd tak soferuji cely den nekdy i od 5h rano do 23h vecer a projedu kolem 1000km
co myslis kto mi zaplati za soferovani a za hodiny stravene v aute?

keby jsem si mal uctovat vsetky naklady co mam spojene navic tak by ste se nedoplatili
Já si spíš myslím, že si chráníš know how abys nepřišel o kšeft, což je na jednu stranu pochopitelný, na druhou stranu na takovým foru bych očekával trochu kolegiálnější přístup. Ale je to v podstatě tvoje vec... třeba na Alfistech je borec, kterej nejen, že ti poradí, ale ešte ti půjčí (za mírný poplatek) třeba přípravky na vačky.
taku somarinu som ti nenapisal: ze meranim mozes znicit vinuti motoru
ale neuveris kolik lidi pustilo do vinuti motoru 220voltu nebo ho napajelo primo na autobateriu :D

merakem muzes poskodit ridici jednotku, co se mnohokrat stalo :D a na zacatku pred lety aj mne :D
Psal jsi o meření na tlustejch drátech. Tlustý dráty vedou jen do motoru. Tak nevím, co jsi tím teda myslel. A připojit motor z auta na 230VAC? To snad ...
kdyz o sebe mluvis ze si to studoval a ze se tim zivis tak ti donesu 5 ridicich jednotek posilovace
a nauc se jich spravovat

vypocitej cenu nahradnich dilu, a praci naradi na rozebirani ridich jednotek
zmestis se do ceny 900kč? aby se to mohlo prodavat za 1800kč?
cena ridici jednotky ve fiatu je kolem 12000kč
Napsal jsem Ti mail, můžu se na to zkusit podívat.
co sa tyka opravy servomotoru svepomocne tak navod s fotkami je tu popisany nekolikrat na fore
tekze na nic noveho jsi neprisel
Je tu i návod a výměnu toho snímače? Jinak vím, že jsem na nic novýho nepřišel ... takhle to tu už pár lidí vyřešilo, dokonce snad i v tomhle vlákně.
este sem tam tu nieco dopisem :D
... jinak já vůbec nehodnotím kvalitu tvojí práce. Nenašel jsem tu jedinou stížnost, asi to děláš dobře.
Reklama
 

Klingricek
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2015, 15:47

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Klingricek »

Zdravicko lidi

Jak uz asi tusite, tak dnes se mi rozsvitila kontrolka serva. Kdyz jsem jel rano do prace, tak jsem normalne zaparkoval a vse bylo v poradku. Bohuzel kdyz jsem chtel jet z prace domu tak jsem potocil klickem a kontrolka se rozsvitila. Zkousel jsem nekolikrat nastartovat jestli nezhasne , ale zazrak se nekonal. Netusi nekdo cim to muze byt? Doufam ze to nebude nic vazneho :/

Fiat punto rv 2000.
pelli
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2015, 18:13

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od pelli »

Klingricek píše:Zdravicko lidi

Jak uz asi tusite, tak dnes se mi rozsvitila kontrolka serva. Kdyz jsem jel rano do prace, tak jsem normalne zaparkoval a vse bylo v poradku. Bohuzel kdyz jsem chtel jet z prace domu tak jsem potocil klickem a kontrolka se rozsvitila. Zkousel jsem nekolikrat nastartovat jestli nezhasne , ale zazrak se nekonal. Netusi nekdo cim to muze byt? Doufam ze to nebude nic vazneho :/

Fiat punto rv 2000.
Vtipné, v ten samej den se mi stalo úplně to stejné, ráno přijedu do práce bez problémů a domů už jedu bez serva. Takže taky uvítám nějakou radu, díky :)
Punto 1.2 rv. 2000
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

Zdravim vas, obom vam odisiel servo-motor (pripadne aj riadiaca jednotka)
ak ste zdatny v elektornike a viete velmi dobre pajkovat
tak si to budete vediet aj sami opravit, staci ked si prejdete cele toto vlakno na fore a najdete fotky podla ktorych to opravite, alebo to zverte niekomu kto to vie dokonale urobit bez vedlajsieho poskodenia servo-motora

niekedy sa moze stat ze sa poskodi aj riadiaca jednotka posilovaca,
ale to sa da zistit iba pripojenim na 100percent zrepasovaneho servo-motora na posilovac,
a vtedy ak nenabehne posilovac riadenia po nastartovani tak treba vymenit aj riadiacu jednotku posilovaca

pripadne mi napiste sukromu spravu

dopurucujem: urobit diagnostiku pocitacom a zapisat si kody chyb
nedoporucujem: merat merakom!!! mozte viac poskodit posilovac pri zapnutom napajani !!!

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Klingricek
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2015, 15:47

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Klingricek »

Tak mam novinku a to takovou, ze dneska kdyz jsem rano odjizdel do prace tak mi servo naskocilo. Bohuzel z prace se situace opakovala, tak se chci zeptat, zda je situace stejna, nebo to neco meni?
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

tak to mas na 1000percent potvrdene ze mas pokazeny servomotor. alebo mi stale neveris? :D

takze ak si sikovny, tak si to opravis aj sam, len to pohladaj v tejto teme a urob to cim skor lebo tymto vypadavanim si mozes znicit navyse aj riadiacu jednotku posilovaca! a to su zbytocne peniaze naviac

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
pelli
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2015, 18:13

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od pelli »

Díky spiritovi za expresní skoro noční opravu :) servo už zase šlape jak má, paráda.
ZV-JANTO
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 30 srp 2010, 19:19
Bydliště: SVK-Zvolen

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ZV-JANTO »

Ďakujem SpiritWolker servo bolo k.o. som bol vo Fiate že oprava 800=900€ :? SpiritWolker prišiel opravil, za 15 min bolo servo o.k. a za pár € ;-) Ak vám nefunguje servo tak ho neváhajte kontaktovať .
NEW-PuntoSporting16V 59kw/80PS
r.v.4/2000,MK II.modra 3dv, motor 188A5.000, kod 188AX 6-kvalt.

EX-PuntoSporting16V 63kw/86PS, r.v. 1998, Mk1 , čierna 3dv, motor 176.B9000
Adamek
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 čer 2015, 23:11

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Adamek »

Tak už je to měsíc co mi SpiritWolker opravil servo a všechno funguje bez problémů. Ta oprava až tolik složitá není, celé to jenom spočívá ve výměně toho snímače. Docela mě udivuje to, že obyčejné plastové kolečko s konektorem stojí tolik tisíc :evil: Jestli někoho zajímá, jak ta výměna snímače vypadá a neměli jste možnost vidět SpiritWolkera, tak na youtube je spousta videí.

https://www.youtube.com/watch?v=vvNmE0phESQ
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

dakujem Vam za pochvalu

V mojom podani to vyzera naozaj jednoducho .)
ale ja to mam nacvicene a urobim to aj poslepiacky
no v beznom servise ktory to nepoznaju a ludia ktory to nepoznaju tak najskor to skumaju
co a kde uvolnit, alebo ako to vybrat cele, vykonaju mnozstvo ukonov navise
v beznom servise klasicka montaz-demontaz aj s ukonmi naviac trva zhruba 2-6hodin
ale poznam kde to to maju rozobrabne aj niekolko dni .)
o autorizakoch ktory najskor jeden den skumaju ze co asi je pokazene ani nehovorim :D
zvecsa je auto u nich priblizne 2-3dni az tyzden dva

preto netreba porovnanvat moju pracu, kde som eliminoval vsetky ukony navyse

ze to je jednoduche? ale kdeze, aj ja som tiez musel na to prist ako to robit
aby som to mal hotove za co najkratsi čas, ked som na vyjazde musim setrit casom

to video absolutne nerieste, v prvom rade to neni servo z Punta
len to tam skumaju a priamo vo videu aj 2x nenavratne poskodili posilovac
napriklad vyrazili von ozubene koleso cez snek v prevodovke
v tom momente ako to urobili poskodili ozubene koleso
a na tom mieste bude zasekavat volant!
(poznam to z vlastnej skusenosti)

preto vsade pisem ak chcete mat poriadne opraveny posilovac tak sa do toho nepustajte
a hlavne to nedavajte takym kuzelnikom ako na videu ktory nevedia co s tym
a nicia to, potom sa taketo servo neda pouzit v aute a potom sa musi pozhanat nahradne

samozrejme kto ma chut si to sam opravit tak si moze kludne robit doma
a venovat tomu casu kolko chce

co sa tyka ceny tak sa opytajte v autorizaku preco cely posilovac stoji 750euro/22000kč
ked je to len kus zeleza a par plastovych dielov - som zvedavy aku odpoved vam daju

myslim si ze cena mojej prace je adekvatna

potom dalsi si neuvedomuju ake mam naklady na cestovanie a udrzbu auta
vela krat sa mi stane ze ak dostanem od ludi peniaze za benzin tak mi to nepokryje vobec minuty benzin za cely vyjazd atd...

no vedel by som vam vela pisat, plus moje zazitky .) nasmiali by ste sa .) ale to sem nepatry

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

preco servo-motor nedat opravovat neskusenym alebo preco vas odhovaram to robit doma!

vzdy pri vymene serva za zrepasovane kontrolujem stav servo-motora
zrepasovane servo nevymienam za rozoberane servo s porusenou blonbou
a ak ano tak len po kontrole magneta

ale aj tak mi niekedy ujdu neodborne pokusy o opravu

napriklad toto:
nechapem preco sa niekto nezmyselne hrabal v tomto konektore
zbytocne ho pokazil a, teraz do niektorych zil v cievke netecie prud a striedavy motor nema pozadovany vykon
(smozrejme ze to opravim, ale kto potom z vas chce takto opravene servo?)

skoda ze si nepametam od koho mam ten servo-motor - ale asi by som mu za to ruky polamal
a kazdy mi povie do telefonu, nie nie nikto to nesklusal opravovat a ked pridem tak je
servo-motor na šrot poničeny
(budem musiet viac kontrolovat odovzdane servo-motory alebo zvysit cenu za pracu)
opravovat po niekom je robota naviac a zdlhava
DSC_1127a.jpg
DSC_1127a.jpg (173.31 KiB) Zobrazeno 5052 x
DSC_1129a.jpg
DSC_1129a.jpg (164.9 KiB) Zobrazeno 5052 x
toto tiez nechapem, ak niekto nieco roby tak nech to letuje poriadne
toto je ukazka neodbornej alebo neporiadne prace, este sa to da prezit
ale mal som aj sto-krat horsie skoda ze to nemam nafotene
elektrikar by sa nasmial
DSC_1133a.jpg
DSC_1133a.jpg (135.75 KiB) Zobrazeno 5052 x
kto nevie poriadne letovat tak nech sa do toho naozaj nepusta

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Jezdec »

To máš pravdu. Dnes sem se konečně pustil taky do toho serva. Manželce to blblo vkuse dva dny tak jsem to dal do kupy. Práce zhruba na dvě hodiny, dělal jsem to poprvé a musel jsem si udělat udělátko na 8-ku golu abych povolil ten zadní šroub, přístup pro bohy. Ale jinak ok, přepájené a funguje. Ale to na tom obrázku je hrůza, to musel dělat nějaký mamlas, jinak to není možné. Za takovou práci bych se styděl a ještě tvrdit že já nic. Tak se mívejte a hoooodně trpělivosti s fiátkama a co nejméně závad :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
papun
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2015, 16:34

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od papun »

Tak dneska mi Laco vyměnil snímač a manželka je šťastná. Je vidět, že ví přesně co dělá a opravdu se v této problematice vyzná. Není to jen o tom, že něco vymění, ale zná souvislosti. Skvělá práce a fajn přístup. Mohu doporučit !!!
Uživatelský avatar
Hugomil
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 26 úno 2008, 15:37
Bydliště: Štětí

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Hugomil »

Zdar všichni. Je tu jednatřicet stran, ale návod jak ten snímač vyměnit, tu není. Takže najde se tu někdo, kdo už to dělal a podělí se s námi zkušenějšími (co už ledacos opravili) o svoje zkušenosti? Rád bych si ten snímač vyměnil, ale pokud jsou v tom nějaké zádrhele, rád bych o nich věděl. Díky
Fiat Punto SX 1.2 8V /2001
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

Dakujem za pochvalu Papun, bola to iba vymena az taku pochvalu si za to nezasluzim.
Hugomil - ahoj, poslal som ti spravu, demontovat - vymenit - zmontovat .)

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“