SVĚTLA: LED denní svícení

Moderátor: peta.smolik

PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

Výborně, takže děkuji za "školení". Ani základní vědomosti nemáš. předpokládám, že řidičák jsi dostal také na základě zákona a na základě zákona jsi byl i přezkušován. :roll:

Proč by měl vypínat světla během jízdy? Úplně ze stejně "odůvodnitelného" důvodu jako jej tam máš ty, když odpojuješ baterii. Není nic horšího než paranoik.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od ixoxi »

PeNik=neskutocny clovek. Vidim, ze Ty si najuzasnejsi clovek. Hadat sa odveci a zahovarat. Musis byt v kolektive oblubeny. Tvoj posledny prispevok som absolutne nepochopil. Ked si to niekto precita, urobi si nazor. Ked si vsimnes sposob mojej komunikacie, tak nikomu nic nevsugeruvavam, len pisem svoj nazor na rozdiel od Teba. Ty mi tu pises, ze ani zakladne vedomosti nemam... a este k tomu diagnozy, zamysli sa nad sebou.
Ano u nas su v legislative dane podmienky ziskania vodicskeho opravnenia.
Nebudem uz reagovat na Tvoje blbosti, mozno Ti to zvysi ego, ja plakat nebudem, ale odpovedz:
-kde je v zakone napisane, ze nemozes mat v DRL systeme vypinac?
-co je to legislativa, ked to nie je zakon?
Uz len na toto mi odpovedz, nie Tvoje blaboly odveci.
Dakujem.
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

Ty ani netušíš, na základě čeho se mohou LED světla montovat, hlavně že je máš namontované.

O vypínači se nikde nic nepíše, ale má stejný užitek jako ten u tebe a stejně tak jako ty jsi napsal paranoidní důvod, proč jej tam mít, tak aby si on ušetřil LED, tak je bude vypínat za jízdy. To je přeci logické. Doufám, že tento vypínač tam montují všechny automobilky, aby při servisních pracech mohli odpojit baterii.

Tos ten můj poslední příspěvek rozdýchával poměrně dlouho na to že jsi byl online. :D

A co se týče kolektivu, tak tam oblíben jsem, protože si nenechám srát na hlavu od kdejakého trouby a to ani když je to vedoucí zaměstnanec.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od ixoxi »

Vysaval som :grin:
Neodpovedal si mi, to hovori za vsetko. Sam sebe seres do huby. Baterku neries, v mojom pripade mozem odpajat kedy chcem. Ale Ty len stale dokola to svoje. Uz si trapny, chod povysavat aj Ty, nech si aspon trochu uzitocny. A odpovedz! Zaskol ma o zaklade. Ty legislativa nie je zakon.
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

O tom sraní do huby bys mohl pomlčet. Psal jsi, že nebudeš reagovat. A co se nestalo? zase tu bliješ kraviny.
tys byl vysávat? Vždy´t to tu signalizovalo, že jsi online. To jsi nevypnul počítač paranoiku? Hele, to žere elektriku a co kdyby náhodou se něco stalo?
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od ixoxi »

Ja som odpovedal hned. Ty mas odpovedat evidentne problem, vsetci vedia preco... Inak by som sa nemusel pytat x-krat a reagovat zbytocne, Majstre!
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

Ty neumíš použít strýčka googla? Ty ani nevíš, na základě čeho jsou povolená LED a jak mají fungovat? tys použil jen nějaký přiložený návod výrobce světel?
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od ixoxi »

Posledny krat Ta vyzyvam, odpovedz na otazky! Ja som si to na rozdiel od Teba robil sam, ale to uz som pisal, vsak. Mam vsetko v poriadku. Takze vsetci vieme, preco neodpovedas...Maj sa.
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

Tím hůře pro tebe. :roll:
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od CrazyApe »

Myslim si, ze jste pekni kokoti oba dva ... bezte si tydle sracky psat do chatu, nikoho z nas nezajima kdo z vas ma vetsi penis.

K topiku: Pokud je na aute DRL musi se zapnout po nastartovani a prestat svitit po otoceni klickem(chcipnuti motoru). Jestli muze, nebo nesmi byt spinac na vyrazeni funkce DRL neni psano. A co neni zakazano je povoleno. Aneb pokud si vypne DRL a nezapne potkavaci = pokuta.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od ixoxi »

to CrazyApe: to si potom taky kokot ako ja, lebo pises to iste co ja. To, ze on nie je schopny normalnej komunikacie, za to ja nemozem!
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
bereg
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2014, 11:42
Bydliště: Kozlov, okr. Olomouc

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od bereg »

Chlapi proboha nechte toho hádání. :roll:
Ještě jednou pro všechny:
1. Moje Panda od výroby nemá mlhovky.
2. Budu montovat mlhovky a ty budu zapínat vypínačem, který bude svítit zeleným symbolem přední mlhovky pokud budou zapnuté. Je logické, že pokud na panelu nemám originál vypínač ale záslepku, tak nějako ty mlhovky musím zapnout. Ty se nezapínají automaticky.
3. Pak budu do mřížky vedle mlhovek montovat kulaté DRL světla, takové, jak mají někteří z vás již namontované. A ty se budou zapínat a zhasínat automaticky - tady nebude žádný vypínač !!!
4. Vím, že existují DRL světla a mlhovky v jednom, cena je cca od 2500,- Kč. Ale jednak se mi ty dvoje světla vedle sebe líbí a jednak už jsem měl koupený orig. mřížky a mlhovky na Pandu dřív, než jsem vůbec začal uvažovat a DRL světlech. Ty jsem viděl tady u vás a to provedení se mi zalíbilo.
5. Profesně jsem dělal 20 let v logistice (nákupy ND, zabezpečení oprav vozidel, zabezpečení STK...), takže zákony a legislativu týkající se otázek provozu vozidel na komunikacích znám velice dobře. :wink:

A nakonec - doufám, že jsem to napsal tak, že to všichni pochopíte a přestanete se konečně hádat o nějakém vypínači a zapojení a co je hlavné, vrátite se k původnímu tématu a to je moje prosba o pomoc při vlastní montáži světel do mřížky - t.j. nějaký postup, případně foto uchycení DRL světel v mřížce. Děkuji za pochopení a uvítám konkétní pomoc, místo zatím dle mého názoru "bezduchého" tlachání kolem jednoho blbého vypínače. :)
Přílohy
se symbolem
se symbolem
spínač se symbolem.jpg (6.64 KiB) Zobrazeno 5451 x
podsvícený
podsvícený
spínač podsvícený.jpg (8.64 KiB) Zobrazeno 5451 x
s led kontrolkou
s led kontrolkou
spínač s led.jpg (7.96 KiB) Zobrazeno 5451 x
bereg
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2014, 11:42
Bydliště: Kozlov, okr. Olomouc

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od bereg »

Tak co? Nikdo nepomůže, neporadí jak přichytit ty RDL světla do mřížky vedle mlhovek? Nebo ti co si to doma montovali sami, ješte naši debatu nečetli? :(
bereg
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2014, 11:42
Bydliště: Kozlov, okr. Olomouc

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od bereg »

Jak tak koukám, tak hádka o vypínači skončila, ale rada a pomoc žádná.... :( No co asi si budu muset poradit sám, jinak to nevidím.... škoda... doufal jsem, že mi někdo z Vás poradí, pomůže....
Uživatelský avatar
Jam3ss
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 26 úno 2012, 23:38
Bydliště: Uherský Brod

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od Jam3ss »

Mě by se nejvíc líbilo to první tlačítko se symbolem mlhovek. Taky jsem si na předchozím puntu dělal DRL, kabely jsem vedl do kabiny přes otvor od klimy a tam je napojil na zapalovač. Samozřejmě jsem neměl ve výbavě klimu. Tlačítko jsem umístil do dvířek za kterými jsou pojistky. Výhoda byla, že to bylo napojené na 12V po otočení klíčkem, takže když jsem zapomněl vypnout DRL, tak po vytáhnutí klíčku se vyplo.
Černý Fiát Punto II 1.9 JTD SX r.v. 2001
Odpovědět

Zpět na „Panda“