MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
MING
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 22 srp 2012, 23:53
Bydliště: Žilina

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od MING »

Zdravím Páni. Akútne potrebujem poradiť. Pružiny dnes došli, samozrejme prebehla aj výmena ale čo sa stalo? ..Pružiny sú oproti originálom oveľa kratšie zato sú hrubšie, to je fakt a určite aj tuhšie. ALE.. Originálna sa musela dole dať sťahovákom čo je úplne normálne, no tá nová je tak krátka že sa len nahodila a medzi horným uložením a pružinou je MEDZERA asi 2cm..proste tam behá.. ale keď bol tlmič na voľno.. nahodiť som to ani neskúšal. Bál som sa.. ako beriem že tlmič samotný sa ešte stlačí váhou auta a že Možno si ten vrch pružiny sadne do toho uloženia hore.. No čo ak prejdem jamou, skočí to a pružina sa mi tam skríži? Už neviem čo s tým.. Predošlí majiteľ mi napísal toto, citujem: "jasne ze su volne lebo su sportove kratsie ale zato tuhsie, treba to nahodit na auto a uvidis ze bude vsetko ok" Ale to proste není sranda a ešte k tomu na predku. Je možné že proste keĎ je na voľno vybratý ten tlmič že tam tá pružina len tak behá? že není stlačená?? Ak s tým niekto máte skúsenosť poraďte ja som už v koncoch. Bol som sa pýtať mechanikov, vraj to je možné ale že osobne by to neriskovali. Tak sa obraciam na Vás.

Prikladám aj fotku síce tu už bola ale pre predstavu kde to vôbec behá a nesedí. Teraz ľutujem že som to nepofotil. Ale bol som tak na nervy z toho že až..
Přílohy
tlmice - kópia.JPG
tlmice - kópia.JPG (251.54 KiB) Zobrazeno 3888 x
4 doors, more whores!
Fiat Punto MK1 GT3 RcktDoggy‬
Reklama
 

pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od pepaxx »

no každopádne ak je to volné je to na prd keby tam bolo trožka predpetie tak nie je problém...presne ako píšeš pojdeš kdesi do terénu odlahčí ti kolo zatočíš a pružina vyskočí z misiek či už dole alebo hore....

ja som riešil podobný problém dával som kratšie struny na sériové tlmiče...len ja som ten problém nemal až taký závažný lebo som mal pružinu ako tak s predpetím...jazdil som tak rok lebo som mal asi 3 mesačné tlmiče a bolo mi ich lúto odložiť do kúta....potom som kúpil druhé auto kde boli tlmiče na šrot tak som staré tlmiče prehodil tam..a na kratšie pružiny si kúpil aj kratšie tlmiče...výška auta sa mi nezmenila ale konfort v jazde bol nezrovnateľný...predtým auto hopkalo ako besné a potom to bolo v pohode samozrejme auto je tvrdšie ako bolo na komplet sérii...


takže je tolen na tebe že či to fakt riskneš....pochybujem že ti predchad majitel napíše že mu to niekedy vyskočilo alebo niečo....

inak môže sa stať že ked tam fukneš tie staré tlmiče resp série tak to bude opreté len na gum dorazoch abude to fakt len hopkať
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od kovvalsky »

ja ti neviem mas to vobec na tvoje auto co som vacsinou videl pruziny sedeli presne ale toto ani dole poriadne nesedi a ako napisal pepaxx pruzina musi byt na tlmici na pevno nesmie tam behat lebo ked davas sportove pruziny rozdiel medzi seriovkami je len v toceni tej pruziny seriova pruzina je natocena rovnomerne sportova je natocena viacej na spodu preto sa auto viacej polozi na zem
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
MING
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 22 srp 2012, 23:53
Bydliště: Žilina

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od MING »

Vraj to je z Punta MK1 Aj tie fotky kde to má na tých zlmičoch nasadené sú rovnaké ako na Punte. Tiež som premýšľal či to nie je z nejakého iného modelu ale není. Však práve. Ako obaja píšete, tiež mi to nedáva rozum. Na pružinách nie je ani vidieť žeby boli rezané alebo čo proste sú také. a dnes mi predchádzajúci majiteľ odpísal toto:

no takto, ja som auto doviezol a hned rozobral takze som videl maximalne to znizenie ale co sa tyka jazdnych vlastnosti tak som nemal tu cest, ale boli na origo monroe tlmicoch a tiez tam bola vola, ono auto nikdy nevyskoci tak ze by ta struna z tlmica vybehla, mal som lanciu deltu a daval som tam struny z fiatu coupe taktiez kratsie, auto islo dole o 6 cisiel a jazdil som s tym dva roky, nikdy sa nic nestalo, okrem toho ze zakruty sa dali jazdit tak o 20% rychlejsie, a teraz na une co si staviam na preteky som tiez daval kratsie struny ale to uz bola vacsia vola ako mate vy, tak som ich dole o tlmic bodol zvarkou aby sa v pripade max. zatazenia nezosmykli. Teda ak chcete mat srdce na mieste, tak si to mozte kludne bodnut aspon bude struna zafixovana a nebude sa krutit, pri vymene staci zvarku odflexnut. V prilohe som poslal fotku kde som zelenou sipkou naznacil kde som to bodol. PS: v tomto aute je 150kw a je to ok. Ak mate este dake otazky kludne sa pytajte rad poradim.

Čo si o tom myslíte? A prikladám aj tú fotku čo mi k tomu poslal.
Přílohy
10092012070.jpg
10092012070.jpg (188.4 KiB) Zobrazeno 3859 x
4 doors, more whores!
Fiat Punto MK1 GT3 RcktDoggy‬
Uživatelský avatar
813
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 327
Registrován: 10 čer 2011, 11:06

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od 813 »

Kámo o tomto nič dobré... bodovať pružiny to som ešte nevidel!!! To už hádam ani na traktore na Ukraine.
Možno tak ako píše on, na aute čo si stavia mu to bude stačiť niekde na poli ale určite nie na cestu. Po takejto jeho reakcii čo odpísal by som mu pružiny poslal naspäť, nech si ich privarí, respektíve rovno zavarí spolu s nápravami. Je nemysliteľné, aby si takéto pružiny používal na aute denne v bežnej premávke.
Zvar nieje mechanická zábrana ( otrasy, vibrácie). XY ludí Puntá znižuje a ide to ľahko a bezpečne nemá zmysel od takýchto kolotočárov čo predávajú lacné nefunkčné dieli za zlomkové ceny niečo kupovať a dotovať ich. Ja som kúpil od Paula GT ukážkové pružiny s tlmičmi a za rozumný peniaz (80€) a idú bezproblémovo...
Neber to zle, ale radšej počkaj a kúp kvalitnú vec primeranej ceny, radím z vlastnej skúsenosti. Nech sa aj ostatní vyjadria, tož moj názor...
PaulGT
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 222
Registrován: 12 črc 2010, 20:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od PaulGT »

813 - som rad ze sluzia
Ming -Mal som take "kratke"struny na gt ale tam bol ten isty problem aky mas ty , a poriesil som to pripevnenim Binderpaskou:D
a nasledne kratsie tlmice Kayaba a potom to skoncilo u druheho kamosa na gt.
Su aj tlmice ktore maju kratsiu piestnicu s obmedzenim chodu smerom hore .... ale mam pochybnosti že dana osoba tieto tlmice mala .
Ja mam konkrétne Koni a spokojnosť tuhosť si vieš nastaviť akú chceš .... .
Ale cena tam bola zas inakšia .
A ked chces daco na blbnutie tak hod okom na tento link :
http://www.angeleyes.sk/143/0/0/detail/ ... chnix.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od pepaxx »

ako píšu chalani pružina tam musí skrátka držať nie tam lietať ...bodovať to by som tiež nerobil...ja som napr objednal tlmiče s FK automotive nieviem či ti to niečo hovorí...tie sú kratšie jednak na vysunutej piestnici a jednak dolu od spodnej misky po piestnicu neviem či som to dobre opísal....pružiny mám konkrétne z barchetty nie seriovky nejaké nemecké nepoznám pôvod maníka čo som od neho kupoval tak sa mu zdala barchetta príliš nízko a experimentoval boli fakt za pár korún...... tlmiče som mal asi rok seriovky ale pružina tam bola na pevno nie tak ako na tých s fk automotive....tlmiče som kupoval sadu a višli ma necelú 100 vku aj s poštovným.... zadné ešťe majú ale popredných sa na tom shope zlahla zem lebo momentalne tiež zohanam...teraz som našiel na jednej stránke tie isté čo s fk automotive aobjednal som ich minuli tižden...sada tiež okolo 100€...objednal som ich tak dám vedieť čo sú to zač ak by si mal záujem...lebo ak budú dobré tak budem ešťe jednu sadu objednávať...

inak na mk2 ku keby niekto chcel športové tlmiče tiež s fk automotive tak jedny mám...som myslel že ich dopasujem na mk 1 tku ale prd...sú čisto nové jeden dokonca nerozbalený....
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od pepaxx »

ešťe som našiel obr vedel som že ho kdesi mám
neviem či je to tam vidieť len ilustračne
Přílohy
DSC01777.JPG
DSC01777.JPG (105.59 KiB) Zobrazeno 3815 x
DSC01774.JPG
DSC01774.JPG (104.01 KiB) Zobrazeno 3815 x
dubi
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 250
Registrován: 17 bře 2011, 21:40
Bydliště: Bernartice(near Písek)

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od dubi »

No, nechci teď kecat, ale já jsem koupil FK podvozek a tam jsou ty pružiny taky volnější. Podle mě by to za jízdy nic udělat nemělo, ale nevím co to udělá, až budu třeba měnit kolo.
Edit: a už jsem zjistil proč, nějakej debil je ještě zkracoval :evil:
G1-->Punto(Prodáno)-->Corsa
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od pepaxx »

dubi počkaj nepochopil som?...
dubi
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 250
Registrován: 17 bře 2011, 21:40
Bydliště: Bernartice(near Písek)

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od dubi »

Koupil jsem komplet starší podvozek FK. Pružiny mají asi 2 cm vůli(asi stejně jako má MING), bylo mi to divný, ale zatím jsem tomu nějak nevěnoval pozornost, podvozek jsem jen zkouknul když přišel a od té doby leží v garáži. Teď se to tu začalo řešit, tak jsem se byl na ty pružiny kouknout a je tam vidět, že jsou zkracovaný, někdo to prostě odříz. :?
Je to docela pěkně vidět i na té fotce podvozku u mě v topicu... :(
G1-->Punto(Prodáno)-->Corsa
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od pepaxx »

no lebo tie tlmiče z fk automotive sú jedny z tých kratších...no a ak nieko rezal tak celý závit čo je velmi vela...
Uživatelský avatar
MING
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 22 srp 2012, 23:53
Bydliště: Žilina

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od MING »

Takže Pružiny sa mali vrátiť po dohode s majiteľom no najnovšie sa neozýva nekomunikuje a tak som mu to ani neposlal lebo by to nevybral a ja by som prišiel o ďalšie peniaze za poštovné a pružiny zároveň. Takže sú stále u mňa. Stále ma láka ich aspoň skúsiť nahodiť a vyskúšať sa previezť pomaly po okolí. Tak ale uvidí sa. Ďalej čo nové.. Dávnejšie pribudli na Punťovi fólie a to strecha a stĺpiky, trochu sa leštilo v motorovom priestore a včera sa dostavil nárazník z Bravy ktorý poslúži ako darca orgánov :P Tak neskôr môžte čakať nejakú fotodokumentáciu opäť :) A každopádne chcem Vám každému poďakovať za rady ohľadom tých pružín :)
4 doors, more whores!
Fiat Punto MK1 GT3 RcktDoggy‬
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od twolive »

včera sem se bavil kamoše ohledně těch pružin a jen se začal smát on ma totiž vzduch na puntu a když zvedne auto tak mu ty měchy vzadu vypadnou .. v životě se mu nestalo že by mu vypadly na cestě ( a to nejezdí jen po hlavních tazích) ja bych se toho nebal :-D
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
dubi
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 250
Registrován: 17 bře 2011, 21:40
Bydliště: Bernartice(near Písek)

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-MING

Příspěvek od dubi »

No taky si myslím, že při jízdě by to nic udělat nemělo, teda pokud si ty pružiny sednou a nebude tam ta mezera,ale stejně z toho moc dobrý pocit nemám. :? Horší to bude, až se auto bude zvedat, ale zase to pak není problém pohlídat, aby si to sedlo, jak má. :wink:
G1-->Punto(Prodáno)-->Corsa
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“