AUDIO - repro předních dveří - MK2

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

ygzo tie SinusLive su najlacnejsia volba slim komponentnych, za tu cenu podla mna budu ok, ale mozno nebudu moc basovat. Neviem.. este by som odporucil slim kompa od Ground Zero GZRC 165FX, su ale aj drahsie. Podla mna ale tie Sinusy budu vcelku fajn, este dorobis do plata nejake ovaly a budes vysmiaty :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Reklama
 

ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:ygzo tie SinusLive su najlacnejsia volba slim komponentnych, za tu cenu podla mna budu ok, ale mozno nebudu moc basovat. Neviem.. este by som odporucil slim kompa od Ground Zero GZRC 165FX, su ale aj drahsie. Podla mna ale tie Sinusy budu vcelku fajn, este dorobis do plata nejake ovaly a budes vysmiaty :)
No ved ja sa tym netajim, ze ja do tej aparaturky nechcem investovat vela penazi, teda ide mi o zo najlepsie riesenie za co najmenej penazi. Uz tie sinuslive stoja 2 litre, aj to sa mi uz zda dost (viem ze repra byvaju aj o dost drahsie). Cize moc nad 2 litre by som ani nechcel ist.

Co sa tyka basovania, tak ja neocakavam nejake extremne dunenie z prednych dveri. Mam vzadu dva nejake 3pasma Magnat, neviem rozmer, ale vyzeraju este vacsie nez 16.5cm a tie teda hraju bohato dost basov, az moc, plus je tam original puntacky subwoofer, ktory tiez co to pomoze. Lenze proste sa to potom blbo pocuva, lebo z predu mi hraju ozaj len vysky, tie repraky v dverach su take "mrtve" a to by som potreboval ozivit.

Sakra preco tam spravili taku malu hlbku na tie repro? Divne je ze v 5-d verzii je hlbka vacsia nez v 3-d !!!

BTW neexistuje nejaky medzikruzok, ktory by umoznoval namontovat do origo miesta hlbsi reprak? Nejaky taky extender, uz centimeter naviac by bol super
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Medzikruzok si mozes vyrobit, robi sa povacsine z MDF dosky, Staci pozriet par galerii napriklad na www.go4sound.sk

Inak odporucal by som vytlmit dvere, ja sa na to tiez chystam, prejav prednych reprakov bude potom uplne iny... ja som momentalne spokojny s hudbou, vpredu mi hraju tie Magnaty pekne cisto, basy mi dunia zozadu z ovalov. Este chystam vytlmenie dveri a bude OK.
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Medzikruzok si mozes vyrobit, robi sa povacsine z MDF dosky, Staci pozriet par galerii napriklad na www.go4sound.sk

Inak odporucal by som vytlmit dvere, ja sa na to tiez chystam, prejav prednych reprakov bude potom uplne iny... ja som momentalne spokojny s hudbou, vpredu mi hraju tie Magnaty pekne cisto, basy mi dunia zozadu z ovalov. Este chystam vytlmenie dveri a bude OK.
Co znamena "vytlmenie dveri" ?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Vytlmenie dveri je dobre nato, aby sa zabranilo rezonovaniu hociakych casti dvier.. par ludi ma komplet vytlmene cele auta. :) Povacsine sa dava na vnutornu cast vonkajsieho plechu dveri asfaltovy plat, rebra v dverach treba uzavriet tiez, napriklad vacsie plochy mdf doskou, a potom tiez prelepit, aby nevznikal akusticky skrat. Na to vsetko sa este zvykne potom lepit hlinikova folia, aby zabranila vlhkosti, alebo neviem presne naco sa pouzia. Vela veci najdes uz na spominanom webe.
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Vytlmenie dveri je dobre nato, aby sa zabranilo rezonovaniu hociakych casti dvier.. par ludi ma komplet vytlmene cele auta. :) Povacsine sa dava na vnutornu cast vonkajsieho plechu dveri asfaltovy plat, rebra v dverach treba uzavriet tiez, napriklad vacsie plochy mdf doskou, a potom tiez prelepit, aby nevznikal akusticky skrat. Na to vsetko sa este zvykne potom lepit hlinikova folia, aby zabranila vlhkosti, alebo neviem presne naco sa pouzia. Vela veci najdes uz na spominanom webe.
Fuuuuu, tak toto sa mi veru robit nechce :) A asi to ani nie je najlacnejsie, tie asfaltove platy budu asi cosi stat.

Ja hladam out-of-the-box riesenie, teda zobrat reprak, nasrobovat ho a hrat. Ked mi to bude hrat lepsie ako to co tam teraz mam, budem spokojny. V inych autach, napriklad vo firemnych fabiach mame seriove repro a hraju o hodne lepsie nez tie moje shity v punte, tak preto ich chcem aj menit. Zeby fabia mala nejak lepsie vytlmene dvere nez punto? Sa mi nechce verit, ale ktovie.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
wickermanx
Znalec
Příspěvky: 602
Registrován: 25 črc 2007, 13:07
Bydliště: Tvrdosin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wickermanx »

tak to sa mi nechce verit, bracho ma fabcu a hra naprd.... oproti puntu dost zle.... ja som zatial iba vymenil seriove vzadu a tiez ma caka vymena v predu, ale nechcem kupovat komponentne a ani koaxial, stacia iba stredobasy, vyskace necham povodne co boli hraju velmi dobre tie menit nechcem a nechcem ani rozoberat dvere... pozeral som sal wrc radu, lebo orange mi tam nevlezie je tam poriadny magnet, vcelku dobre a slim robil sony no netusim ake to boli lebo nie som zastanca tejto znacky, ale vraj boli dobree.... takze ak nechces menit vyskace kup si iba stredobasy.... :D
Punto 1.2 16v 59kw,Active,11/2002, Black3D, el okna, pc,15Alu 185/55R15, Pioneer 4000UB, Sal xpro 130, SAL XB10/A Boxxer
Punto 1,2 8v 44kw SX 11/2002 Black5D,El.okna,el.zrkadla,pc,origo sub.14Alu 185/60R14


http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?t=7367
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

wickermanx píše:tak to sa mi nechce verit, bracho ma fabcu a hra naprd.... oproti puntu dost zle.... ja som zatial iba vymenil seriove vzadu a tiez ma caka vymena v predu, ale nechcem kupovat komponentne a ani koaxial, stacia iba stredobasy, vyskace necham povodne co boli hraju velmi dobre tie menit nechcem a nechcem ani rozoberat dvere... pozeral som sal wrc radu, lebo orange mi tam nevlezie je tam poriadny magnet, vcelku dobre a slim robil sony no netusim ake to boli lebo nie som zastanca tejto znacky, ale vraj boli dobree.... takze ak nechces menit vyskace kup si iba stredobasy.... :D
Kupil by som aj len stredobasy, mne by to v podstate mozno aj stacilo, nemam velke naroky, nemusia byt kompa. Lenze nic som take slimove nenasiel, magnety na tom byvaju velke a mne to tam nevlezie :(

Inak pozeral som na tie WRC, ale neviem aku maju hlbku, nikde som sa na to nedopatral. Nevies?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
wickermanx
Znalec
Příspěvky: 602
Registrován: 25 črc 2007, 13:07
Bydliště: Tvrdosin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wickermanx »

niekde na fore som tu pisal o SAL reprakoch ako sa dostat k popisom vyrobcu pockaj najdem to
Punto 1.2 16v 59kw,Active,11/2002, Black3D, el okna, pc,15Alu 185/55R15, Pioneer 4000UB, Sal xpro 130, SAL XB10/A Boxxer
Punto 1,2 8v 44kw SX 11/2002 Black5D,El.okna,el.zrkadla,pc,origo sub.14Alu 185/60R14


http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?t=7367
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

wickermanx píše:niekde na fore som tu pisal o SAL reprakoch ako sa dostat k popisom vyrobcu pockaj najdem to
No, medzitym som zistil, maju 56mm hlbku. To mi tam asi nevide :( Aspon myslim ze ked som to meral, tak mi to vychadzalo tak do 50mm. Musim to este raz pozriet. Mozno ze by sa pripadne dal spravit taky 6mm kruzok, ze by sa podlozil ten reprak a ze by sa ete nedotykal mriezky.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
wickermanx
Znalec
Příspěvky: 602
Registrován: 25 črc 2007, 13:07
Bydliště: Tvrdosin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wickermanx »

technicke parametre repro SAL staci si vyhladat pozadovane repro, pomockou je ked si najdete repro na stranke vyrobcu posledne cisla v URL zodpovedaju cislam PDF s tam charakteristiky priebehu zvuku, montazne rozmery a pod..... je to fajn pomohlo mi to dost..

hmm akosi sa nezobrazil odkaz tak teda znovu
http://www.sal.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/


je to na strane 4

das si na stranke vyrobcu repro ktore si chces pozriet napr
http://www.somogyi.sk/jsp/folap.jsp?old ... &cikk=5102

na konci je cislo 5102 pod tymto cislom si najdes pdf v tom predchadzajucom odkaye a mas to, kde v jednom PDF mas uvedene frekvencie repra a v druhom montazne parametre konkretne WRC 16W maju hlbku 56mm
Punto 1.2 16v 59kw,Active,11/2002, Black3D, el okna, pc,15Alu 185/55R15, Pioneer 4000UB, Sal xpro 130, SAL XB10/A Boxxer
Punto 1,2 8v 44kw SX 11/2002 Black5D,El.okna,el.zrkadla,pc,origo sub.14Alu 185/60R14


http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?t=7367
Uživatelský avatar
wickermanx
Znalec
Příspěvky: 602
Registrován: 25 črc 2007, 13:07
Bydliště: Tvrdosin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wickermanx »

mensiu montaznu hlbku maju

http://www.somogyi.sk/jsp/folap.jsp?old ... &cikk=6551

co je rada NEO co je obdobne ako ORANGE aspon materialovo akurat su slim a je tam iny typ magnetu a vyzeraju tiez dobre aj nad nimi som uvazoval

http://www.sal.hu/cikkccs/cikkdokumentu ... _03_02.pdf
Punto 1.2 16v 59kw,Active,11/2002, Black3D, el okna, pc,15Alu 185/55R15, Pioneer 4000UB, Sal xpro 130, SAL XB10/A Boxxer
Punto 1,2 8v 44kw SX 11/2002 Black5D,El.okna,el.zrkadla,pc,origo sub.14Alu 185/60R14


http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?t=7367
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Este kukam ze RFX 16WNEO maju montaznu hlbku 53mm. Co ja viem ale ako to bude hrat, hmmmmmm
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
wickermanx
Znalec
Příspěvky: 602
Registrován: 25 črc 2007, 13:07
Bydliště: Tvrdosin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wickermanx »

ano o nich som ti pisal, ja som dal do zadu XPRO 3-100 su to 100 3 pasmove a velmi velka spokojnost na tak male repro....

cena neo oproti wrc je o dost vyrazne vyssia tak asi budu hrat dobre.... skusim si to objednat a konecne to dorobit, ale myslim si ye to bude fajn, skoda len tej orange serie kua ta je dobraaaaaaaa
Punto 1.2 16v 59kw,Active,11/2002, Black3D, el okna, pc,15Alu 185/55R15, Pioneer 4000UB, Sal xpro 130, SAL XB10/A Boxxer
Punto 1,2 8v 44kw SX 11/2002 Black5D,El.okna,el.zrkadla,pc,origo sub.14Alu 185/60R14


http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?t=7367
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

wickermanx píše:ano o nich som ti pisal, ja som dal do zadu XPRO 3-100 su to 100 3 pasmove a velmi velka spokojnost na tak male repro....

cena neo oproti wrc je o dost vyrazne vyssia tak asi budu hrat dobre.... skusim si to objednat a konecne to dorobit, ale myslim si ye to bude fajn, skoda len tej orange serie kua ta je dobraaaaaaaa
No, uvidime, cez vikend premeriam este presne hlbku v tych dverach a nieco tam uz potom supnem
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“