DISKUZE - autobaterie

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
punteliin
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 07 pro 2007, 23:11
Bydliště: Štatl :)

Příspěvek od punteliin »

zdravím, chtěl bych se zeptat. nemáte někdo náhodou krytku na baterku (+) ? ulomily se mi totiž ty dva zobáčky, takže mi tam vubec ten kryt nedrží... kdyby se vám někomu válel doma, nebo věděli kde to sehnat, tak dejte vědět, díkec.
Fiat Punto 60SX r.v. 1997
Reklama
 

stanly
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 bře 2006, 21:55

Příspěvek od stanly »

Tak pridávam svoj názor na batérie Varta. Kúpil som raz a bola to chyba. Batéria má necelé 2 roky a je kaput (Silver Blue Dynamic - bezúdržbová). Hoci tohtoročná zima nieje vôbec extrémne chladná tak tejto baterke stačí teplota okolo nuly a už ma problém auto naštartovať. Problém s Vartou mi potvrdil aj kamarát zamestnaný v autorizovanom servise škodoviek, po 1,5 roku je 90 % batérií naspäť na reklamácii.
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Já ji mám čtvrtým rokem a žádnej problém.
Když málo točí tak ji dej nabít.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

zdravím

omylem jsem nechal přez noc puštěný rádio (potichu) cca 15hodin hraní , ráno už jsem ho nenatočil . ted sice mrze . ale neměla by to zdravá baterie vydržet. rádio snad nemá tak velký odběr .je to na výměnu ?
dík za odpověd
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

Mario píše:zdravím

omylem jsem nechal přez noc puštěný rádio (potichu) cca 15hodin hraní , ráno už jsem ho nenatočil . ted sice mrze . ale neměla by to zdravá baterie vydržet. rádio snad nemá tak velký odběr .je to na výměnu ?
dík za odpověd
... nemohla ... na vymenu neni, ale potrebuje dobit nejlepe pres noc a púokud mozno v teple potom bude OK ... jestli teda uz nema xxxxxxkrizku...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

nevím jak je stará auto mam rok a zatím jsem ji neměnil . Ale jezdí se sním takže auto je v provozu 2 hod denně . cca 6-8 startů

ale už jsem si všim že když je velká zima tak při startu spadne rafička nádrže to by asi neměla ..
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

Mario píše:nevím jak je stará auto mam rok a zatím jsem ji neměnil . Ale jezdí se sním takže auto je v provozu 2 hod denně . cca 6-8 startů

ale už jsem si všim že když je velká zima tak při startu spadne rafička nádrže to by asi neměla ..
... to dostava celkem zahul ... baterka se nestaci dobijet na tolik startu denne...
... pokud mas moznost tak zkontorluj destilku a nech baterku dobit ...
... nejlepe v teple a dost dlouho ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Thor »

Tie krátke vzdialenosti a časté štarty dajú zabrať, hlavne v zime. Otec musí v zime zvyčajne aspoň raz dobíjať lebo jazdí denne 10 km do práce a 10 späť a ani tých 10 km nestačí aby sa nabilo aspoň toľko čo zas vybije pri štartovaní... Takže určite by som batériu vybral, dal pekne do tepla a nabiť.

Ale tá ručička palivomera nemusí s batériou vôbec súvisieť. Môže, ale nemusí, kľudne tam môže byť len zlý kontakt, či už na plaváku v nádrži alebo v prístrojovke.
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

ty starty jsou spíš cca 4x denně . a jezdí se trasa cca 25 km tam zpátky.

Dnes když jsem přijel ( cca 45min jízdy ) tak baterka mela 12,9 V . je to dost nebo málo ?

někde jsem vyčetl že po úplném nabití na nabíječce by měla mít kolem 13,8V.

vyndám jí ted z auta a nechám jí pořádně dobít .

Díky za rady
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... tady mas link co a jak ...

http://www.autobaterie.com/rady.php
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Sonux
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 18 úno 2008, 17:56
Bydliště: Ružomberok

Příspěvek od Sonux »

Caute,
ja som dnes pozeral aku mam vlastne baterku v aute, znacku si uz presne nepametam ale je 62ah. a to mam len 1.2 44kW, nie je to moc silna baterka na tak male auto a pri tom tam sedi v pohode nema ziadne nadrozmerne velkosti, auto som kupoval z bazaru..ale ma to aspon jednu vyhodu,pri startovani mam zapnute svetla pustene radio a kopec dalsich veci a auto chyti po pri tom na prvy sup :lol:
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

ahojte..

mam v aute 7 rocnu baterku. Chcem sa spytat, ako zistim, ci ju uz mam vymenit. Auto nastartuje vzdy na prvykrat, ale ked je zima (okolo 0 a nizsie), tak toci velmi pomaly s motorom.. potom uz ok.

Je to uz na vymenu? Auto potrebujem kazdy den.

Este jeden problemik.. zda sa mi ze mi slabsie svietia svetla.. Ziarovky su tam nove ..HELLA + 50% svietivosti..

Moze to s tym suvisiet?
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

Hlavne pri vyberu baterie zalezi na startovacim proudu. Cim vyssi, tim lepsi. V podstate je nejlepsi zacit u min 44Ah baterie, tzn. at sedi rozmery pro usazeni na misto a vyhledat si takovy typ jaky ma nejvyssi proudovy vykon. Z vysledku testu lze doporucit Banner (velmi dobre hodnoceny, avsak taky dost drahy) nebo lze i Global Power, taky dobre hodnocen.
Co jsem se dival, tak v minulosti byl Bosch na tom spatne, ale zlepsili technologii, tak je to jinde (zalezi na rade S3 - S6-nejvyssi).

Zalezi na kazdem, kdo chce co vybrat a za jaky peniz. Nabidka je dneska velice siroka. Dulezite je vsak mit spravne dobijeni.

Ja mel v minulosti v Tipu baterii od fy Perion a nez jsem prodaval auto byla ve velmi dobre kondici (jezdil jsem s ni tri roky - vzdy kratke trasy - ponejvice do 5km).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

Stanno píše:ahojte..

mam v aute 7 rocnu baterku. Chcem sa spytat, ako zistim, ci ju uz mam vymenit. Auto nastartuje vzdy na prvykrat, ale ked je zima (okolo 0 a nizsie), tak toci velmi pomaly s motorom.. potom uz ok.

Je to uz na vymenu? Auto potrebujem kazdy den.

Este jeden problemik.. zda sa mi ze mi slabsie svietia svetla.. Ziarovky su tam nove ..HELLA + 50% svietivosti..

Moze to s tym suvisiet?
... zajed si nekam kde prodavyji autobaterie at ti ji zmeri zatezovym merakem ...
... k tem svetlum - muzes mit spinavy svetla zevnitr ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xeromax »

Sonux píše:Caute,
ja som dnes pozeral aku mam vlastne baterku v aute, znacku si uz presne nepametam ale je 62ah. a to mam len 1.2 44kW, nie je to moc silna baterka na tak male auto a pri tom tam sedi v pohode nema ziadne nadrozmerne velkosti, auto som kupoval z bazaru..ale ma to aspon jednu vyhodu,pri startovani mam zapnute svetla pustene radio a kopec dalsich veci a auto chyti po pri tom na prvy sup :lol:
ja mam v 1.2 44kW 74ah vartu ktoru som zobral fotrovy z ducata 2.0jtd cize startujem ako ty, svetla radio, zosilovac a ked je rano zima a este fajcim skor ako odidem tak aj bez spojky len na neutrali

Niekde povyse som cital ze varty su zle s cim osobne nesuhlasim, kedze tuto moju mal foter v dukate 2roky a teraz si kupoval dalsiu vartu 94ah, a ta moja stale slape, a tu 44ah co som tam mal ked som auto kupil tou startuje brat audi 1.9D, no mne zial v noci odchadzala kedze mam zosilovac napajany nonstop
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“