MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- bavil som sa o tom oleji s ,,mojim,, mechanikom, ten tiež ešte volal svojmu známemu čo robí hlavne Fiaty, resp. Talianov, a obaja potvrdili, že tým Castrolom by som mu nemal uškodiť, tak dúfam, že im môžem veriť. Do starého punta som tiež dával iba Castrol a Valvoline a nikdy nebol problém.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- dnes výmena kotúčov a platničiek v predu, kotúče TRW, platničky Textar, cena: 135 € material, 30 € práca.

... inak stále špekulujem nad novými 17´kolesami na leto, neviem sa akosi rozhodnúť, či zvoliť tie originály, alebo nejaké viaclúčové, alebo límcové, fakt neviem, čo by mu pristalo... ak by tu bol niekto šikovný na virtualtuning poprosil by som o pomoc :) ... resp. ak by ste natrafili na fotku nejakého Grandéčka s peknými diskami, hodte to sem, nech mám inširáciu :) díki :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
813
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 327
Registrován: 10 čer 2011, 11:06

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od 813 »

Matto, môj štýl poznáš.

-štelovák
-exkluzívne disky Rotiform
-Strech gumy a odklony

a paráda, akurát cesty na to nemáme. Skúsil by som disky z Alfy majú neskutočný design...
Přílohy
03.jpg
03.jpg (157.18 KiB) Zobrazeno 3447 x
02.jpg
02.jpg (155.66 KiB) Zobrazeno 3447 x
01.jpg
01.jpg (107.76 KiB) Zobrazeno 3447 x
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

813 - jj, tak to je cukrík, velmi pekný čistý stýl :P ... ale ako píšeš na naše cesty a denné jazdenie to nieje.
- zasa som trošku pátral po bazošoch, tak ak chcete pozrite, vyjadrite sa:
http://auto.bazos.sk/inzerat/33171596/N ... -4x100.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://auto.bazos.cz/inzerat/31191617/Alu-kola-Dotz.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://auto.bazos.sk/inzerat/32920298/A ... Jx-R17.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://auto.bazos.sk/inzerat/32325487/F ... grande.php" onclick="window.open(this.href);return false;
- čosi mi ešte poradil kovvalsky a ešte mi má kamoš niečo poslať, tak čakám na foto...
Kovalsky mal inak dobrý názor, že límcové disky na nezníženom aute tak neukážu, niečo na tom bude.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- včera bol rok, čo som Grande kúpil, tak som si spravil radosť touto užitočnou vecičkou:
Adaptér1.jpg
Adaptér1.jpg (90.89 KiB) Zobrazeno 3404 x
Adaptér2.jpg
Adaptér2.jpg (84.19 KiB) Zobrazeno 3404 x
- zatiaľ čo som skúšal, tak veľká spokojnosť, bezproblémová montáž, výborný zvuk, normálne som zostal prekvapený ako pekne čisto to hrá :shock: , s transmitterom sa to nedá porovnávať, cez volant môžem prepínať aj pretáčať, paráda... odporúčam každému kto má origo autorádio bez MP3 :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Laci77
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 226
Registrován: 02 úno 2011, 14:17
Bydliště: Čadca

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Laci77 »

Tie druhe kolesa by boli super 8)
Fiat Punto 2004 1.3 Multijet Active
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od SskokK »

fuha Mato ja by som skorej asi isiel asi najviac do tych 3.tych diskov (tie na tom Fiat Tipo) tie by urcite neskutocne vynikli na tom tvojom Grandecku ,alebo popripade bud do 4.tych diskov :)
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Toti »

Jednoznačne prvé disky, prípadne štvrté origoš fiaťácke :wink:
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od pepaxx »

pre mna tiež 1, 3
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

moj nazor je stale nemenny na vysokom aute ako je punto limcove kolesa budu vyzerat smiesne jedine ze by tam mato obul 18-19 palcove kolesa na neznizene auto sa hodia disky viaclucove alebo take ako su na tom bielom punte ale podotykam to je tiez znizene a je tam nizkoprofilova guma
one world, one dream, one car
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od sanchitos »

Matto píše:- rozhodol som sa, že založím vlastný topic aj Grandečku, jednak to využijem aj ako takú on-line servisnú knižku :) a jednak to možno pomôže aj niekomu kto o kúpe GP uvažuje :wink:
Začal by som dôvodmi prečo som sa pre GrandePunto rozhodol:
- o kúpe novšieho auta som začal uvažovať niekedy koncom septembra minulého roka. Začal som sa rozhliadať hlavne na mobile.de resp. autoscout24.de , kedže som plánoval radšej niečo doviesť z DE,IT . Parametre som si stanovail tieto: nižšia stredná trieda, hatchback, 5 dv., výkon cca 100 k , klíma, 6 st. prevodovka, r.v. od 07, naj. km do 90 tis. km a cena do 5 500€, postupne sa výber zúžil na tieto autá: Fiat Grande Punto, Ford Focus, Citroen C4, Suzuki SX4, Seat Leon, nakoniec mi to predsa nedalo a viacmenej som bol rozhodnutý pre Grande Punto s 1,4 16V 95 k s benzínovým motorom.
- sledoval som teda inzeráty a dohodol sa s kamarátom, že ak najdem niečo ,,schopné,, jeho brat by mi to doviezol. Niekedy pred Vianocami sme sa o tom bavili v práci, a jeden kolega si spomenul, že jeho kamáratka predáva akorát Grandéčko s 1,9 dieslovým motorom, vraj velmi zachovalé, málo jazdené a s dobrou výbavou. Celkom som bol zvedavý, aj ked som pôvodne o diesli vôbec neuvažoval, tak sme sa dohodli, že ak sa cez sviatky nepredá, po novom roku mi povie podrobnosti a dá na ňu kontakt, ja som sa zatial snažil čo-to pozisťovať o tomto motore a o diesloch všeobecne, kedže som diesel nikdy nemal a dokonca ani nešoféroval. Kedže mám vo svojom okolí dosť ludí čo jazdia diesle, po pár debatách som usúdil, že ak bude GP v dobrom stave, skúsim to. Po novom roku to už nabralo rýchly spád. V stredu 9.1. mi ho do práce priviezla ukázať, tak som hned odskočil na testovaciu jazdu. Vysvitlo, že majiteľkou je krajská hovorkiňa PZ, veľmi milá a ochotná pani, resp. baba :) a Punťíka predáva z toho dôvodu, že jazdí väčšinou iba po meste, no a to sa jej s takým motorom moc neoplatí, inak by vraj Punťo nepredala, bolo to vraj jej vysnívané autíčko. Takisto spomínala, že by bola rada keby zostalo v okolí Trenčína a keby sa dostala do rúk niekomu serióznemu, kto má ku Fiatom vzťah, čo som ja spľňal do botky :) . Po test. jazde sme sa teda dohodli, že si to ešte v kľude premyslím a ozvem sa, bola ochotná mi Punťo podržať kludne aj mesiac, no nakoniec sa to zbehlo celkom rýchlo a 16.1. už bolo Grandéčko prepísané na mňa :P
- nejaké to info o aute, výbave atd. :
jedná sa o Fiat Grande Punto
motor: 1,9 MultiJet 88kw/120 k (285Nm)
rok výroby: 06/2007
najazdené: 78 000km
prevodovka: M6
- v roku 2010 dovezené na Slovensko, pôvodom z Talianska, v IT jazdené do 65 000km, od vtedy na Slovensku jedna majitelka, menené rozvody, 2 x olej (Selenia 5W-40), STK/EK do 12/13
výbava:
- Posilňovač riad., ABS, ESP(VDC), ASR(TC,EDS), MSR, EBV, Airbag 7X, DSC(DTC), Isofix, Centrál, Imobilizér, El. predné okná, El. zrkadlá, Automatická dvojzónová klíma, Diaľkové ovládanie, Rádio CD, Ovládanie rádia na volante, Lakťová opierka, Vonkajší teplomer,Vyhrievané zrkadlá, Daždový senzor, Hmlovky, Palubný počítač, Tempomat, Nastavitelná vodičová bedrová opierka,Cúvacie senzory, gumové koberčeky na zimu, látkové na leto, Zimné gumy Dunlop SP Winter 185/65 R15 na plechoch, Letné gumy Dunlop SP Sport 185/65 R15 na origo zliatinových diskoch Fiat.
plusy:
- brzdy
- veľkosť interiéru
- výbava
- dizajn
- spotreba (120-130km/h - 2000 ot./min.- 4,8-5,2l/100km) :)
- výhľad z auta, velké spätná zrkadlá
- osvetlenie interiéru
- plnohodnotná rezerva 185/65R15
mínusy:
- chýba mi USB na rádiu
- výška PZP ( 145€/rok)
- pravá smerovka má ked je auto studené, pri prvom bliknutí asi 2-3 sekundové meškanie, kým začne
blikať
- na PZ dverách škrabanec, naštastie nie je to moc vidieť
plány časom:
- nejaký šikovný držiak na mobil
- žiarovky Osram Nightbreaker H4 + diadem. smerovky
- zámena žiaroviek v interieri za LEDky
- väčšie letné kolesá ( orig. Fiat)
- výmena sériových repro v predných/ zadných dverách, vytmenie
- výmena rádia za origo USB
- nosič na bike
- možno fólie
- možno strecha do čiernej lesklej fólie
- časom možno chip
hlavne žiadne veľké investície/ úpravy, skôr také praktické vylepšenia :wink:
GP1.jpg
GP2.jpg
GP3.jpg
P.S. respect tomu kto to prečítal celé :D
pené ho máš ale tá predná kapota mi nedá. Nebolo ťuknuté? Lebo sa mi zdá že ta máš kus fugu na šoférovej strane. Či sa mi to len zdá?
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od peter963 »

Cauko Matto.Precital som to a celkom pekny zivotopis o Puntovi. :roll:
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- čo sa týka diskov, dakujem všetkým čo sa vyjadrili :wink: ... trochu ste mi pomohli, tak drže palce, dúfam, že vyberiem čo najlepšie...
sanchitos - či bolo búrané ti neviem povedať, na tej prvej fotke to dosť svieti, kedže je to fotené s bleskom. Ja som si žiadnu extra velkú medzeru nevšimol, ale možné je všetko. Tak či tak za ten čas čo ho mám som si nič, čo by nasvedčovalo nehode nevšimol. Všetko funguje ako má, nič nebúcha, nesvieti, všetky zvary vyzerajú byť origoš, lak tiež, diagnostika nevyhadzuje žiadne chyby. Ja som za ten rok čo ho mám na 100 percent spokojný :wink:
peter963 - dík Peťo, ale tiež to nemusel kolega nad tebou celé citovať :)
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- prvá tohtoročná snehová, aj sme sa trošku pošmýkali :)
SAM_5169.jpg
SAM_5169.jpg (113.17 KiB) Zobrazeno 3257 x
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od SskokK »

kdeze si bol? :D ... len nam to sem nedones, mne sa nechce odpratavat ten sprostny sneh :lol: :lol:
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“