V nízkých otáčkách se dusí...

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Josef1782
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 dub 2007, 12:53

V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od Josef1782 »

Ahoj Paliáci, mám problém, který mě už s...re, a v servisu zatím nic... Po nastartování motor někdy "chcípne" (1,2 - 54kW) a i když ne, tak na volnoběh běží velmi nepravidelně (tarokuje), chvílemi se zdá jakoby na 3 válce. Z výfuku je cítit benzín podle mě asi víc než je zdrávo (můj dojem). Vše se děje jen v nižších otáčkách, problémy jsou při rozjezdech na křižovatkách (abych se rozjel a motor se nezadusil musím dost držet v otáčkách) ale třeba taky při běžném řazení-přeřadím, přidám plyn a motor kucká. I po zahřátí stojím na křižovatce a motor jde velmi nepravidelně.
V servisu napíchnuto na diagnostiku - paměť ŘJ nic nehlásí, vyměněn palivový filtr-žádná změna, svíčky-jiskra jo ale byly zbarveny do bíla (chudá směs?)... Vzduchový filtr-zánovní... Kontakty na kabelech a cívkách očištěny.
Díky za každý postřeh.
Fiat Palio 1.2 - 75 - 8v
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od bigben.m »

A SVÍČKY MAJÍ VŠECHNY STEJNÉ ZBARVENÍ???
Josef1782
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 dub 2007, 12:53

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od Josef1782 »

bigben.m píše:A SVÍČKY MAJÍ VŠECHNY STEJNÉ ZBARVENÍ???
Ano, barva všech je téměř stejná.
Fiat Palio 1.2 - 75 - 8v
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od bigben.m »

Jaký máš svíčky? Mohly by dělat potíže.Jsou sice nové(?) ale nemusely by vyhovovat.Nejlepší je použít doporučené(NGK BKR6EKC), ale mohlo by pomoct třeba zmenšit mezeru kontaktů na 0,6mm(mám tam teď Brisk s iridiovým jiskřištěm a v poho).Stalo se mi , že nevhodnými svíčkami(Felicia1,3MPI) zřejmě někde přeskakovala parazitní jiskra a dělalo mi to bordel v počítači-nestabilní volnoběh a ve vyšších otáčkách(kdy už je energie jiskry menší ) pohoda.Samozřejmě i vlhkost kolem vysokýho napětí je na škodu a špatný kabely.
Josef1782
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 dub 2007, 12:53

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od Josef1782 »

Dávám to do servisu, jestli to spraví, podělím se o postřehy a závady... :roll:
Fiat Palio 1.2 - 75 - 8v
Uživatelský avatar
martello
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 30 dub 2006, 08:02
Bydliště: J.Hradec

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od martello »

Bigben.m a jaký mají ty BRISKy označení, chystám se taky na výměnu.
FIAT Palio 1.2 75Hp
Made in Brasil
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od bigben.m »

Tak to si nepamatuji-jsou to Brisk iridium jednojiskřiště(středová elektroda se zužuje).Mezeru jsem přestavoval na 0,6 v období kdy mě auto chcípalo a nechtělo startovat-nakonec to nebylo svíčkama , ale blbým kontaktem v konektoru teplotního čidla.Mezeru jsem nechal a je to bez potíží.
CAPITO
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2009, 09:17
Bydliště: Bratislava

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od CAPITO »

Ahoj chlapi! Mám nový problém. Na volnobehu sa mi otáčky samé zvyšujú. Trvá to asi 10sec. a zas sa vrátia do normálu. Po chvíli sa to opakuje. Robí to aj vtedy ,ked je motor zahriaty. Na diagnostike nič nezistili. PROSIM poradte , lebo som bezradný. Nejaký postup kde začať hladať problém a ako ho riešiť. DAKUJEM !!! :( :( :(
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od bigben.m »

Zkus si vyčistit škrtící klapku a obtokový kanálek volnoběhu.Není problém-když to rozložíš zase to pěkně poskládáš.A ještě mrkni na hadičku k čidlu podtlaku v sacím potrubí aby nebyla zanešená nebo popraskaná.Po složení by asi bylo vhodné odpojit na chvíli aku... aby se vyresetovala ŘJ.Snad by to mohlo pomoc.
CAPITO
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2009, 09:17
Bydliště: Bratislava

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od CAPITO »

bigben.m píše:Zkus si vyčistit škrtící klapku a obtokový kanálek volnoběhu.Není problém-když to rozložíš zase to pěkně poskládáš.A ještě mrkni na hadičku k čidlu podtlaku v sacím potrubí aby nebyla zanešená nebo popraskaná.Po složení by asi bylo vhodné odpojit na chvíli aku... aby se vyresetovala ŘJ.Snad by to mohlo pomoc.

Velký dík. Idem skúsiť. Potom sa ozvem!!!
Josef1782
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 dub 2007, 12:53

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od Josef1782 »

Josef1782 píše:Ahoj Paliáci, mám problém, který mě už s...re, a v servisu zatím nic... Po nastartování motor někdy "chcípne" (1,2 - 54kW) a i když ne, tak na volnoběh běží velmi nepravidelně (tarokuje), chvílemi se zdá jakoby na 3 válce. Z výfuku je cítit benzín podle mě asi víc než je zdrávo (můj dojem). Vše se děje jen v nižších otáčkách, problémy jsou při rozjezdech na křižovatkách (abych se rozjel a motor se nezadusil musím dost držet v otáčkách) ale třeba taky při běžném řazení-přeřadím, přidám plyn a motor kucká. I po zahřátí stojím na křižovatce a motor jde velmi nepravidelně.
V servisu napíchnuto na diagnostiku - paměť ŘJ nic nehlásí, vyměněn palivový filtr-žádná změna, svíčky-jiskra jo ale byly zbarveny do bíla (chudá směs?)... Vzduchový filtr-zánovní... Kontakty na kabelech a cívkách očištěny.
Díky za každý postřeh.

VYŘEŠENO !!!!

Další zkušenost - byla vadná jedna zapalovací cívka - probíjela (jsou tam dvě - pro dva válce vždy jedna cívka).
Motor teď šlape jak hodinky. Cena za cívku cca 1.600,-Kč
Tímto díky všem za rady a zkušenosti !!!
Fiat Palio 1.2 - 75 - 8v
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: V nízkých otáčkách se dusí...

Příspěvek od Petr1968 »

A ještě buď rád,že neodešla ŘJ :wink:
Odpovědět

Zpět na „Palio“