Prervodovka-sramoti a bucha

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

Ahojte.

Mam uno logo, 903ccm karbec bezkat, rv 93. (neviem cisa tato kombinacia vobec origo vyrabala, to je v podstate jedno, ale ak niekto viete tak budem rad ked mi to prezradite).

Problem No1: S vymacknutou spojkou ma auto pekny zvuk, akonhle spojku pustim na neutrali tak pocut sramotenie (take chrcanie) z prevodovky. Robi to aj na vsetkych rychlostnych stupnoch. Skratka ako nahle sa roztoci aj prevodovka, chrci to.
To ci je tam olej zatial neviem, auticko som kupil pred par dnami, chcel som to kuknut len nemam taky velky imbus kluc na tie srouby (napstaci a vypustaci). Neviete ake cislo kluca tam treba?

Problem No1: idem po rozbitej alebo hrbolatej ceste z predu pocut strasne buchanie, citim ho aj nohou na podlahe kasne. Zda sa mi ako keby to bolo pocut raz z pravej inokedy z lavej strany. To buchanie pocut ale aj ked radim z 1 do 2, akonahke pustim spojku raz to buchne.
Skusal som ci nieje uvolnena prevodovka. Ta je v "predu na lavo" a "vzadu sv srede" chytena ku kasni na takych gumovych silentblokoch. Ked sa ju zo spodu tlakom snazim nadvihnut ma v tych uchyteniach volu asi 1-2 cm. Je to v poriadku? (pola mna nie, ale radsej sa pytam),(srouby co ju drzai v silentblokoch su dotiahnute).
Reklama
 

jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

Chodi sem vobec niekto, alebo mam take nezvycajne problemy s tou mojou krabickou na kolesach?

A este jedna vec: Podla coho zistim aky motor mam pod prednou kapotou.
(odpovede typu "podla technickeho povazujem za doooobbrryyyy vtip :D )
Uživatelský avatar
otravaga
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2009, 18:25
Bydliště: galanta - svk

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od otravaga »

nazdar

takze problem prevodovka: mal som uno 1,3D na ktorej mi robilo to iste. pri vypnutej spojke pekne priadol ale akonahle som ju pustil tak to zacalo vydavat take hrkotanie plechoviek. taktiez sa mi tazko hladali rychlosti a 3. stupen mi zvyklo aj vyhodit do N. moc ta nepotesim pretoze do 2 mesiacov som mal po prevodovke. nedalo sa mi uz nic zaradit. neviem ci by ti pomohol repas kedze sa mozno ani nebude dat opravit takze skor by som hladal riesenie niekde na vrakovisku - prevodovku z ineho una.

problem z buchanim bude zrejme v silentblokoch ale vymen aj tie na motore.

typ motora sa da zistit zo stitkov v motorovej oblasti ktore by mali byt uchytene na čele. ak mas manual k autu tak tam su vypisane tie cisla motorov a k nim prislusny obsah motora. ked chces mozem ti to sem hodit ale az zajtra lebo teraz nemam manual pri sebe.
fiat uno 1,7 D
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od Pepik »

To bouchání by také mohli dělat opotřebené tlumiče + další vůle na přední nápravě.Měl jsem tohle bouchání u Favorita.Ustalo až po výměně tlumičů.To rachtání s převodovky v neutrále měl občas také,zřejmě vůle ložisek předlohy bez zatížení.Fungoval bez problémů.Na 160 000 Km jsem se ho zbavil tak nevím.Ta vůle tlumičů by měla být zjistitelná tak,že někdo ti sešlápne brzdu a budeš se snažit zvednutým kolem otočit dopředu a dozadu (cukat sem tam).Může to být třeba jen na jedné straně.Ostatní vůle zjistíš kýváním svisle( ložisko nebo kloub ramene) a vodorovně (silentbloky ramene nebo kloub spojovačky).
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

V prvom rade vam DAKUJEM za odpovede.

V druhom rade FUUUUHA to ste ma sto prevodovkou nepotesili. Dufam ze to nebude az take zle, lebo kvalty mi tam padaju bez problemov, ani nevyskkuju. Kuknem ten olej. dufam ze je chyba v tom. Ak nie asi mas pravdu a nebudem spekulovat s repasom ale zozeniem nieco druhe.

Dakujem aj za rady ohladom buchania. Vcera som bol pod autom a mykal som s polposami, tyckami riadenia a so vsetkym moznym a nikde ziadna vola nebola. Auto ale nebolo zvihnute. Cez vikend to zdvihnem a podla Tvojho navodu to skontrolujem a dufam ze zistim v com je chyba.

Ak by Ti nerobilo problem hodit sem ten prehlad kodov motorov bol by som Ti velmi vdacny.
jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

Chalani, este by som Vas poprosil....

Aky rozmer imbus kluca mi treba na vypustaci srob oleja na prevodovke?
Uživatelský avatar
otravaga
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2009, 18:25
Bydliště: galanta - svk

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od otravaga »

tu su tie kody. Mal by si tam mat takyto stitok, ak hej tak kukni pismeno I. mozno budes mat len samotny stitok s kodom motora.

a co sa tyka este tej prevodovky tak moja mala uz 330 000 km za sebou, u teba mozno stichne to sramotanie aj ked dolejes olej.
Přílohy
kody motorov.JPG
kody motorov.JPG (12.92 KiB) Zobrazeno 5358 x
stitok.JPG
stitok.JPG (11.58 KiB) Zobrazeno 5359 x
fiat uno 1,7 D
jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

Dik otravaga, kuknem to co tam mam.
Ale myslim ze mi to nepomoze, lebo mam taky pocit ze ten stitok bol meneny......Ale zistil som ze na bloku mam vyrazene :
I G 3
B U N
jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

Takze podla stitku mam 903ccm :D
Ale moj motor vypada asi takto a co som videl foto motoru 0.9 tak vyzeral inak.
Přílohy
Mot1.JPG
Mot1.JPG (43.17 KiB) Zobrazeno 5346 x
jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

Chlapi, olej v prevodovke som vymenil, Uz to nechrci tak nahlas ale stale to pocut. Vydava to zvuk ako keby tam bolo zle lozisko. Nieje tam niake velke hlavne lozisko alebo podobne co sa da vymenit, alebo pokial radi tak kaslat na to?

Kolesom som mykal vsetkymi smermi ako ste radili a nic, nikde ziadna vola ani pukanie.
Uz ma to zacina trochu hnevat ze neviem co to bucha. Je to akoby tam bolo nieco uvolnene alebo utrhnute a ked idem po jamach alebo rozbitej ceste tak to zacne mlatit do kasne. Pozeral som aj uchytenie motora, prevodovky, vyfuku a nikde nic. Neviete co by to mohlo byt?
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od Pepik »

vsadil bych se,že až vyměníš přední tlumiče tak bude klid.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

to "pepik" : ako zistzim ze to robia tlmice? Ked napr. jeden vymontujem na co mam pozerat? Viem ze ked je tlmic K.O. tak ked rozhupem auto tak sa mi este chvilu hupe, ale moje uno ostane pekne stat a nekyve sa dalej. Ja by som sa len rad vyhol tomu ze kupim nove tlmice a buchat to bude stale.

PS: ono to skor bucha ked trafim niaku jamu alebo ked idem cez zeleznicne priecestie. Ked idem po normalnej ceste a je aj trochu zvlnena tak je klud.
A este jedna indicia: ked idem cez kruhac resp. ked prechadzam pomaly ostru zakrutu tak ked otacam volantom tak pocut take pukanie alebo vrzganie (ako ked otvarte truhlicu plnu zlata) :lol:
Uživatelský avatar
otravaga
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2009, 18:25
Bydliště: galanta - svk

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od otravaga »

este ma napadlo
mne to raz tiez strasne buchalo ked som isiel cez jamy. ale ked som brzdil a isiel cez jamu tak nic nebuchalo. a nakoniec som zistil ze to robia brzdove dosticky. zacalo to hrkotat ked som ich vymenil za nove. a ani za svet som nato nemohol dojst co to robi. kedze to hrkotalo len ked som nebrzdil tak som hladal chybu v brzdách a pod. a robili to tie spominane dosticky. tam na tych dostickach su take vymedzovacie strunky. a tieto som nemal oprete o prasiatko. len mi to tam tak volne lietalo. takze boli dosticky len polozene v prasiatku. vyskusaj ist cez jamu a brzdit ci ti to bude hrkotat. a ak to bude hrkotat aj pri brzdeni cez jamu tak to v tom nebude.
fiat uno 1,7 D
jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

Dik za radu, brzdy to urcite nebudu, lebo tie boli to prve co som daval na une dokopy.
Myslim ale ze som na to uz prisiel, asi to budu spodne capy. Ked sa opriem jednou nohou o vrchnu cas predneho kolesa a zacnem s tym mykat (teda nohou prerusovane tlacim na koleso) tak sa auto rozhupe smerom do stran a vtedy pocut z oboch stran hlasne pukanie a nohou citim v kolese volu. Myslite ze by to mohlo byt ono?

Inac dnes sa mi stala radostna prihoda. Do vecera som sa v tom talianovi rypal( daval som si donho radio). Ked som si povedal ze uz stacilo, sadnem, nastartujem, zapnem svetla, jednotka a........
Doriti predomnou tma! Svetla nesvietia! Neprisiel som na to preco (poistky vizualne OK, ziarovky tiez) Odsoferoval som to domov na parkovackach.
Vyzera to tak ze Uno je zatial "najlepsie" auto ake som mal! :?
jastrab135
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 bře 2009, 22:48

Re: Prervodovka-sramoti a bucha

Příspěvek od jastrab135 »

svetla sietia :D
Bol to vadny vypinac svtiel
Odpovědět

Zpět na „Uno“