Palio Lpg

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Hrusk
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 13 říj 2007, 16:10

Palio Lpg

Příspěvek od Hrusk »

Zdravím všechny fiaťáky. Mám jeden problém. Jsem majitelem Fiatu Palio Weekend 1,6 16V, které mám na Lpg. Když je motor vozidla studený, v pohodě ho nastartuji a sytič mi na benzín drží otáčky na 1200 tak jak má. Ale když se motor ohřeje, nedrží mi na benzín volnoběžné otáčky a v rozsahu otáček od 2500 do 3500 mi to nejede, nechce se to rozjet. Ve vyšších otáčkách už zase auto normálně jede. Nevíte, co s tím. Vyměnil jsem palivový filtr, kámoš mi řekl, že to může být palivové čerpadlo, ale to se mi nezdá. Na Lpg není žádný problém.
Reklama
 

BĚLAŠKA Břetislav
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 06 pro 2005, 14:24
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Palio Lpg

Příspěvek od BĚLAŠKA Břetislav »

nevím jestli pomůžu, mám 1,2 na LPG - sekvenční vstřikování, rok v provozu. Když mi ho namontoval, tak se nedalo jezdit - hádala se řídicí jednotka - program pro benzín se míchal s programem na řízení chodu motoru na LPG. Po třech dnech sem vždy musel odpojit baterku, aby se vynulovala řídicí jednotka a dva dny se dalo jezdit. Pak opět začal motor skákat do vysokých otáček, netáhl, zdechal. Tehdy to trvalo měsíc, než se firmě podařilo vychytat tyto závady. Přesně nevím oč se vlastně jednalo, ale od té doby nevím, že mám plyn, tedy jen když ho plním. Celý problém jak mi bylo vysvětleno, byl v řídící jednotce. Alespoň takto.
Hrusk
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 13 říj 2007, 16:10

Re: Palio Lpg

Příspěvek od Hrusk »

BĚLAŠKA Břetislav píše:nevím jestli pomůžu, mám 1,2 na LPG - sekvenční vstřikování, rok v provozu. Když mi ho namontoval, tak se nedalo jezdit - hádala se řídicí jednotka - program pro benzín se míchal s programem na řízení chodu motoru na LPG. Po třech dnech sem vždy musel odpojit baterku, aby se vynulovala řídicí jednotka a dva dny se dalo jezdit. Pak opět začal motor skákat do vysokých otáček, netáhl, zdechal. Tehdy to trvalo měsíc, než se firmě podařilo vychytat tyto závady. Přesně nevím oč se vlastně jednalo, ale od té doby nevím, že mám plyn, tedy jen když ho plním. Celý problém jak mi bylo vysvětleno, byl v řídící jednotce. Alespoň takto.
Díky za radu, asi pojedu, kde namontovali plyn a ať to dají do pořádku.
hrosak
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 12 srp 2006, 13:24
Bydliště: Zábřeh

Re: Palio Lpg

Příspěvek od hrosak »

Zdarec, má také 1,2ojku na lpg a měl jsem úplně stejné problémy. Ještě něž vyrazíš do servisu zkus restartovat řídící jednotku. Pozor, první starty budou ještě horší než před tím, ale později to pomůže. Důležité je startovat bez plynu aby si ŘJ zvykla na nižší obsah plynu ve směsi.
Palio 1,2
Odpovědět

Zpět na „Palio“