Vymontování předního svět.

Moderátor: peta.smolik

JackSGC
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 úno 2009, 13:54

Vymontování předního svět.

Příspěvek od JackSGC »

Zdravím mám menší problém. Odešla mi jedna z předních parkovacích žárovek tak jsem si myslel, že se tam jednoduše dostanu zezadu, ale chyba vůbec se tam nemůžu dostat nejde tam prakticky strčit prst natož ruka. Rozhodl jsem se že světlo celé vymontuju a v při jednom, už nechám cele světla proplachnout vodou protože jsou uvnitř krapet flekaté, jenže jsem opět narazil. Vymontoval jsem dvě matice na kterých je světlo uchyceno a světlo nešlo vytáhnout ani dopředu ani do boku ani dozadu prostě nikam hrál jsem si stím dobré dvě hodiny a připadal jsem si u toho auta jako vůl a dvě hodiny vháji a všechna prace vyšla nazmar. Chci se proto zeptat máte, už někdo stím zkušenosti co ještě vymontovat abych to světlo vyndal z auta ? Byl bych moc vděčny. Mám Stilo 3dv. Předem děkuju za odpovědi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kecka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 04 zář 2005, 19:27
Bydliště: kousek od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od kecka »

musis sundat predni naraznik
Ex Stilo JTD 157PS
Čento 0,9 polokabrio
Punto Mk2 1,2 44kw taková lemra, ale do města dobré :-)
Roomster 1,9TDi 183ps :-)

Možnost zakladni diagnostiky kdyby někdo potřeboval :-) :-)
JackSGC
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 úno 2009, 13:54

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od JackSGC »

kecka píše:musis sundat predni naraznik
Můžete to locknout. Dostat se do světel vypadá zpočátku jako nemožný úkol naštěstí jsem se přesvědčil o tom že zas tak těžké to není stačí vyšroubovat 4x šrouby pod kapotou pak si lehnout na zem a zespod vyšroubovat 4x šrouby pak trochu vyhnout podběhy u kol a dostat se k dalším dvoum šroubům z jedné a pak z druhé strany a celou přední část sundáte světla vyšroubovat to už je hračka. Věřím že plno zvást už to tady zvládlo to je jen návod jak pomoct začátečníkům jako jsem byl v tomhle případě já.
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od Jurisss »

Je to děsnej humus.Já jsem to vyřešit s použitím dlouhé pinzety.Chce to jen trochu zručnosti.A nemusíš nikde nic rozmontovávat.
zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od zdezajh »

JackSGC píše:
kecka píše:musis sundat predni naraznik
Můžete to locknout. Dostat se do světel vypadá zpočátku jako nemožný úkol naštěstí jsem se přesvědčil o tom že zas tak těžké to není stačí vyšroubovat 4x šrouby pod kapotou pak si lehnout na zem a zespod vyšroubovat 4x šrouby pak trochu vyhnout podběhy u kol a dostat se k dalším dvoum šroubům z jedné a pak z druhé strany a celou přední část sundáte světla vyšroubovat to už je hračka. Věřím že plno zvást už to tady zvládlo to je jen návod jak pomoct začátečníkům jako jsem byl v tomhle případě já.
Prosím Tě, to jsi sundal celý přední nárazník?Když ano, tak to šlo opravdu tak snadno? :shock:
JackSGC
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 úno 2009, 13:54

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od JackSGC »

Prosím Tě, to jsi sundal celý přední nárazník?Když ano, tak to šlo opravdu tak snadno? :shock:[/quote]

Nevím teda koho přesně se ptáš jestli me nebo ( kecka ) ,ale rád odpovím .... velice jednoduše jak už jsem psal máš tam přesný návod jak to sundat jestli ti nebude něco pořádně jasné klidně napiš. Prvně mi to trvalo 3hodiny podruhé a potřetí mi to trvalo zhruba ani né 20min. Pozor musíš mít opravdu dobré nářadí a nejduležitější hvězdicové inbusáky. Ty ti pomůžou hodně ;-) hodně štěsti.
JackSGC
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 úno 2009, 13:54

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od JackSGC »

...... zdezajh ......
zdezajh píše:Prosím Tě, to jsi sundal celý přední nárazník?Když ano, tak to šlo opravdu tak snadno? :shock:
Velice jednoduše jak už jsem psal máš tam přesný návod jak to sundat jestli ti nebude něco pořádně jasné klidně napiš. Prvně mi to trvalo 3hodiny podruhé a potřetí mi to trvalo zhruba ani né 20min. Pozor musíš mít opravdu dobré nářadí a nejduležitější hvězdicové inbusáky. Ty ti pomůžou hodně ;-) hodně štěsti.[/quote]
zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od zdezajh »

JackSGC píše:...... zdezajh ......
zdezajh píše:Prosím Tě, to jsi sundal celý přední nárazník?Když ano, tak to šlo opravdu tak snadno? :shock:
Velice jednoduše jak už jsem psal máš tam přesný návod jak to sundat jestli ti nebude něco pořádně jasné klidně napiš. Prvně mi to trvalo 3hodiny podruhé a potřetí mi to trvalo zhruba ani né 20min. Pozor musíš mít opravdu dobré nářadí a nejduležitější hvězdicové inbusáky. Ty ti pomůžou hodně ;-) hodně štěsti.
[/quote]

Díky moc.Inbusáky jsem dnes koupil.
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od SHANE54 »

ja som zistil, ze mam uvolnene svetlo, da sa to nejak dotiahmut bez debilneho sudavania naraznika? je to na lavej strane...
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
JackSGC
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 úno 2009, 13:54

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od JackSGC »

SHANE54 píše:ja som zistil, ze mam uvolnene svetlo, da sa to nejak dotiahmut bez debilneho sudavania naraznika? je to na lavej strane...
Asi tě nepotěším. Já si taky myslel že mám jen uvolněné světlo nakonec jsem zjistil že mam zlomenou jeden ze tří držáků světla , ale snad budeš mít věštší štěstí. A jestli to jde bez toho aby si musel sundat debilní nárazník asi tě taky sklamu ,ale spíš asi né zpočátku jsem to taky zkoušel :D nakonec jsem zjistil že učený z nebe nespadne. Takže ano musíš sundat cely nárazník.
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od SHANE54 »

no dva uchyty svetla boli zlomene. ak ma niekto zaujem, mozem sem hodit fotodokument ako som to opravil.... :wink:
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od zdezajh »

SHANE54 píše:no dva uchyty svetla boli zlomene. ak ma niekto zaujem, mozem sem hodit fotodokument ako som to opravil.... :wink:
Jasně že je zájem.Sem s tím.Dík
Hanz_x
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 21 lis 2009, 19:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od Hanz_x »

Zdar
prosim vás nemáte nekdo na prodej přední nárazník na fat stilo 1,2 16V rok výroby 2003 petidvěřová verze??
Taky bych potřeboval levé přední světlo nebo alespon návod jak opravit ten úchyt pač se i při nárazu utrhlo.
Dik moc odpovědi mi pls pošlete na mail janmadle@seznam.cz
Uživatelský avatar
aifel202
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 31 bře 2012, 03:02
Bydliště: Ostravag jag cyp :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od aifel202 »

Jsem čerstvý majitel Stila ani né měsíc a 1.5.2012 mi pod kola neočekávaně vběhla srnka :(
Byla to moje první srnka, a rána jak cyp :oops:
ABS stoprocentně zabralo, a málem mi Ford fokus s blbým ABS (jedno kolo se mu seklo) :lol: :lol: zaparkoval do kufru :? :?
Čeká mě rozborka nárazníku, bo popraskaný a přední světlo asik uchyt v pérdeli.
Tak doufám že to zítra zvládnu :mrgreen:
Na MW by pásnul náraznik z 3D?? :mrgreen:
1.5.2012 srna.JPG
1.5.2012 srna.JPG (71.57 KiB) Zobrazeno 6718 x
Fiat Stilo MW
r.v.2003, 1.9JTD, 85KW
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Vymontování předního svět.

Příspěvek od elvis.jarous »

Chudák srna, chudák Stilouš.
dost drastický záběr.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Odpovědět

Zpět na „Stilo“