priemerna spotreba

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
majo doblo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 20 úno 2009, 20:34

priemerna spotreba

Příspěvek od majo doblo »

Nazdar dobliaci.Mam otazku mam 1.9 jtd a ukazuje mi priemernu spotrebu 6.3l je to vela?Jazdim väcsinou mesto potom kratke trasy a dialnicu.Diki
Reklama
 

Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: priemerna spotreba

Příspěvek od Breaky74 »

Naprosto odpovídající , 1,3 jezdí okolo 6 , toto je větší motor
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: priemerna spotreba

Příspěvek od Modeler »

Cau, me pise pp spotebu 6.2 jezdim jen mesto. Tech 6.3 je odpovidajicich, auto ma velkou celni plochu a motor neni zadny tdi, takze spotreba 4,5 se neceka :)
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: priemerna spotreba

Příspěvek od Breaky74 »

Modeler píše:Cau, me pise pp spotebu 6.2 jezdim jen mesto. Tech 6.3 je odpovidajicich, auto ma velkou celni plochu a motor neni zadny tdi, takze spotreba 4,5 se neceka :)
Já taky jezdím 90% město a před racing boxem jsem jezdil za 6 -6.1, teď 5.4 -5.5
orolko
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 20 úno 2009, 13:48

Re: priemerna spotreba

Příspěvek od orolko »

Modeler

ja mam fiat doblo malibu model 2004 co je 1,9 jtd(77kw) - a bezne kombinovane jazdim pod 5 litrov ... samozrejme je to kombinacia 70% mimo mesta a 30% mesto ...
po prvy krat som sa dostal nad sest litrov minuly piatok, ked som to rubal po dialnici niekde okolo 160km/h ...
inak dialnica bezproblemov do 5,5 litra nafty

toď moja skusenost s mojim jtd
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: priemerna spotreba

Příspěvek od Breaky74 »

orolko píše:Modeler

ja mam fiat doblo malibu model 2004 co je 1,9 jtd(77kw) - a bezne kombinovane jazdim pod 5 litrov ... samozrejme je to kombinacia 70% mimo mesta a 30% mesto ...
po prvy krat som sa dostal nad sest litrov minuly piatok, ked som to rubal po dialnici niekde okolo 160km/h ...
inak dialnica bezproblemov do 5,5 litra nafty

toď moja skusenost s mojim jtd
Vycházíš z udaje palubního počítače? No já že jsem změnil názor na spotřebu dle palubního počítače.Jak jsem už psal,měl jsem spotřebu před racing boxem dle pp 6-6.2 ,po upravě a stejném stylu jízdy 5.4 , s lehkou nohou 4,8.Pak jsem ale zjistil že stejně jezdím k pumpě nějak často a spočítal jsem to ručně přes množství vzatého paliva a ujetou vzdálenost.Jako startovní a stop moment jsem vzal udaj o dojezdu pod 50km kdy palubní pp přestane tento udaj o dojezdu při ustálené jízdě na rovině zobrazovat a přestanou na toto zobrazení mít vliv i náklony vozidla. A došel jsem k tomuto 4,8= cca 6 a 5,4= cca 7.
Toto porovnání jsem ale udělal až po upravě, takže nevím o kolik pp lhal před upravou.

Ale ADAC udělal test 29 aut s pp a pp v toleranci +- 5% mělo jen 10 aut, rekord byla lež o 30%
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: priemerna spotreba

Příspěvek od Modeler »

jj mas naprostou pravdu, nemuzes brat pp vazne. Realne to zjistis jen dotankovanim do plna. Btw takovou nizkou spotrebu u te 1,9 chapu. Ja bych taky jezdil za 4,5 po vesnici, ale mesto je mesto. :/
orolko
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 20 úno 2009, 13:48

Re: priemerna spotreba

Příspěvek od orolko »

Breaky74 píše:Vycházíš z udaje palubního počítače? No já že jsem změnil názor na spotřebu dle palubního počítače.Jak jsem už psal,měl jsem spotřebu před racing boxem dle pp 6-6.2 ,po upravě a stejném stylu jízdy 5.4 , s lehkou nohou 4,8.Pak jsem ale zjistil že stejně jezdím k pumpě nějak často a spočítal jsem to ručně přes množství vzatého paliva a ujetou vzdálenost.Jako startovní a stop moment jsem vzal udaj o dojezdu pod 50km kdy palubní pp přestane tento udaj o dojezdu při ustálené jízdě na rovině zobrazovat a přestanou na toto zobrazení mít vliv i náklony vozidla. A došel jsem k tomuto 4,8= cca 6 a 5,4= cca 7.
Toto porovnání jsem ale udělal až po upravě, takže nevím o kolik pp lhal před upravou.

Ale ADAC udělal test 29 aut s pp a pp v toleranci +- 5% mělo jen 10 aut, rekord byla lež o 30%

hej vychadzal som z palubaku, je mi jasne ze to presne neni, ale ovela ma neklame ten palubak ... co sa tyka tankovania sa mi to zda celkom dobre ...
nikdy som nenatankoval a nejazdil len po meste alebo len mimo mesta ... takze je hlupost podla tankovaneho a kilometrov zistovat spotrebu, aj tak si ju skoro pred kazdou jazdou vymazem, takze ani neviem na to natankovanie kolko to moze byt presne, par krat som to skusil a vyslo mi to co pisalo ...

s ukazovatelom dojazdu som mal dobre skusenosti, v zime som bol na ceste z LV do brezna, rezerva mi zacala blikat niekde okolo zvolena(sk) az do brezna(sk), ked sme v brezne skoncili hovorim si ze natankujem vo zvolene(sk), lebo mi ukazovalo dojazd okolo 220km ... pri priemernej 5,3 ... tak som siel az som dosiel do levic(sk) co je: 139.81 km x 2 = cca 280 km, cize ten dojazd sa velmi nemylil, a to som este potom robil kratke trasy po meste cca 10-15km kazdy den, tankoval som asi az na stvrty ci piaty den

ja som s palubakom spokojny, zatial ma nesklamal, a ani motor spotreba ... u mna to je jednotka co sa tyka tych vacsich a lacnejsich aut
stastny6
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2009, 11:05

Re: priemerna spotreba

Příspěvek od stastny6 »

zdravím všechny Fiaťáky. Mám Doblo 1,6 16V asi 3 měsíce, rok výroby 2003, dovoz D, a najel jsem zatím 3000 km. Spotřeba mi vychází na asi pro mě neuvěřitelných 9,5 - 10 l/100 km. Je pravda, že sice skoro v plném zatížení, ale z toho jsem asi 2000 km projel na dálnicích a na delších trasách. Je to pro tento typ motoru normální nebo je něco špatného. Dík za odpověď. stastny6@seznam.cz

má ještě někdo nějakou zkušenost ?
Naposledy upravil(a) stastny6 dne 16 zář 2009, 08:27, celkem upraveno 1 x.
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: priemerna spotreba

Příspěvek od Breaky74 »

stastny6 píše:zdravím všechny Fiaťáky. Mám Doblo 1,6 16V asi 3 měsíce, rok výroby 2003, dovoz D, a najel jsem zatím 3000 km. Spotřeba mi vychází na asi pro mě neuvěřitelných 9,5 - 10 l/100 km. Je pravda, že sice skoro v plném zatížení, ale z toho jsem asi 2000 km projel na dálnicích a na delších trasách. Je to pro tento typ motoru normální nebo je něco špatného. Dík za odpověď. stastny6@seznam.cz
Spotřeba je naprosto odpovídající.Doblík je fajn ale přeci jen je to krabice s horší aerodinamikou než osobní klasika a tak se vzrůstající rychlostí je potřeba šáhnou do kapsy. Můj 1,3Mjet(nafta/2008 jezdí po Praze 5,8-6,5 (max 90km/h ale dálnice 120/130 7,5-8,5 nafta, při uplně plném plynu 9,5.Pro srovnání menší Mitsubishi spacestar 1,6 16v spotřeba 9l
Odpovědět

Zpět na „Doblo“