Spojka - nastavenie pedalu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od autoholik »

caute. uz dlhsi cas mi vrta hlavou ci je ok, ak mi po vymene spojky a lanka spojky zabera spojka hned od zaciatku pri podlahe. Cely cas v zabere urcite nie je, ale staci ju pustit len kusok a je v zabere. Nastavil mi to tak mechanik co menil spojku, o rok nato som mal prasknute lanko a to som menil ja. nastavil som ho tak, aby mi neradilo ziadnu rychlost cez zuby a dal som tomu pokoj. Myslite, ze moze skor odist samotna spojka, pripadne nieco ine? Nemam velmi s cim porovnat. Stilo aj GP co mame v rodine su ovladane hydraulicky...
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Reklama
 

jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od jani »

pred vymenou lanka to fungovalo normalne?ak ano tak lanko si zle nastavil,cize pohraj sa s tym a nastav si to...
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od autoholik »

nie, je to tak od vymeny spojky. lanko som dosteloval tak, aby zaberalo a nic neslo cez zuby.
...nemeral som dlzku drahy pedalu
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od radek.s »

Jo tohle jsem před časem taky řešil. Tak jsem kouknul do knížky "Jak na to" co mám v němčině a tam je napsáno, že se nastavuje délka dráhy pedálu mezi úplně sešlápnutou polohou až k podlaze a polohou v klidu:
motor 0,9 = 110mm +- 5mm
motor 1,1 = 120mm +- 5mm

Měřil jsem to pravítkem z boku toho pedálu na hraně tý gumy.
Po seřízení je to ok.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od autoholik »

ok, ale mna skor zaujima ci to moze nejak skodit spojke, prevodovke alebo inej casti auta? osobne mi vcelku vyhovuje skory zaber spojky.
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od jani »

nie,kym Ti nejde cez zuby,alebo nepresmykuje tak je to ok
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od freez »

Zdravím,

mám dotaz ohledně doseřízení záběru spojky, vypadá to, že na autě je vyměněná spojka a lanko, jako skoro každá nová spojka ale zabírá hodně u podlahy, dva centimetry a už bere, potřeboval bych to posunout trochu výš, aby se nemusel pedál spojky tak moc mačkat. Mám tu matici u převodovky utáhnout a nebo povolit. Logika mi říká že utáhnout, ale člověk nikdy neví :)
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od jani »

ja mam prave tyzdnovu komplet spojku+lanko,pedal som si nastavil ako je cca brzdovy,nova spojka zabera v polovici a tesne pred pustenim uz je v plnom zabere,to je normalna vec,maticou na lanku sa len nastavuje vyska pedalu(samozrejme aj zaber ak je velmi opotrebena spojka),na mojom punte mam samostel lanka,cize sam sa nastavi...
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od radek.s »

freez píše:Zdravím,

mám dotaz ohledně doseřízení záběru spojky, vypadá to, že na autě je vyměněná spojka a lanko, jako skoro každá nová spojka ale zabírá hodně u podlahy, dva centimetry a už bere, potřeboval bych to posunout trochu výš, aby se nemusel pedál spojky tak moc mačkat. Mám tu matici u převodovky utáhnout a nebo povolit. Logika mi říká že utáhnout, ale člověk nikdy neví :)
Taky myslím utáhnout. Pedál se tím posune výš a spojka bude zabírat taky výš.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od freez »

On je tady ten pedál asi blbě nastavenej, je totiž o něco níž, než je brzda, tak si myslím, že když utáhnu matici, pedál spojky se posune trochu nad úroveň brzdového pedálu a spojka bude brát o něco výš a ne hned u podlahy. No vyzkouším to a uvidíme.
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Re: Spojka - nastavenie pedalu

Příspěvek od freez »

Tak spojka seřízena, pokud vám zabírá spojka těsně u podlahy, je třeba utáhnout matici na lanku u převodovky. Já tam mám takovou plastovou kostku, která zapadne do drážky v držáku. Šlo to jak po másle, jde to normálně rukou, pak stačí jen doladit kde chcete aby spojka zabírala. Pedál se zvedl nahoru jen o 1-2 cm ale spojka zabírá pěkně od čtvrtky a ve tři čtvrtě už má plný záběr. Stačilo k tomu matku utáhnout o 4 otáčky. Seřizoval jsem to tak, že jsem matku utáhl o jeden závit, sedl do auta zatáhl ruční brzdu, zařadil jedničku a pomalu pouštěl, až jsem cítil záběr, takto jsem si jí doladil tak jak mi to vyhovuje. Všechny rychlosti jdou hladce, tak snad to bude ok.
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
Odpovědět

Zpět na „Seicento“