Dojezdové kolo.

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

marcel10
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 14 črc 2009, 09:41

Dojezdové kolo.

Příspěvek od marcel10 »

Ahoj lidi. Jaké máte zkušenosti s rezervním dojezdovým kolem? Já jsem ho zatím nemusel použít, ale kolega měl na multiple defekt na předním kole a na rezervu mu to nejelo. Drhlo mu to asi o brzdu, tak ho musel dát na zadek a pak v pohodě. Já si to určitě vyzkouším, ať pak nejsem někdy překvapený.
Reklama
 

Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od Václaf »

Mám je vyzkoušeno jen na zadní nápravě, na přední jsem jej ještě nedával. Jen pozor na udržování spouštěcího systému a samozřejmě dohušťovat na 4,5 atm. Měl jsem defekt předloli v Chorvatsku na dálnici a s poloprázdnou rezervou se hodně blbě po dálnici jede :-(
Multi 1,9 JTd
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od Minimaxa »

hubené dojezdové kolo patří u Multiply pouze na zadní nápravu, je to pakárna, ale je to tak :oops:
www.minimaxa.cz
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od Petr1968 »

To je teda pakárna :mrgreen:
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od Václaf »

Chápu to tedy správně tak, že v případě defektu na předním kole je potřeba dát zadní kolo dopředu a rezervu na zadek? :o Inu v jednoduchosti je krása :lol:
Multi 1,9 JTd
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od andreapipo »

No, ono stačilo si připlatit za normální rezervu nebo to dojezdové kolo nepoužívat a vyzkoušet opravnou sadu. Stejně o tom uvažujou, že bude povinná místo rezervy. :)
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
marcel10
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 14 črc 2009, 09:41

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od marcel10 »

Díky za odpověď. Tak teď už to ani nebudu zkoušet a v případě defektu automaticky dávám malé kolo na zadek. Opravná sada je na prd v případě, že díra je trochu větší nebo se guma roztrhne. Větší kolo zase zabírá místo. Přejí všem hodně kilometrů bez defektů.
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od Petr1968 »

Opravné sady jsou různé a téměř vždy větší opruz než měnit rezervu. http://maloobchod.ddpneu.cz/product/sup ... vk-01.html" onclick="window.open(this.href);return false; K této opravné sadě mám pár poznámek :mrgreen: Hezké na obrázku,ale jaké v reálu? Najdete vůbec díru v pneu? Někde ve tmě,v blátě? Bez demontáže to stejně nejde. Prý 5 minut :lol: :lol: Škoda ,že to neukázali v praxi,těch 5 minut :roll: :roll: :roll: Za 5 minut vyměním rezervu,když spěchám. Takže sundám kolo,napojím kopresor ,zapnu,zjistím díru a dám se do díla. A 15 minut čekám,než ten výkonný kompresor nafoukne pneu(pokud neshoří) a velké je to pomalu jak dojezdová rezerva
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od andreapipo »

Jsou i jiné, ve spreji, nemusí se hledat díra, nasadí se to na ventilek, zmáčkne, ono to nafoukne kolo a jede se. Za jízdy se to samo ještě dofoukne a zalepí. Tak to alespoň říká návod, ještě jsem to nezkoušel, ani o to nestojím a vozím s sebou i dojezdové kolo. Sichr je sichr. :)
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od Petr1968 »

Ten sprej Ti ,ale kolo nafoukne tak na 1,4 baru.Víc ani hovno. Vyhodíš peníze a stejně musíš do servisu. Zbytečné( a vyřešíš tím leda normální průpich,ne proražený disk na díře)
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od andreapipo »

Petr1968 píše:...Vyhodíš peníze a stejně musíš do servisu. Zbytečné( a vyřešíš tím leda normální průpich,ne proražený disk na díře)
Do servisu musíš tak jako tak, ale v tom dešti, blátě a tmě si ušetříš práci a čas - možná - protože jsem to sám ještě nevyzkoušel, tak si s tím nejsem tak úplně jistý. :)
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od Petr1968 »

Tak si to vyzkoušej. :wink:
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od andreapipo »

Petr1968 píše:Tak si to vyzkoušej. :wink:
Radši zůstanu nezkušený. :D
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od MarekP »

Taky zkušenost....rozhodně si nemyslím, :roll: že bez rezervy je to ono. Na podzim jsem měl defekt na dálnici a než jsem dobrzdil a zařadil se na krajnici tak bylo po gumě .. a pokud je na kole jen horní běhoun a chybí bočnice gumy tak je opravna sada na h......
Multipla 2004, JTD 145
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo.

Příspěvek od andreapipo »

No, ještě je tu asistenční služba. :) Vždyť píšu, že vozím oboje, opravnou sadu i dojezdové kolo. :D, ale i to může být na h***o, když ti nějaký dobrák prořeže všechny gumy. :?:
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“