zdravím

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

whoode
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2009, 21:46

zdravím

Příspěvek od whoode »

za chvili mi bude 18 a chci si poridit punto... rok kolem teho 2001-čočková světla... chtel bych se zeptat jaky motor byste doporucili (nizka spotreba solidni zatah)... čemu se vyvarovat atd...
Reklama
 

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: zdravím

Příspěvek od Anduril »

1.2 16V (80k), vykon dostatecny, na Punto, a spolehlivost dobra. Na svem mam najeto 173 tisic, bez problemu. Spotrebu mam prumer kolem 6.2-6.5 - nejezdim hospodarne, tocim to casto na max :)

1.2 8V je imho slaby i na punto, pokud chces obcas trochu vykon, tak tohle nebude to prave, navic byva problem s tesnenim pod hlavou.
1.8 (HGT) je silny dost, nicmene opravy jsou nakladnejsi, spotreba pomerne vysoka, pokud jezdis casteji, navic je to technicky slozitejsi motor a obcas jsou problemy.
Diesely neznam, ale rekl bych, ze se to nevyplati (drazsi servis, palivo, vysoke povinne ruceni kvuli blbemu objemu).

U novejsich punt je pak dobry jeste 1.4 16V, ktery je prakticky stejny jako 1.2 16V, akorat vykonnejsi, ale je jich malo a cena bude vyssi nez u rocniku 2001.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: zdravím

Příspěvek od Petr1968 »

1,2 8V 44kw tě opravdu moc neuchvátí. Má takový s prominutím plynulý zátah a to i při podřazení,ovšem pomalu plynulý. :mrgreen: :mrgreen: Favorit byl živější. Ale také byl lehčí :mrgreen: Pro mladého kluka bude ta 1,2 16V dobrá volba. 1,8 HGT už je poměrně raketa :wink: Spotřeba 1,8 HGT je vysoká podle toho jak se s tím jede. Nedá se přímo říct,že je vysoká.Vyzkoušel jsem u známého a opravdu to jede super.I 1,2 8V pěkně žere ,když se jí šlape na krk. Ale bohužel nevím kolik,protože moje Punto ještě nepoznalo čistý benzín.Takže jezdím od 7,5 do 8,5 v průměru
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: zdravím

Příspěvek od mad mike »

no mladému a, s prominutím, nevyblázněnému klukovi bych doporučoval obsah 1,2 8V. nízká spotřeba, pojistka a cenová dostupnost. 1,2 16V taky, ale myslím bude dražší. nebo diesla, spotřeba a jízdní vlastnosti ,bych si troufal tvrdit že dost dobré. 1,8 HGT? těžko říct, on je ten výkon na tak malé auto docela vysoký, ale zase jak si jednou člověk zvykne tak se zdá slabý. navíc je třeba se k tomu motoru chovat celkem slušně aby si ho člověk užil, proto jako mlaďochovi spíš ne. láká to hodně a bud se člověk zabije nebo zlikviduje motor.
já sice nejsem nijak starý, ale můj názor je takový, že dneska by si noví řidiči měli aspon rok(nejlépe přes zimu) vyzkoušet jezdit š120 :) a teprve pak přesedlat na lepší auto
Naposledy upravil(a) mad mike dne 27 zář 2009, 15:15, celkem upraveno 1 x.
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: zdravím

Příspěvek od Petr1968 »

Myslíš,že je 1,8 HGT slabé na životnost? Co se tam sere?
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: zdravím

Příspěvek od mad mike »

napsal jsem to blbě, všeobecně to platí pro všechny motory. z případů které se mohou a nemusejí stát zmíním třeba kliku, variátor, vačky, ventily, těsnění atd. a HGT je v případě nějakých oprav docela drahý špás, v mém případě je to olej, výfukové potrubí či spojka a rozvody, všechno je to spotřební materiál, ale...
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
whoode
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2009, 21:46

Re: zdravím

Příspěvek od whoode »

dekuji moc kluci... taky se mi hodne libi ta 1.2 16V...myslim punto sporting nebo co...1.8 je pekna ale proto ze jsem student tak asi ne no... strec to ma v bravu a celkem to jede ale ze spotrebou si za zigula nepolepsil... mozete psat dal, cim vic info tim lip.... p.s. mam motorku varadero 125 jestli vam to neco rika. a motor si myslim ze setrim--poradne zahrat, nechavam ho i dobehnout nez ho zdechnu sice nema turbo ale i tak, v cervenm poly jeste nikdy nebyl a to uz na nam mam nejezdeny 7000 tis km/rok ... tak si myslim ze v tymto ohledu nebude problem
Uživatelský avatar
ludeco
Fiaťák
Příspěvky: 193
Registrován: 27 bře 2008, 12:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zdravím

Příspěvek od ludeco »

Řidičák mám od jara a koupil jsem si Punto mk1, 1.2 SPI 8V, jezdím za cca 5-6,5 litru (podle toho, jestli jedu po městě, nebo někam dál), spolehlivost maximální a když se něco pokazilo, bylo to vinou předchozí špatné údržby.
Co se týče výkonu, myslím, že je dostačující, od 16V se liší tím, že kolem 4000 už nemá sílu, kdežto 16V táhne skoro do 5000, výhodou může být u 8V to, že je robustnější, jednodušší a tím pádem teoreticky déle vydrží.
Záleží také na tom, kde budeš jezdit, ve městě budeš mít i s 8V nad mnoha auty navrch díky krátkým převodům, mimo město při 90 pojedeš pod 5l/100 a předjíždění Felicií a Fabií HTP si budeš vychutnávat. Na dálnici se dá v klidu jet 150 a (pokud koupíš větší kola) auto bude klidné a tiché.
Horší to ale je, když do auta naložíš celou rodinu, to z tebe závodník nebude. U tak malého obsahu se to prostě projeví a do větších kopců budeš muset řadit dolů...ale to je případ 16V i 8V (jel jsem s obojím).
Doporučil bych ti kouknout také na cenu dílů na tyto motory, výkonový rozdíl totiž není tak markantní, jde spíš o to okolo. Já jsem s 8V spokojený, hlavně také proto, že většinu dílů si na tom člověk vymění sám, sežene je za pár korun a výměna je na pár minut...
/F/I/A/T/ Punto mk1 # 60SX 6speed # Novitec look #
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: zdravím

Příspěvek od xeromax »

pridavam sa k tomuto nazoru na 8v akurat ja osedlavam mkII
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
whoode
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2009, 21:46

Re: zdravím

Příspěvek od whoode »

a co byste mi doporucili s modelů mk1? přemyslim ze bych koupil starši model než sem původně planoval... prej ty punta moc nehnijou
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: zdravím

Příspěvek od Vencapunto »

Tak MKI nehnije pokud je složený ještě z originálních dílů.Pokud bylo opravovaný a měněný díly tak je to většinou horší,ale jinak jsou většinu v pohodě
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: zdravím

Příspěvek od scarfer99 »

Je to pravda. Ja mam r.v.98 pri zadnych dverach nad podbehom mam obytu farbu od kamienkou az ku plechu uz asi 2roky a stale to nehrdzavie. Takze u punta sa hrdze bat nemusis
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: zdravím

Příspěvek od zokot »

Pro jistotu bych zkontroloval podlahu. Pokud se na to vy... tak tam něco může být.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
whoode
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2009, 21:46

Re: zdravím

Příspěvek od whoode »

zokot píše:Pro jistotu bych zkontroloval podlahu. Pokud se na to vy... tak tam něco může být.
ok a na co dal dat pozor?
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: zdravím

Příspěvek od scarfer99 »

To sa tu uz niekde pisalo popozeraj. Ale na punto su dost lacne diely tak podla mna zle kupit nemozes:) len si nezabudni nechat peniaze do rezervy na opravy ktore su nevyhnvne urobit po kupe auta+na nejake chyby prides casom.
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“