predna naprava bucha 1,9 JTD

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Lubo-KE
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 22 čer 2007, 13:41

predna naprava bucha 1,9 JTD

Příspěvek od Lubo-KE »

dobrý deň , mam taký problém už dlhší čas sa ozýva buchot od prednej napraví :-( a to čim ďalej tým viac ( možno si mi to len tak zdá ) ten buchot počuť aj na rovine pri pohynaní , preradení rýchlosti - ak nastane zaber motora stačí ak je zaradená napr. 4 rýchlosť v 60 km/h a pridám a je počuť také jemne buchnutie ako keby mala polos volu čo sa mi nezdá ak som auto dvihol a hýbal kolesom + ak auto stoji a hýbem volantom tak tiež počuť to búchanie .

Zda sa mi ako keby bolo vybite uloženie stabilizátora - tie gumičky male :-) dúfam že ma pochopíte :-) - môžu robiť takú neplechu práve tie gumičky ??? pripadne ak nie poraďte čo to môže byť zajtra večer idem do FR a trochu mam strach aby mi to vydržalo :?

na aute sú nove čapí a 1 tyčka stabilizátora - aj stara bola podla všetkého dobra len som ju vymenil preto lebo ak so menil tlmiče tak som ju nevedel povoliť tak som ju prerezal :-D a dal novu
Reklama
 

mkn
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 04 čer 2007, 17:44
Bydliště: Neděliště

Re: predna naprava bucha 1,9 JTD

Příspěvek od mkn »

Mě se asi před 6 týdny objevilo něco podobného. Při přejetí větší nerovnosti retardéru apod. se začalo z prostoru mororu ozývat nejprve malé bouchání, které se postupem času zhoršovalo. Teď už to dělá na sebemenších nerovnostech. Přesně jak píšeš - jako kdyby tam bylo něco uvolněného. Hlavně při přejetí nerovnosti, kdy auto jakoby nadskočí to je nejhorší. Protože přední náprava byla na jaře v opravě (vyměnily silentbloky a uložení stabilizátoru). Nechal jsem auto zvednout a závada je: utržený silenblok motoru. Je to přibližně v místech pod baterkou. Skrze ten sileblok prochází šroub, a na něm to teď visí. Je tam vůle, a proto to na nerovnostech hrká. Zatím se silenblok nepodařilo sehnat. Prý se bude muset asi shánět originál FIAT (poraďte někdo - díky) a nic se nemůže stát, když s tím takto budu chvíli jezdit. Ten zvuk je ale velmi nepříjemný.
Mám 1.6 benzín. Ahoj.
Multipla 1.6 16V - červená-metal
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: predna naprava bucha 1,9 JTD

Příspěvek od Alda »

Kluci, nechci rýpat (je mi to fuk) ale to už se tady řešilo asi 100x. Stačí trochu hledat.
1,6 16V BiPower
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: predna naprava bucha 1,9 JTD

Příspěvek od bikus »

viz: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 2&start=45
fšem

......na jaře jsem vyměnil všechny gumy na přední nápravě (silentbloky stabilizátoru, sil. ramen i kosti stabilizátoru). Jenže tam furt něco poklepávalo, nebo rezonovalo na kostkách, takový tlumený kovový buchnutí. Dneska na STK mi zahýbali kolama, vše co jsem měnil je OK, jen je vůle v ložiskách tlumičů. To už se tu psalo. A taky mám prasklý péro, první závit odspodu. A to už se tu taky psalo.....
Lubo-KE
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 22 čer 2007, 13:41

Re: predna naprava bucha 1,9 JTD

Příspěvek od Lubo-KE »

no ja som s tympresiel do francuska a drzi to stale 8) len mi puklo celne okno od sutra :x o par dni idem naspet na SK tak dufam ze dojdem :roll: stale neviem coto je
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“