Mlží se

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

kkotrbaty
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 28 pro 2006, 10:38
Bydliště: Dobrá Voda u Českých Budějovic

Mlží se

Příspěvek od kkotrbaty »

Ahoj, zdravím multipláky. Mám problém se zamlžováním skel. Jak dělám co dělám, okna se mi neustále mlží. Musím mít pootevřené okno, abych vůbec viděl bočními okny ven. Mám 1.6, manuál klima. Nevíte někdo, co yb to mohlo dělat ? Díky za odpověď. Karel
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Re: ventilace

Příspěvek od Dodo-multipla »

kkotrbaty píše:Ahoj, zdravím multipláky. Mám problém se zamlžováním skel. Jak dělám co dělám, okna se mi neustále mlží. Musím mít pootevřené okno, abych vůbec viděl bočními okny ven. Mám 1.6, manuál klima. Nevíte někdo, co yb to mohlo dělat ? Díky za odpověď. Karel
s mlzenim problem nemam, smer proudeni mam nastaven na predni okno a nohy a ureven na 2
vse v pohode a okenka jsou behem chvilky odmlzena
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Mám ten stejný problém, taky 1,6 man. klima.
Klimu ale nepouštím...
srokis
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2006, 09:42
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od srokis »

Mám taky 1,6 a stejný problém. Nevím co s tím.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Možná je to tím, že máme okna jako výkladní skříň. Většinou mám ventilátor na 2 a směr ventilace pouze na okno, jakmile ho přepnu kamkoliv jinam tak během chvilky se mi zase začnou okna mlžit. V předchozím autě jsem používal utěrku Clarin a bylo to v pohodě. Teď mám jakousi konkurenční a ta nefunguje. Na Clarin jsem zatím nikde nenarazil. Taky jsem zkoušel jakýsi sprej proti mlžení, ale bylo to snad ještě horší...
Ozve se nějaký JTDčkař? Třeba ten problém máme jen my s motory 1,6.
Jak je to se zapínáním klimy v zimě? Slyšel jsem, že v zimě ubývá při topení klimou médium, je to pravda?
kkotrbaty
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 28 pro 2006, 10:38
Bydliště: Dobrá Voda u Českých Budějovic

Příspěvek od kkotrbaty »

Dík za odpověď, myslel jsem, jestli na to třeba nemá vliv pylový filtr, nebo jestli se náhodou neotevírá špatně klapka na přívod vzduchu do auta.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Nevím, možná to souvisí s pylovým filtrem. Mám Multi teprve 1. zimu...
Třeba se ozve někdo, kdo tento problém taky řešil (a vyřešil)
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Mlžení

Příspěvek od Globusman »

Já mám JTD, ale popsaný problém se u mě neprojevuje. Pouze když mám plné auto, mlží se zadní okna ve dveřích...

Jinak ta zapnutá klimatizace má ten vliv, že vysušuje vzduch, takže se
okna rychleji odmlží...

Medium v klimatizaci ubývá i když se klima nepoužívá. Mělo by se doplňovat každý rok. Není to tak hrozné, stojí to kolem 600,- Kč (vypuštění, napuštění, kontrola těsnosti systému)...
¨
Samozřejmě že jakákoliv vlhkost kdekoliv cestou zvenku dovnitř do auta přispívá k mlžení (mokrej filtr, voda v mřížce pod předním sklem, mokré koberečky.....)
peta
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 srp 2006, 09:53
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od peta »

Mám stejný problém s mlžením bočních oken ( 1,9 JTD), dnes jsem koupil utěrky proti mlžení tak se uvidí.
MB
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2006, 10:23

Re: ventilace

Příspěvek od MB »

kkotrbaty píše:Ahoj, zdravím multipláky. Mám problém se zamlžováním skel. Jak dělám co dělám, okna se mi neustále mlží. Musím mít pootevřené okno, abych vůbec viděl bočními okny ven. Mám 1.6, manuál klima. Nevíte někdo, co yb to mohlo dělat ? Díky za odpověď. Karel
Ahoj, mám 1,9 s automatickou klimatizací. Problém s mlžením se u mě objevil pouze jednou a to když jsem omylem nechal příliš dlouho zapnutou vnitřní cirkulaci vzduchu. Je tedy možné, že mlžení může způsobovat zablokovaná klapka která uzavírá přívod vzduchu z vnějšku do interiéru.
kkotrbaty
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 28 pro 2006, 10:38
Bydliště: Dobrá Voda u Českých Budějovic

Příspěvek od kkotrbaty »

nevíš prosím tě, jak se dostanu a kde mám hledat tu klapku na přívod vzduchu ? Dík
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Klapku by si poznal. Alespoň u mě - při přepnutí na vnitřní cirkulaci se změní i "tón" ventilátoru. Prostě je rozdíl ve zvuku ventilátoru s otevřenou (a zavřenou) cirkulací. Včera jsem jeli asi 100km v plném obsazení a po zadních sklech skoro tekla voda proudem.
Je fakt, že ale nevím jestli to tak má být. Třeba se mi neotevře úplně...
kkotrbaty
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 28 pro 2006, 10:38
Bydliště: Dobrá Voda u Českých Budějovic

Příspěvek od kkotrbaty »

Tak mám asi stále uzavřenou klapku, protože zvuk ventilátoru je stále stejný. Nevíte někdo, jak se k té klapce dostat ?
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

kkotrbaty píše:Tak mám asi stále uzavřenou klapku, protože zvuk ventilátoru je stále stejný. Nevíte někdo, jak se k té klapce dostat ?
poznas to jednoduse
zapni ventilaci, zavri nekoho do auta, nezapinej tlacitkem vnitni okruh
a Ty dej venku pred nasavaci otvor neco hodne aromatickeho (nejakoz WC vuni nebo treba tchoře :lol: )
pokud to ten uvnitr po chvili uciti, tak mas klapku otevrenou nebo alespon castecne
pokud neuciti nic, tak mas klapku trvale zavrenou, i kdyz nemas zapnute tlacitko na vnitni ventilaci
MEZ
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 03 led 2007, 14:19

Příspěvek od MEZ »

Ahoj mám JTD a měl jsem úplně stejný problém.Závada bude nejspíš, jako v mém případě, na klapce,která ovládá vnitřní a vnější okruh proudění vzduchu.Na motůrku,který klapkou pohybuje, odešly nejspíše, podle slov lidí z FIATU, odpory!
Nový motůrek se objednává málokdy,spíš je lépe ho opravit.Nový totiž stojí asi 5 tis Kč.
Vyřešil jsem to tak,že jsem ho odpojil a klapku nechal otevřenou!
Zlepšení je znát téměř okamžitě!
Klapka je schovaná úplně vpravo,z pohledu řidiče, pod spodní přihrádkou spolujezdce.Motůrek dřzí na třech šroubech.To je jestli je klapka otevřená, se dá poznat po vyndání( tuším pylového) filtru,který je venku. Též vpravo z pohledu řidiče kousek pod odstřikovačem.
Držím palec :wink:
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“