DISKUZE - Přesnost palubního PC

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

DISKUZE - Přesnost palubního PC

Příspěvek od kocour »

Protože ještě pořádně neumím najít tu správnou polohu při tankování - viz. téma o problémech s vypínáním pistole, nemůžu si přesně počítat spotřebu. Do jaký míry se můžu spoléhat na údaje z PC? Má nějakou odchylku od reálu? Jaké máte zkušenosti. Punto Classic 1.2 8V
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Zezacatku pocital o litr min. Ted sem mel spotrebu stejnou, jako palubak...
Hustokrutost
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Když mi ukáže palivoměr 4.9 l/100km, tak z účtenek mi vyjde 5.2 l/100 km. To je docela slušná přesnost (cca 5%), když uvážím že i benzinová pumpa má svoji toleranci (a hádej kterým tak asi směrem ...).
Spotřebu si nejlíp spočítej z více natankování po sobě, eliminuješ tak chybu. Někde tu už o tom bylo fórum, tak pohledej ...
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: Přesnost palubního PC

Příspěvek od KUFI »

kocour píše:Protože ještě pořádně neumím najít tu správnou polohu při tankování - viz. téma o problémech s vypínáním pistole, nemůžu si přesně počítat spotřebu. Do jaký míry se můžu spoléhat na údaje z PC? Má nějakou odchylku od reálu? Jaké máte zkušenosti. Punto Classic 1.2 8V
Me by spis zajimalo, s jakou casovou prodlevou to zobrazuje spotrebu. V realtimu to rozhodne neni, pac kdyz jedu trebas se zarazenou rychlosti z kopce, tak mi spotreba neklesa, furt se drzi na stejny hodnote, az treba po pul minute se hne (vetsinou ale na opacnou stranu nez bych cekal :)).
Napriklad v Superbu ukazuje palubak skutecne momentalni spotrebu. Takze trebas pri rozjezdu na jednotku vydite, ze mate momentalni spotrebu 42,5l...
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No melo by to byt hned. Ale u nas na Puntu to dela bordel takovej, ze taky: jedes z kopca, ma ukazovat 2 l/100km. Ale okamzita spotreba zacne rust a roste a roste a roste treba na 18 litru... Anebo jedu na plno knedlu a spotreba je na 4 litrech a klesa... Ale dela to obcas, vetsinou to reaguje cca do 2 sekund... Tuto zavadu (s tim, ze neukazuje realnou okamzitou spotrebu) uz sme v servise urgovali a nikdo nam nerekl nic... Takze nevim...
Hustokrutost
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

Příspěvek od kocour »

Když jsem to minulý týden kupoval, tak mi prodejce říkal, že to je vlastně na nic, že to zpoždění je 3 min. Podle provozu ale soudím, že to je blbost a že to budou spíš 3 sekundy. To mi přijde, že by to tak zhruba odpovídalo. Už jsem to tady nadhodil, je mi divný, že to třeba z kopce se zařazenou rychlostí ukazuje 2l - mělo by to ukazovat nulu a to se mi ještě nestalo.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Ne ne, min ukazuje 2 l/100 a max 25 l/100... U vsech.
Hustokrutost
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

lacin píše:No melo by to byt hned. Ale u nas na Puntu to dela bordel takovej, ze taky: jedes z kopca, ma ukazovat 2 l/100km. Ale okamzita spotreba zacne rust a roste a roste a roste treba na 18 litru... Anebo jedu na plno knedlu a spotreba je na 4 litrech a klesa... Ale dela to obcas, vetsinou to reaguje cca do 2 sekund... Tuto zavadu (s tim, ze neukazuje realnou okamzitou spotrebu) uz sme v servise urgovali a nikdo nam nerekl nic... Takze nevim...
Hmm, zajímavý nedostatek sw Mk2b. Já mám Mk2a, tam je pouze celková průměrná spotřeba (počítaná a nulovaná zároveň s "denním" počitadlem km), frekvence obnovování údaje je cca, teď tipuju, 15s. A chová se to korektně. Na nedostatek jsem ale taky přišel. Počítá to určitě správně do údaje počitadla 1000km, pak mi tam něco nehrálo (možná se počitadlo dosažením 1000km vynulovalo, jenže bych řekl, že toto "vynulování" se nestalo při 1000km, ale někde až při 1200km). Prostě když se denní počitadlo přetočí, tak už údaji spotřeby moc nevěřit.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

Příspěvek od kocour »

mělo by se celý krom celkových km nulovat automaticky při 999 Km nebo 90 hodin, aspoň teda u MK II b - současný Clasic
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No tech 90 hodin urco ne. U Classicu... Ikdyz je to r.v. 2004 A ty km nevim...
Hustokrutost
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

vie mi niekto poradit ci sa da u MK2 2001 na palubaku prepat priemerna spotreba z km/l na l/km? ukazuje mi to km/l a je to taky nezvyk. alebo u fiatu to nejde? segra ma stilo a tam to ide aj tak aj tak ale na punte mam k dispozicii jen 1 tlacitko a to ked podrzim tak zacne nulovat.dik
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Pokud vim, tak to nejde. Punta s uzkyma svetlama to proste maji tak. Classicy Punta to uz maji normalne...
Hustokrutost
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

Bohužial Mk2 to maju iba l/km a ja by som sa chcel spýtat že počítač mi ukazuje normalne všetky hodnoty presne ako ma ale niekedy sa stane že tie čisla su posunute a v tedy poriadne nevidím na poslednu čislicu a stale mi to ukazuje l/ m čiže mi tam chýba to písmeno K neviete čím to je alebo ako sa to da opravit lebo vpočítač je inač plne funkčný. A ešte otazka palubný počítač je v tých tachačoch alebo to je len display a samotný počítač je niekde inde
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“