problém s elektrickými okny

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Puntak
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 24 zář 2009, 21:12

problém s elektrickými okny

Příspěvek od Puntak »

Punto 60sx, okna jedou strašně pomalu nahoru i dolu, baterie OK, mechanizmy jsem tak nějak promazal a žádná změna...navíc mě mate jedna věc, když dám u řidiče aby obě okna přední jela nahoru (mám 3dveřák) tak je to ještě pomalejší. To téměř vůbec nejedou, tak si nemyslim, že by to bylo zatuhlými mechanizmy. Nějaký nápad?
Škoda 120L > Fiat Punto MKI Selecta 60SX 1.2 SPI + LPG, 44KW (manuál)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Puntak
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 24 zář 2009, 21:12

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od Puntak »

nebo alespoň poradte na který pojistky je to připojený a kde především jsou:) já vůbec nemůžu najít pojistky jedna pojistkovka je u řidiče vlevo ale tam jich je nějak málo.
Škoda 120L > Fiat Punto MKI Selecta 60SX 1.2 SPI + LPG, 44KW (manuál)
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od Pepik »

Puntak píše:nebo alespoň poradte na který pojistky je to připojený a kde především jsou:) já vůbec nemůžu najít pojistky jedna pojistkovka je u řidiče vlevo ale tam jich je nějak málo.
Já bych si vzal multimetr a ostrým špendlíkem bych za chodu oken napichoval svazek kabelů např. co jde do dveří a měřil napětí.když tam bude nízké napětí tak je někde přechoďák a směrem k akumulátoru bych se ho snažil najít.A to že jedou ještě pomaleji obě současně napovídá,že zvýšený přechodový odpor bude už před místem spojení.To znamená před spínačema.Podle schématu by se to dalo lépe vydedukovat.Mám jenom schéma na Punto 2 a tak to nemusí být stejné.Nakonec to bude uvolněný nebo zoxidovaný konektor.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
Puntak
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 24 zář 2009, 21:12

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od Puntak »

blbne mi i osvětlení skoro na všech tlačítkách na okna nemůže to mít souvislost?
Škoda 120L > Fiat Punto MKI Selecta 60SX 1.2 SPI + LPG, 44KW (manuál)
Uživatelský avatar
Puntak
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 24 zář 2009, 21:12

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od Puntak »

snad někdo další poradí..kde by to mohlo být:(
Škoda 120L > Fiat Punto MKI Selecta 60SX 1.2 SPI + LPG, 44KW (manuál)
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od Pepik »

Puntak píše:blbne mi i osvětlení skoro na všech tlačítkách na okna nemůže to mít souvislost?
Může.Které osvětlení,vnitřní nebo venkovní?Podíval bych se na svorky kabelů na akumulátoru na ty co nejdou ke startéru.jestli nejsou volné nebo zoxidované.Nebo bych začal měřit napětí směrem od akumulátoru.Připojit voltmetr na ty svorky a měřit o kolik spadne napětí při stahování okna.Pokud nepadá tak pokračovat k pojistkám pak relátko atd.Já mám označení pojistek vylisované z vnitřku na krytu.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od marsox »

poistky na okna najdes v odkladacej skrinke u spolujazdca, lenze tie poistky najdes schovane v tej skrinke zvrchu, je tam akokeby tajna skrinka v skrinke, len teraz neviem ktora je na okna:o)) myslim ze ta napravo, to zistis lahko :)
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
Uživatelský avatar
Puntak
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 24 zář 2009, 21:12

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od Puntak »

jako pojistku už jsem našel...je jedna na oboje..někde na foru jsem četl, že by měla být pro každé okno zvlášť...dneska jsem koupil pojistku, tak ji zejtra zkusim vyměnit je to 25. Jinak jsem myslel osvětlení u tlačítka na ovládání oken..rozebral jsem je..a připadají mi vypálené...
Škoda 120L > Fiat Punto MKI Selecta 60SX 1.2 SPI + LPG, 44KW (manuál)
Uživatelský avatar
Puntak
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 24 zář 2009, 21:12

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od Puntak »

proměřil do spínače jde přesně to co dává baterky cca 11,8V už jsem ji trošku vymlátil tím blbnutím...do samotného okna jde 10,5V při obou polohách...málo nebo normál?
Škoda 120L > Fiat Punto MKI Selecta 60SX 1.2 SPI + LPG, 44KW (manuál)
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od punťas hgt »

Zkusím ti poradit jednu věc. Nevím, jak je to elektricky řešený v tvojim autě-tím narážím že klidně můžeš mít i horší motorky. Nejlepší by bylo sundat tapecír, vypojit z motorku konektor, napichnout přímo na něho multimetr a změřit napětí, který do něho pouští vypínač, možná relátko, možná body computer. Pak je třeba taky dobrý vzít si baterku 2 dráty a propojit motorek na tvrdo z baterky (+ drát na jednu svorku a - drát na druhou. pokud by ti motorek měl snahu jet na horu, tak ty dráty hned odděláš a prohodíš je a motorek ti pojede směrem dolů a pozoruješ, jestli jede pořád pomalu, nebo jestli jede v pohodě. Ono totiž napětí ti toho zas až tak moc neřekne, musel by si měřit proud, který ten motorek odebírá. Protože můžeš mít třeba přidřený kluzný ložiska uvnitř motorku, nebo třeba případne zatuhnlou vazelínu uvnitř motorku. Taky můžou byt omletý uhlíky uvnitř motorku, popřípadě zalepený a mají špatný dotyk s komutátorem.
Uživatelský avatar
lumog
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2010, 18:06
Bydliště: Šaľa

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od lumog »

Ja mam tiez Punto 60 1.2 8V a tiez tie okna nejdu rychlo.Hlavne ked dam zavriet obe naraz tak idu tiez len len.Preto zatvaram najskor jedno a potom druhe.Stahovanie ide dost ryhlo.Tie motorceky su neni na rychlost ale asi na silu.Pomali idu hlavne vtedy ked motor nebezi.Nehapem preco menis poistku ked ti tie okna idu.Poistka je bud dobra alebo prepalena.
Fiat Punto 1 55SX 1.1 8V 40 Kw 176B4
kammoo
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2010, 16:20

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od kammoo »

ahojte, poradíte kde je to relátko na stahovanie okien. Mám problém na punte cabrio. zrazu mi prestali ísť obe okná, a nesvieti mi ani podsvietenie ovládacích tlačidiel. Umiestnením poistky som si tiež neni celkom istý, ale prekontroloval som úplne všetky poisty v hlavnej aj tej schovanej skrynke pred spolujazdcom, ale ani jedna nebola vadná.
Diky moc za každú radu.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od rossi »

relátko je v tej skřínce před spol. Je to to 2 zprava.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
kammoo
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2010, 16:20

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od kammoo »

hmm prikladám pohlad do tej skrinky. Druhé z prave je u mna to co bylo u kolegy zas první z prava. .. je to myslíš to žluté?

Btw. meral som napetí na spínačoch v madlach a neni tam zadne napetí. poistky všetky ok. typujem že to musí byt vadné relé. jen fakt netuším které a nebo ktere kontakty propit na skoušku, aby se mi aspon rozsvitilo to podsvoceni spinaču v madlach.
03052010679.jpg
03052010679.jpg (83.76 KiB) Zobrazeno 6226 x
kammoo
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2010, 16:20

Re: problém s elektrickými okny

Příspěvek od kammoo »

zdravím, vada bola v relátku. Ne ale to v tom druhem z prava(žlutém) - to som zistil že je na centrálne zamykanie, ale v tom čiernom napravo !

Slúži na zopnutie prívodu napájania, až po otočení klúčika.

prepojil som napriamo jeho spínacie kontakty a okienka zrazu začali šlapať a idú mi teraz dokonca aj bez potreby mať kluč v polohe 1 :)

Diky , toto fórum mi fakt pomohlo a ušetrilo minumalne 50 eur za opravára.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“