Parkovací čidla

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Parkovací čidla

Příspěvek od ivopav »

Zdravím Všechny,mám takovej menší problém,přestaly mě z ničeho nic fungovat parkovací čidla.Chci se proto zeptat jestli náhodou někdo nemáte zkušenost nebo nápad kam bych měl šáhnout.Děkuji předem za info. :?
Obrázek samozřejmě,že CNG
Reklama
 

Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od Mišan »

Je to napájené od žárovky zpětného světla. Mě když praskla žárovka, tak to pípalo ikdyž jsem jel dopředu a za mnou jelo blízko auto. Elektronika je uložená v pravém zadním podběhu (přístupná z kufru). Zkontroluj pojistky, napájení.
Multipla Bipower 1,6 /2000
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od ivopav »

dík mrknu se nato :?:
Obrázek samozřejmě,že CNG
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od Václaf »

Mám podobný problém - nesvítí couvák a nejedou čidla. Rozebral jsem celý pravý zadní podběh (samo že zevnitř), zkusil jsem tři žárovky, zkontroloval jsem i pojistky (v kastlíku před řidičem), ale závadu jsem nenašel. Má někdo radu? Díky Vašek
Multi 1,9 JTd
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od MarekP »

A co hledat na druhé straně. Předpokládám, že někde u řadící páky bude nějaký koncový spínač, který dá vědět světlu vzadu aby svítilo (a tím by měly chodit i čidla)....... třeba poradí někdo kdo už prostor kolem řadící páky rozebíral....
Multipla 2004, JTD 145
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od Minimaxa »

Ale Máro, čidlo na zpátečku je přece přímo od spodu na převodovce :wink: a že by mělo spojitost s činností parkovacího systému, o tom pochybuju, co když budu couvat z kopce bez zařazeného zpětného stupně :roll: :!: :?:
www.minimaxa.cz
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od Václaf »

Parkovací asistent je přímo spojený s žárovkou zpětného světla - takže pokud couváš z kopce bez zařazené spátečky, tak ti pípat nebude. Problém asi bude s tím čidlem zespod převodovky - po Velikonocích mi opravovali olejovou vanu (uškubnul jsem na "rovné kostkové cestě" vypouštěcí štoub i s kouskem vany - ještěže se dá hliník zavařit) a proto mohli nějak poškodit drát nebo čidlo, musím na to kouknout.
Dík za nápad.
Multi 1,9 JTd
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od kubiii »

Minimaxa píše:Ale Máro, čidlo na zpátečku je přece přímo od spodu na převodovce :wink: a že by mělo spojitost s činností parkovacího systému, o tom pochybuju, co když budu couvat z kopce bez zařazeného zpětného stupně :roll: :!: :?:
Jak tu bylo řečeno, když nemáš zařazenou zpátečku, čidla nefungují (znám to tedy jen z fabie, ale předpokládám, že je to všude stejně), čili čidla jistě mají co do činění se spínačem na převodovce... Určitě hledat v první řadě tam!!!
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
bajza
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 03 úno 2009, 00:08

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od bajza »

Mám taky problém.Když dám zpátečku,senzor funguje,ale asi po 1 sek.změní tón na vyšší,který trvá asi 15 sek.Pak se vypne a konec.Neví někdo co to je?Můj názor je,že asi nefunguje nějaký senzor a ten vyšší tón je upozornění že senzor je mimo provoz.Ale nevím...
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od MarekP »

Tak a je to... tedka bude kazda rada dobra. V pátek mi umřely sensory. Prostě najednou přestaly chodit. Elektrika do jednotky sensorů jde a tím to hasne. Neopravoval jste nekdo tuto jednotku???? Díky
Multipla 2004, JTD 145
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od Václaf »

Tak byla Multinka v nemocnici a po výměně čidla v převodovce (cca 350,- Kč) zase píská jako zamlada :-) a už taky svítí couvák :-)
Tak to zkuste taky :idea:
Multi 1,9 JTd
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od MarekP »

Václaf píše:Tak byla Multinka v nemocnici a po výměně čidla v převodovce (cca 350,- Kč) zase píská jako zamlada :-) a už taky svítí couvák :-)
Tak to zkuste taky :idea:

Díky za tip...ale mě světlo svítí a na výstupu za konektoru po zařazení zpátečky elektriku mám......takže čidlo asi neodešlo. Spíš jsem na nějakého nadšence "elektronka", který si umí pohrát s tíštěnými spoji......a najít chybu. :?:
Multipla 2004, JTD 145
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od Mišan »

Minimaxa píše:Ale Máro, čidlo na zpátečku je přece přímo od spodu na převodovce :wink: a že by mělo spojitost s činností parkovacího systému, o tom pochybuju, co když budu couvat z kopce bez zařazeného zpětného stupně :roll: :!: :?:
...no tak to se dobře dívej do zrcátek, protože jinak stoprocentně nabouráš! Bez zařazené zpátečky to opravdu, ale opravdu nefunguje :D :D :D
Multipla Bipower 1,6 /2000
bajza
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 03 úno 2009, 00:08

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od bajza »

Máte někdo odkaz na ty čidla v nárazníku?Asi odešlo,pač to stále píská.
Nebo koupím čidlo třeba z bouračky-funkční...
Petrovič
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 kvě 2011, 22:51

Re: Parkovací čidla

Příspěvek od Petrovič »

bajza píše:Mám taky problém.Když dám zpátečku,senzor funguje,ale asi po 1 sek.změní tón na vyšší,který trvá asi 15 sek.Pak se vypne a konec.Neví někdo co to je?Můj názor je,že asi nefunguje nějaký senzor a ten vyšší tón je upozornění že senzor je mimo provoz.Ale nevím...

Když zařadím zpátečku tak couvací systém začne pískat a pak ztichne a nereaguje na žádný blížící se předmět, začalo pršet a čidla začala fungovat tak jak měla, byl to zážitek. Po oschnutí silnic zas jak u blbejch pískání a jinak nic, zkusil jem čidla čistit nic, nastříkl jsem na ně silikonový olej, nic. tak nevím jestli mám čekat zase na déšť abych si mohl pěkně zacouvat. petrovič :D, Pro informaci - oddělal jsem i tažnou kouli. Dělá si to ze mě srandu a pořád to píská.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“