oprava startér Punto 1.2 - cena? tip?

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
vatnajokull
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 17 zář 2009, 21:19

oprava startér Punto 1.2 - cena? tip?

Příspěvek od vatnajokull »

Zdravím,
mám Punto a dneska začal zlobit podle všeho startér. Auto nešlo nastartovat a na parkovišti jsem narazil na nějakého automechanika, který to diagnostikoval na "startér" (díval se na baterku a říkal, že je v dobrém stavu, i "tekutiny"). Nevíte, na kolik oprava startéru výjde? Auto nakonec muselo být dvakrát roztlačeno, abych ho zaparkoval trochu blízko bydliště.

Známá volala známému a ten informoval, že to výjde na cca 6000,-, ale udělal by to za 1500,-, jenomže bydlí 100km daleko :oops:, načež na internetu jsem našel cifry pohybující se od 1000,- do 3000,-. (Předpokládám, že 6K trochu nadhodil, ale 1500,- není zase tak hrozné, nicméně bolelo by to i tak).

Mám Punto 1.2 55S (max výkon 40.0/5500), jsem z Brna (jestli máte tip na automechanika, sem s ním).

Díky za jakoukoliv reakci.
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: oprava startér Punto 1.2 - cena? tip?

Příspěvek od SpiritWolker »

môj starter zle startoval kvôli vybitemu klznemu lozisku, oprava stala tusim cca 20euro,
http://www.edb.sk/sk/firmy/auto-aku-lad ... 00024.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kontakt http://auto-aku.sk-firma.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
tam mi aj opravili alternator :D celkom lacno :D

to lozisko sa da kupit tusim aj vo fiate :D ale cena bude poriadne vysoka :D
lozisko je v podstate lacne, ale treba ho vylisovat a nove nalisovat

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
vatnajokull
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 17 zář 2009, 21:19

Re: oprava startér Punto 1.2 - cena? tip?

Příspěvek od vatnajokull »

teď jsem z toho jelen :)

no, asi obvolám pár brněnských autoopraven a poptám se na cenu. 20 euro by se mně líbilo, ale Slovensko není zrovna za rohem :)
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava startér Punto 1.2 - cena? tip?

Příspěvek od Graun »

vatnajokull píše:teď jsem z toho jelen :)

no, asi obvolám pár brněnských autoopraven a poptám se na cenu. 20 euro by se mně líbilo, ale Slovensko není zrovna za rohem :)
Otázkou je co je příčinou toho, že startér netočí. Důvodů může být více. Buď jsou špatné uhlíky, kotva se nevysunuje, může být špatný kontakt nebo je pouze zaseklý. Zkusil bych to vymontovat a rozdělat. Pak budeš vědět více.
Když to zkoušíš startovat, cvaká to alespoň (vysouvá se kotva)?
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava startér Punto 1.2 - cena? tip?

Příspěvek od zokot »

vatnajokull píše:teď jsem z toho jelen :)

no, asi obvolám pár brněnských autoopraven a poptám se na cenu. 20 euro by se mně líbilo, ale Slovensko není zrovna za rohem :)
tak jak to dopadlo?
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
leo69
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 02 říj 2009, 14:52

Re: oprava startér Punto 1.2 - cena? tip?

Příspěvek od leo69 »

Měl jsem asi před 14 dny podobný problém, ale u mne to byl prasklý a zakouslý alternátor. Vypadalo to také jako vybitá baterie, jakoby to mělo snahu točit ale nemělo to sílu otočit startérem. Ale baterie byla OK. Myslel jsem také dále na startér a tak jsem do něj i lehce klepal, abych mu pomohl uvolnit případný zásek... Nakonec jsem objevil prasklinu na altíku a raději dotáhl punto do servisu. Mechanik měl snahu alternátor znovu opravovat, protože už se v něm jednou hrabal a měnil ložiska zhruba před pár měsíci. Tak ho znovu "poladil", ale nakonec, po nastartování a ujetí jen pár kilometrů, smrad spáleniny, kouř a šlus. Dali jsme tedy konečně jiný altík a snad už bude klid...

m, :wink:
Fiat Punto 75 SX, 1,2 MPI, černý, 5ti dveřový, MK1
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava startér Punto 1.2 - cena? tip?

Příspěvek od peta.smolik »

leo69 píše:Měl jsem asi před 14 dny podobný problém, ale u mne to byl prasklý a zakouslý alternátor. Vypadalo to také jako vybitá baterie, jakoby to mělo snahu točit ale nemělo to sílu otočit startérem. Ale baterie byla OK. Myslel jsem také dále na startér a tak jsem do něj i lehce klepal, abych mu pomohl uvolnit případný zásek... Nakonec jsem objevil prasklinu na altíku a raději dotáhl punto do servisu. Mechanik měl snahu alternátor znovu opravovat, protože už se v něm jednou hrabal a měnil ložiska zhruba před pár měsíci. Tak ho znovu "poladil", ale nakonec, po nastartování a ujetí jen pár kilometrů, smrad spáleniny, kouř a šlus. Dali jsme tedy konečně jiný altík a snad už bude klid...

m, :wink:
No ono záleží na tom jak je ten altík prasklej já měl prasklinu přes 1/3 altíku a dokázal ještě 2roky fungovat...
A pak jednou pršelo 3 dny a náhodou jsem dolejval cosi měl jsem nastartováno a otevřenou haupnu a bylo vidět jak alternátor jiskří a tak šel ven a šel tam novej :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava startér Punto 1.2 - cena? tip?

Příspěvek od Graun »

Chlapi, řešte tady téma a to je startér. Jste OT.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Odpovědět

Zpět na „Punto - servis“