vypíná tempomat

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
JackSGC
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 23 úno 2009, 13:54

vypíná tempomat

Příspěvek od JackSGC »

Předem se omlouvám jestli to tu je o tempomatu je tu plno diskuzí ale nenašel jsem nic co by se podobalo mému problému........... Ahoj, mám takový menší problém vlastně je pro mě dost velkým problémem tempomat. Už asi týden mi samovolně vypíná ne, že by se mi vypnula nebo vyresetovala navolená rychlost , ale přímo mi zhasne kontrolka tempomatu a znova nejde zapnout i když jí dám do pozice off a pak zpět do pozice on jedině jak můžu tempomat zapnout tak musím vypnout motor vytáhnout klíček ze zapalování strčit ho po chvilce zpět otočím klíčkem a opět mi tempomat kontrolka svítí rozjedu se tempomat můžu využít nemusím ho využít ( aniž bych si navolil rychlost je jen prostě aktivovaný do pozice on ) a i přesto mi po čase vypne. Jen upozorňuju zkoušel jsem plno možností kdy to asi tak udělá jestli, když jedu do kopce nebo prudce zabrzdím prostě cokoliv nikdy mi nevypnul při jedné a té samé situaci vypíná se kdy se mu zachce nevíte co s tím? L byl jsem ve a fiatu řekli mi to my nevíme dáme vám to na diagnostiku jestli ta nic neukáže musíme jít kousek po kousku a tomu se chci právě vyhnout protože jen samotná diagnostika vyjde na 600,- tuším. Předem dík za vaše názory a nápady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kecka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 04 zář 2005, 19:27
Bydliště: kousek od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: vypíná tempomat

Příspěvek od kecka »

a co spojkovy nebo brzdovy spinac je dobry ??????
Ex Stilo JTD 157PS
Čento 0,9 polokabrio
Punto Mk2 1,2 44kw taková lemra, ale do města dobré :-)
Roomster 1,9TDi 183ps :-)

Možnost zakladni diagnostiky kdyby někdo potřeboval :-) :-)
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: vypíná tempomat

Příspěvek od chilly »

Měl jsem stejný problém,taky mi samovolně padal a nešel nahodit ,až po vytažení klíčku. Problém byl v samotné páčce tempomatu a víměnou relé.
Tempomat udajně nešel znovu nahotit ,pač bylo stale sepnuté relé až po vytažení klíčku se relé odpojilo a pak to znovu šlo. Pomohla diagnostika a závada byla na světě. Oprava asi 3000tis Ale toto byl muj problém takže u tebe to muže být cokoli,doporučuju diagnostiku!!!
:idea:
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“