ERG ventil ,asi?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Misio
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 říj 2008, 09:19
Kontaktovat uživatele:

ERG ventil ,asi?

Příspěvek od Misio »

Zdravim vsetky fiatakov,mam mensi problem,ked mam studeny motor a asi idem cca 50 km tak mi to kus tak cuka ale nie vzdy,zdvihla sa mi spotreba cca 0.5 az 0.7 deci na 100km,bol som v servise a tpek mi vravi ze je to erg ventil ,ze mi nefakci uz na 100 percent a dost mi to dimy ked tomu pridam doteraz mi to nerobilo,bude to tym erg ventilom alebo cim?diky moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: ERG ventil ,asi?

Příspěvek od radekrat »

Tak zkus ho zaslepit. Na stilo.org je par navodu jak na to a uvidis. Jestli se ti tah vrati, tak je to ono.
Uživatelský avatar
Misio
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 říj 2008, 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: ERG ventil ,asi?

Příspěvek od Misio »

zdravicko tak zas pisem ohladom ERg ventilu,je mozne vymenit moj ERG ventil za ERG ventil s brava????je to 74 kw vyzera tak isto ako moj ale niesom si isty ci koncovka na elektriku bude pasovat a ci to bude OK,zatial diky
pepe.67
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2010, 13:58

Re: ERG ventil ,asi?

Příspěvek od pepe.67 »

Skus trochu prehliadat aj ine fiat fora ,existuje na nete spray na cistenie egr aj turba staci len dat dolu privodnu hadicu a nastriekat.
Uživatelský avatar
Misio
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 říj 2008, 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: ERG ventil ,asi?

Příspěvek od Misio »

dikes idem hladat ten sprej na nete
michal.nemec
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2011, 21:32

Re: ERG ventil ,asi?

Příspěvek od michal.nemec »

1,9 JTD 85 kw .cau cistil som ho niekolkokrat potom som ho zaslepil a ide ako gula
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: ERG ventil ,asi?

Příspěvek od radekrat »

michal.nemec píše:1,9 JTD 85 kw .cau cistil som ho niekolkokrat potom som ho zaslepil a ide ako gula
Jak casto to cistis? Ja sem cistil jednou .. pred 60tisici km. Od te doby liju do nafty VIF na doporuceni cloveka co me to vycistil. A nezaznamenal sem ze by me klesnul vykon jako predtim nebo jiny problemy.
kubik1
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2007, 02:34
Bydliště: Praha 4

Re: ERG ventil ,asi?

Příspěvek od kubik1 »

mam najeto 60tis,už bych ho mel vycistit? podle ceho se to pozna ze je to potreba? kouří to? ztrata vykonu? (ta ztrata bude urcite pozvolna takze si na to zvyknu)

jak na to

http://www.fiatforum.com/stilo-guides/2 ... ngine.html" onclick="window.open(this.href);return false;

mam jinej problem dela to od te doby co sem ho koupil s asi 30tis najeto, obcas pri studenym startu hned zhasne zhaveni a motor pak napoprvé nenaskoci nebo se rozbehne s poradnejma vibracema ty potom hned jak bezi prestanou a funguje fse ok.
pri napichnuti mi rekli ze to odkazuje na obcasnou spatnou komunikaci s ridici jednotkou zhaveni, vite kde ji najdu? nebo nejaký zastrcky na procisteni?
svicky sem menil-zbytecne :roll:

diky za info
STILO Multi Wagon 1.9 JTD Multijet 8V, Active, 60000km
PUNTO II 1.2 16V, HLX
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: ERG ventil ,asi?

Příspěvek od chilly »

vyčisti egr,ale i jeho civku čističem na elektroniku,stříkni to na ten čudlík
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“