Výmena tachometra z 1.1s na 1.1sx

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
pinkytt
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 dub 2010, 20:46
Bydliště: Naháč

Výmena tachometra z 1.1s na 1.1sx

Příspěvek od pinkytt »

Zdravím,
keď som kúpil svoje Puňťo SX, malo na počítadle kilometrov hodnotu 125tis a niečo. Počítadlo bez problémov fungovalo, až som sa dostal na hodnotu 130tis, kedy mi pri 130tis nenaskočila 3 a stále ukazuje 120tis (okrem toho aj skacká ručička tachometra). V podstate mi je jedno, či sa zasekol mechanizmus, alebo to bolo stočené, no počítadlo potrebujem kvôli intervalom výmeny rozvodov a oleja. Vec sa má tak, že doma mám prístrojovku z Puňťa S55, kde počítadlo aj ukazateľ rýchlosti zaručene funguje. Zistil som, ako to vybrať z prístrojovky a tu na fóre sa chcem spýtať, či po prehodení tachometra z S verzie do SX verzie bude tento fungovať a či tam nie je potrebné niečo doladiť.
Fiat Punto 55 SX '96
Reklama
 

Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena tachometra z 1.1s na 1.1sx

Příspěvek od HIISS »

Aj mne casom zacala skakat rucicka-rychlosti ak som siel stalou rychlostou napr: 60 tak skakala,nepomohla vymena celeho tahometra,nekto vravel ze staci premazat lanko no ani to nepomohlo,nakoniec som kupil nove lanko a vymenil,odvtedy nekolisa
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
astha999
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 24 bře 2010, 18:14
Bydliště: Bardejov, SVK

Re: Výmena tachometra z 1.1s na 1.1sx

Příspěvek od astha999 »

pinkytt píše:Zdravím,
keď som kúpil svoje Puňťo SX, malo na počítadle kilometrov hodnotu 125tis a niečo. Počítadlo bez problémov fungovalo, až som sa dostal na hodnotu 130tis, kedy mi pri 130tis nenaskočila 3 a stále ukazuje 120tis (okrem toho aj skacká ručička tachometra). V podstate mi je jedno, či sa zasekol mechanizmus, alebo to bolo stočené, no počítadlo potrebujem kvôli intervalom výmeny rozvodov a oleja. Vec sa má tak, že doma mám prístrojovku z Puňťa S55, kde počítadlo aj ukazateľ rýchlosti zaručene funguje. Zistil som, ako to vybrať z prístrojovky a tu na fóre sa chcem spýtať, či po prehodení tachometra z S verzie do SX verzie bude tento fungovať a či tam nie je potrebné niečo doladiť.
Pokial zo zadnej strany su rovnake, tak by tam nic vadit nemalo. Aspon na mojom to tak bolo. Mam 55S a daval som si pristrojovku z 55SX (kvoli otackomeru), no tachometer som si vymenil moj S-kovy do SX-kovej pristrojovky ktoru som montoval (kvoli stavu kilometrov). A nebol ziaden problem, vsetko funguje ako ma. :wink:
Fiat 126P 650E rv.88 --- Punto Mk1 1,1 55s rv.98
http://yfrog.com/mu48148578jx" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“