Unik oleje

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pajosh
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 03 dub 2006, 14:02
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Unik oleje

Příspěvek od pajosh »

Nedavno sem si vsimnul, ze mam pod autem po delsim stani par kapek oleje. Zkoumal jsem zoumal a nenasel. Navic mi zadna kapalina nak viditelne neubyva. Kazdopadne z pohledu na auto je to nekde z mista jak je baterka. Zkoumal jsem znovu a vypada to na jedinou moznost. Mozna to je blbost, ale kdybych vedel z ceho to je tak se neptam, ale vypada to na intercooler. Roury sani vzduchu jsou totiz zanesene bordelem co se nalepi na olej, kdyz je jim neco potecene. Jak se tam muze dostat olej? Z turba? Anebo je v teto oblasti neco jineho, z ceho by mohl unikat olej?
A kdyz uz sem to nakous, jak se vubec maze turbo? V manualu jsem vyzkoumal, ze si to bere olej z motoru jakousi formou prepadu. Aby se pak olej z turba nedostaval do sani, tak je tam odlucovac, ale kdyby to valilo tudy, tak je to jinym smerem a ne k intercooleru...
No sumasumarum jak se ted snazim pozorovat jakekoliv zmeny jak chovani, tak i zvuku, tak mam pocit, ze turbo krapet zmenilo zvuk. Ale mozna ze se uz snazim slyset to co tam neni... Ten zvuk je takovy chraplavy, takove rinceni-skripceni, tezko popsat...

Otazek bylo moc, ale ve zkratce, z ceho mi v tech mistech muze unikat olej a jak se maze turbo?
Brava HSX 1.9JTD 105
Reklama
 

Lock001
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 17 pro 2006, 18:57

Příspěvek od Lock001 »

Mne sa tiez objavovala olejova skvrnka v garazi ,v mieste pod baterkou.Zistil som ze bola praskla vlnita manzeta hnacieho hriadela pri prevodovke. :!: :shock: :D
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“