Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od peta.smolik »

Punto mi pomalu ale jistě dodělává(hnijící prahy) a tak pokukuju po dalším Fiatu...
Rozmýšlím se mezi Puntem mk2 Pandou a Lancii Ypsilon ale o té toho moc nevím i když bych nejraději s motorem 1,1 nebo 1,2 r.v. 2001 a mladší ale nevím na co si mám dát při koupi pozor, co řešit, co neřešit, na co je důležitý se podívat atd.
Vím že ceny jsou nižší než u Punta zřejmě vlivem neznámosti auta
Prosím poraďte za každej poznatek předem děkuju
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od kejml »

http://www.lanciaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od Tomas-Oaza »

u te lancie Y je akorat nevyhoda ze to neni 5 dver. jinak motor je stejnej jak v puntu a podvozkove taktez.
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od radekrat »

Ypsilonka je proste punto, jen se karosarsky dily shaneji hur nez na punta. Nebal bych se toho.
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od kejml »

Dobře vybavené Punto.
Nejen karosářské díly ale vůbec to auto se v dobrém stavu blbě shání. Měl jsem ji taky v merku a za skoro rok vybírání auta jsem seděl ve dvou. A nakonec stejně koupil Punto.
Bacha na motor 1.4 12V, který nekousne přejetý olej. Stejný motor se dával do Bravo/Brava - viz Fiatbravoklub.com.
Ale to se všechno dozvíš na Lanciaklubu.

IMHO bych se nefixoval na konkrétní model, zúžil okruh na 3-4 (Punto, Panda, Y), hledal podle stavu a bral tu nejlepší káru bez ohledu na to, co to bude.
Já jsem hledal Punto/Panda/Y/Bravo/a/.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od peta.smolik »

Tak to právě mám Y Panda nebo Punto
Včera sem na jednu krasavici narazil Y 2002 tm. modrá metla 1,2 44kw čerstý dovoz z It. klima, el.okna, el. zrcátka, ABS, Euro3, 2pytle, stav. volant+sed. naj. 108tis.km, klima, mlhovky za 49 tis včetně čistopisu a STK Svezení skvělý řekl bych mnohem hezčí než s Puntem
Další byla Panda absolutně bez ničeho za 89tis. rv2005
A co se mi asi líbilo nejvíc Punto mk2b 2004 taky socka 3dv. naj 30tis ale za 85tis. ale řekl bych že poměr výkon cena byl nejlepší u Y
Takže zřejmě není kam spěchat a to sem zkouknul jen blízké okolí a nabídek a aut je dost Punťa se vyloženě nerozpadá a STK mám do 11/2012 takže se nechci zbytečně unáhlovat a do těch prahů se zřejmě pustím
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od kejml »

Na první dobrou jsi narazil na tři ucházející auta. Když Tě nic netlačí, můžeš vybírat dál.
Čím později budeš nákup realizovat, tím mladší auto za stejné peníze koupíš.
Čím později budeš nákup realizovat, tím levněji to samé auto koupíš.

A nezapomeň, čím méně součástek auto má, tím méně se jich může pokazit. A u itala to platí tuplem! :mrgreen:
Já bych bral to MK2b a tvrdě tlačil na cenu. Za 8 pětek seženeš vyvoněnou modlu tuzemských řidičů Octávku fčervenym tédéíčku. A to je jinej pojezd, než ital co rezne už na fotografii :twisted:
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od peta.smolik »

Jenže já Ochcávku nechcu jediná šáde co bych bral je stará Fobie sedan s motorem SDI páč ty se neserou a vydržej všechno a ten sedánek se mi líbí prostě vím co chci a po škodnejch ani nekoukám... Dnes sem byl zkouknout možnou volbu novou Pandu, svezl sem se a docela mně překvapilo jaká je to raketa motor 1,2 fire 50kw bral bych nejzákladnější výbavu snad jen s dvouma věcma navíc posilovač+zadní stěrač a nevyšla by až tak draho no ale není potřeba spěchat
Jak říkáš čím míň výbavy tím líp a čím dýl tím levnějc
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od peta.smolik »

Tak myslím že jsem asi našel tu pravou Ypsilonici je to rok 2003 do provozu 2004 pěkně hezky červená motor 1,2 44kw naj.112tis.km Euro3,el. okna, servo, výšk. stav.volant+sedadlo+bederní podložka,mlhovky, central, elektrony+plecháče,Klima, ABS, 1x airbag, příprava pro radio, STK 03/2013, je čerstvě dovežená z Itálie, není oťukaná ani odřená, lak je moc pěknej a zespodu vypadá jako nová, interier je černo-červenej, obutí vypadá dobře R14 Firestone Firehawk, motor je absolutně čistej, olej zřejmě neuniká.
Cena sakum prdum 54tis. měl jsem ju pujčenou na 30km vypadá že je v pohodě jen ještě váhám jestli nepočkat a nejít do novějšího modelu který se stále vyrábí
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od kejml »

Podle Tvého popisu je to přesně to, co hledám.
Posli odkaz kdybys to nevzal Ty.
Děkuji.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od peta.smolik »

Já sem myslel že už máš Punto mk2 a že jseš spokojenej... Ta Lancie se mi zdá být dobrá volba i vzhledem k tomu že v našich končinách je to autíčko tak trochu exot a proto i jejich ceny jsou nižší a bohudíky málokdo ví že je to Punto v jiným kabátě a Punta ze stejnýho roku jsou řádově o 15-20tis dražší a skoro nikdy nemají podobně bohatou výbavu Co mně na týhle Lancii překvapilo je to že na zadních sedadlech je o mnoho méně místa než u Punta ale to celkem neřešim páč vzadu nesedím))) V uterý mi v Brně doslova o pár minut utekla Lancie Ypsilon poslední verze ve výbavě ORO r.v.2005 tm.červená metla 6x airbag, klima, el, ABS, EBD, ESP, audio BOSE, naj. 90tis měla pár škrábanců ale nic hroznýho ale ta cena byla výborná 76tis!!!! včetně čistopisu TP
Přijít o hodinku dřív tak sem jí měl...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od kejml »

Hledám další malé auto do rodiny. Pro dva dospělé, do Prahy a okolí. Nájezd max. 1000km měsíčně.
Vyžaduji originální stav, jasnou servisní historii, po prvním majiteli. Žádnou votozenou vonuci, kterou se tady mnoho lidí chlubí.
Vezmeš tu Lancii? Kde je k vidění? Díky.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od peta.smolik »

Zatím to vypadá že ju pravděpodobně nevezmu jak sem psal líbila se mi moc ale když sem ju měl nafotil sem si detaily a až teď sem zjistil že přední světlo je každý jiný a podle tvrzení prodejce že tuhle lancii dostal jako bonus když kupoval paket 25 aut v Udine (město na severu Itálie) ten Ital co mu ji nechával mu prý tvrdil že byl promáčklej pravej přední blatník a tak ho vyměnili za jinej ze stejnýho auta (ten blatník sice odstínem barvy seděl ale nebyl úplně dobře napasovanej a spíš bych řekl že byl z Ypsilonky mk2a a proto se ani napasovat nedal ale na tohle že byl blatník vyměněnej mně upozornil sám prodejce to proč nesedí sem se dovtípil já a na to světlo sem přišel až včera podle fotek ale je tam další neznámá to přední světlo který je jiný na pravý straně než na levý a na což sem přišel až včera je to že byl vyměněn i přední nárazník páč jsou na něm mlhovky ale na středním panelu chybí jejich vypínač takže přední mlhovky auto má ale není jak je zapnout a na to sem prodejce upozorňoval ještě při jízdě ale nějak se to zamluvilo Co mně docela trklo bylo že auto má najeto přes 100tis ale volant byl jako novej.
Celýmu předvádění předcházelo to že sem si auto našel a asi týden jsem si psal z prodejcem a dotazoval sem se ho na pár věcí někdy v úterý mně ale trkla na chlup stejná lancie u uplně jinýho prodejce asi 30km daleko Ve středu sem prodejci psal že se v pátek zajedu k němu na auto podívat on mi to sám nabídl ale už sem byl více méně nalomenej a měl sem trochu pochybnosti páč oba prodejci auto nabízeli za podobný peníze ovšem s jiným deklarovaným VIN kodem
Následně sem v pátek jel k prodejci do Dobelic (z práce 40km) následně sem zjistil že auto je jen jedno ale nabízeji ho oba a že auto stojí ve Znojmě) Majitel prodejce mi nabídl že můžu jet do Znojma s ním se na Lancii podívat a že veze do Znojma Golfa a vrátíme se spolu Lancii do Dobelic Cesta proběhla a těch 30km jsem Lancii řídil já takže sem ju fakt zkusil jak jede
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/lancia/y/8812889" onclick="window.open(this.href);return false;
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/lancia/y/8620270" onclick="window.open(this.href);return false;
Jede fakt dobře nezaznamenal sem na ní nic špatnýho ale těch neznámých je fakt hodně a ještě mně zaujala jedna věc na kterou sem přišel až teď když jsem se podíval na jinou lancii Y z roku 2002 tak sem zjistil že je zřejmě vyměněná i haupna a zřejmě i volant který jak sem psal výše je jako nový (při jízdě mi na palubce svítil airbag) Nicméně auto dobře jelo a prohlídl sem i spodek a i vejfuk byl ucházející ještě takže dojem s jízdy dobrej ale těch ostatních neznámých je celkem dost takže já do toho nejdu teda pokud prodejce výrazně nesleví
PS: auto již má čistopis a tedy cena je včetně nové STK
Mrkni a uvidíš
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od kejml »

Děkuji Ti za vyčerpávající popis, moc jsi mi pomohl.
Naštěstí auto nesháním, ale hledám.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuju poradit s koupí Lancie Ypsilon

Příspěvek od peta.smolik »

kejml píše:Děkuji Ti za vyčerpávající popis, moc jsi mi pomohl.
Naštěstí auto nesháním, ale hledám.
Takže ty bys do týhle Lancie šel? Dnes večer mi volal prodejce jak sem se tedy rozmyslel ale moje pochybnosti převládly takže ode mně slyšel odmítnutí z čehož nadšenej nebyl a já možná dělám chybu ale taky sem se dnes pustil do prahů na Puntu takže je rozhodnuto ještě jezdit s puntem a spíš jen hledat tak jak píšeš ty... S dlouhodobýho hlediska se mi ale Lancie jeví jako skoro nejlepší řešení ať už Y mk2b nebo mk3 jsou oproti Puntu nebo Pandě stylovky kterých moc nejezdí a nejsou to rozhodně tuctový auta kterých je všude hodně tak jako Punt nebo Pand i když kdybych narazil na pěknou Pandu asi bych neváhal a byl bych asi rozhodnější než u Y
PS: mám na týden půjčený auto od rodičů je to Suzuki Ignis 1,3 16v VVT výbava GA 69kw dvoukolka mám od nich nabídku že mi ji odprodají za polovic než je prodejní cena 6 let starýho Ignisu což je podle nich asi 70tis.
Moc neváhám má sice málo najeto asi 41tis a oni ho koupili nový ale je to takový skákadlo sice jede slušně je to přece jen skorem 95koní pod kapotou ale zkouším jezdit na úsporu a nějak se mi nedaří dostat se na 7L/100km auto je vysoký i přesto ale na silnici překvapivě drží je dost tvrdý ale úplně špatný není je to o zvyku Nevím na kolik se dostanu na spotřebu ale myslím že míň jak 6,5 to nepůjde a v zimě to tím pádem bude někde kolem 9 Výbava je plná až na klimu jsou i hagusy a závěs kufr je maličkej o třetinu menší než u Punta na zadních sedadlech je zato místa dost možná na úkor kufru přemejšlel sem o LPG ale to je dalších 26tis. navíc a kufr by už téměř nebyl takže na 80% tohle auto od nich nekoupím navíc náhradní díly jsou pekelně drahý páč téměř nic není k mání v replice a zatím otec neměl důvod cokoli měnit takže to na někoho čeká a nerad bych to byl já kdo bude například řešit vejfuk co stojí 7tis.!!!!
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „LANCIA“