Tak jak vám to doposud jezdí?

Moderátor: peta.smolik

Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Smrťák »

Já mám Contimental premium contact2 185-60 r 14 OK guma. Že by Felicie jezdila zatáčky lépe než Punto 2 to bych tedy neřekl. Ale můžu se mýlit ,nemám tolik najeto. Doporučuji všechny Fiaty prodat a koupit pořádná auta. To víš,život máš jen jeden. A nekupuj tzv. fuel save gumy.Kupuj gumy co drží na cestě. Jinak já tedy nevím co napsat,takže Punto 2 drží krok v zatáčkách s Golfem GT,ale i tak je to sračka? Já třeba držel krok s Porsche. Co mi ujel na rovinkách já dohnal přes dědiny a nakonec jsem byl za něm na semaforu v Prostějově :lol: :lol: :lol: Shrnutí je tedy,že Fabie 1 je sračka,Punto 2 je sračka,Linea je super sračka a všechna tato vozidla by měl řídit velmi zkušený řidič,který by se dokázal vyrovnat s nebezpečnými jízdními vlastnostmi těchto sračkových vozidel. :shock: :shock: :shock: Já si snad u Fiatu objednám zkušební jízdu,abych poznal tu záludnou Lineu a zvýšil si hladinu adrenalinu v krvi.
Sbohem. :-)
Reklama
 

mezek
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 12 bře 2010, 06:42

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od mezek »

...s "člověkem", který není schopný porozumět psanému a dál si mele tu svou, nemá cenu se dále bavit...
Ve Tvém posledním příspěvku není, bohužel, ani jedna věc, kterou bych tvrdil. Nu což...
FIAT Linea 1.4 77k Dynamic
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Smrťák »

Ani jedna já vím. Čeká to na někoho jiného,ale ten nepřichází. Proč asi? Linea není ani 205 GT ani Golf GT. To nasere. Já nemám přetáčivé Punto a brzdit s Felicií v zatáčce nikomu nedoporučuji. Jinak nevím kdo si pořád mele svou. Ten člověk v úvozovkách jsem já? Jak milé :lol: :lol: :lol: Už tu strašnou Lineu prodej,než se v ní někdo zabije. Život má přece větší cenu než auto. :wink:
Sbohem. :-)
dalibordn
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 04 led 2010, 21:59
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od dalibordn »

mezek píše:Ano, P4 i ty Continentaly stojí za prd. Jednak - jsou to tzv. "fuel saving" (či jak se to píše) pneumatiky. Mají tvrdší směs, aby se snížil valivý odpor. Jenže tyhle směsi nedrží tak, jako klasická pneu. Druhak - ty P4 mají docela měkké boky, i při správném natlakování vypadají jako "bačkory", dost se v zatáčkách deformují.
Continetaly za mokra taky pěkně klouzaly...

Punto II a začátečník/zkušený - díky nastavení podvozku a konstrukci má Punto "specifické" vlastnosti. Nástup nedotáčivosti je pozvolný (pozvolnější než u konkurence) a dá se dobře korigovat. Při lehké nedotáčivosti stačí malinko víc zatočit a poslechne, při větší nedotáčivosti stačí lehce ubrat plyn. To je vše v pořádku. Jenže... Stačí, aby začátečník jel rychleji v zatáčce, něco tam bude a on dupne na brzdy - a Punto jde hodně rychle do přetáčivého smyku. A takový řidič těžko bude umět srovnat to. Taková Fabie a ještě lépe Felicie si nechají líbit i to brzdění v zatáčce.
Další věcí je nervozita podvozku na nerovnostech. Nezatížené Punto pěkně odskakuje. Opět pro začátečníka nemilá vlastnost.
Naopak zkušený řidič, který má už Punto v ruce, dokáže třeba tu přetáčivost využít. Když bude mít trochu citu, točí Punto zatáčku "na pěťáku" a jde přitom pořád řídit, čili mít ho pod kontrolou. Dokázal jsem se se svým 1,2/8V držet 205 GT s Golfem GT, na klasické Jizrohorské silničce. Co mi na rovince ujeli, v zatáčkách jsem dohnal.
Mimochodem, nepovažuji se za "experta", nejsem soutěžní jezdec. Ale nějaké zkušennosti jsem nasbíral při ujetých 1 000 000+ km s nějakými +/- 50 auty...

Linea mne neotrávila. Plní svou roli rodinného auta. Ale zklamal mne FIAT, když nedokáže udržet kvalitu na evropské úrovni.

Nevím co jsi od tohoto auta očekával,ale pak jsi si měl koupit ferrari od Leoše Mareše nebo Porsche.Srovnáváš nesrovnatelné, rodinný, prostorný a užitkový vůz s vozy řady GT.Délka,rozvor,užitné vlastnosti,motorizace,hmotnost,podvozek a v poslední řadě cena.Nechápu člověka,který má prý 1 000 000km najeto koupí si Lineu a očekává sporťáka s kufrem se super jízdou.Buď jsi mladý, nevybouřený a nebo starý nevybouřený.
Fiat Linea 1.3Mjet
Uživatelský avatar
davidosx84
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 22 pro 2008, 11:39
Bydliště: OSTRAVA

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od davidosx84 »

mezek píše:No vidíte, já se musím zase znovu učit jezdit... Po 14 měsících (a ubohých 6000km) jsem čirou náhodou zjistil, že 1,4/8V nemůže jezdit 50km/h na zařazenou pětku. Čili tak, jak jsem normálně jezdil s Puntem 1,2/8V. Krouťák je v oněch 1600ot. tak malý, že se musí víc šlapat na plyn (podvědomě, jinak má člověk pocit, že motor jede v pohodě) a rozdíl je 2 litry!!! Na pětku po rovince ukazuje aktuální spotřeba 7,2-7,3l/100km, na čtyřku 4,3-4,4 litrů. A já se pořád divím, že se nedostanu po městě pod 8 l. a mimo město pod 6,5 l. Je to stejný případ, kdy jsem zkoušel s Felicií držet motor za každou cenu v otáčkách +/- maxima toč. momentu. A jezdil jsem na trase Liberec - Svitavy - Liberec za 4,5 l.
Jak je tedy vidno, člověk se musí o autu dozvědět co nejvíce. Nemáte tedy někdo graf výkonu a krouťáku 1,4/8V?
.....promiň ale tohle mě celkem zarazilo,to jsi nepoznal že se to auto dusí ?na 5 stupeň,50Km/h?jako mě ten zvuk nepříjde moc dobrej:-)
.:Fiat Linea 1.4 77PS Dynamic:.
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Smrťák »

Na pětku se po rovince dá klouzat 50. Jinak to chce podívat se na graf průběhu točivého momentu a srovnat 1,2 8V Punto s tou Lineou . Je dost pravděpodobné,že Linea má třeba jiný průběh a musí se držet v jiných otáčkách. A je i podstatně těžší než dvojkové Punto.A to dost podstatně,vždyť je to jiná třída.Pohotovostní/užitečná hmotnost: 1235/435 kg
LINEA
Motor: zážehový řadový 4
Zdvihový objem válců: 1368 cm3
Maximální výkon: 77 k při 6000 /min
Maximální točivý moment: 115 Nm při 3000 /min ------------------------------ Punto MK2 má na 1,2 8v 44kw 102 při 2500otáčkách. Takže vrchol točivého momentu má o 500 níž a ještě je téměř o 300kg lehčí
Sbohem. :-)
mezek
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 12 bře 2010, 06:42

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od mezek »

Řeknu to jinak - od Linei jsem čekal stejné vlastnosti, jako má třeba GP.
Pokud vím, nenapsal jsem, že je sračka. Jen že mne nemile překvapily jízdní vlastnosti. Očekával jsem podobné jako u jiných aut této kategorie (Octavia, Megane Sedan, Cruze...). Prostě je Linea nastavena hodně měkce. Proto je taky docela háklivá na boční vítr, vyjeté koleje...
Ad. začátečníci: vím, co dovede nezkušený člověk. Takovému je lepší doporučit "na zajetí se" auto, které dokáže chyby trochu eliminovat. Vám (nám) tohle už nepřijde, s určitými situacemi na hranici možností auta jste se setkali a víte už, co dělat a očekávat. Začátečník ví prd a pak se třeba diví, že mu auto v zatáčce jede ven nebo mu ujíždí zadek. Že třeba Punto II nemusí být ani na hranici a v zatáčce na české silnici (díry) vyskáče ven, ale Xsara Picasso se rozhoupe a má tendenci kličkovat - a neví co s nastalou situací dělat.
Taky neříkám, že Fiati jsou sračky nebo "nebezpečná" auta (což by mohlo z toho, co jsem napsal, vyplynout). Jen jsem napsal svůj názor na některé nepříjemné vlastnosti toho kterého auta.

...jsem relativně starý a (snad) rozumný. Takže normálně jezdím bezpečně (nikdy jsem neboural), podle předpisů (v rámci možností). Tak, abych svoji rodinu dovezl vždy bezpečně do cíle cesty. Nicméně, jsem taky normální chlap, co má auta rád - takže někdy mne to chytne a jdu si zařádit. Protože jsem rozumný, vím kam, kdy a jak, abych ohrozil maximálně sebe a plechy auta. Řádění rozumějte jako jízdu co nejblíže možnostem auta, s kterým zrovna jedu. Je rozdíl mezi takovou jízdou s Lineou, Puntem, X5, A6, Octavií....

Na pětku se dá jezdit 50km/h a motor se nedusí. To, co jsem chtěl říct, je že jsem očekával +/- stejnou spotřebu jako u Punta II 1,2/8V, protože ta 1,4 je o něco silnější a je spojená s převodovkou s kratšími převody, plus lepší aerodynamika. To by mělo eliminovat vyšší váhu Linei. Nyní jsem se dostal na podobnou spotřebu, jen to chtělo trochu pozorovat počítač, jaká je okamžitá spotřeba v závislosti na stylu jízdy a profilu silnice. Jediné mínus, co zůstane u Linei, je chybějící šestka. Ty převody jsou opravdu krátké...

K tomu, co jsem očekával od Linei: skoro stejné vlastnosti jako u auta, z kterého vychází. A jak jsem psal, až na výjimky to splňuje. Neočekával jsem sporťáka (to bych si dobrovolně nevybral 1,4/8V), ale očekával jsem agilitu jako u GP, s přihlédnutím k tomu, že to je sedan.
FIAT Linea 1.4 77k Dynamic
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Smrťák »

Mě Punto 2 neskáče ze zatáčky. Nezkušený člověk se zabije v čemkoli. Když mám nové auto,tak hned nezkouším maximální limity,ale přidávám postupně. Za chvilku se budou všichni spoléhat na ESP a při první poruše tohoto systému se zabijí. :mrgreen:
Sbohem. :-)
mezek
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 12 bře 2010, 06:42

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od mezek »

Smrťák píše:Mě Punto 2 neskáče ze zatáčky.
...v tom případě Punto II nemáš.
Zrovna odskakování zadní nápravy na nerovnostech (v zatáčkách) se věnovalo dost prostoru při testech jak v motoristických periodikách, tak i motowebech. Stačí hledat.
FIAT Linea 1.4 77k Dynamic
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Smrťák »

Já nehledám. Já jezdím. Mám solidní pneu a solidní rozměr 185 -60 R 14. Punto dost poskakuje ,ale rozhodně projedu zatáčku rychleji než s Felicií. S kterou prý můžu i v zatáčce brzdit. Jak říkáš. Punto mám a vím,že to není nic moc,ale jsem rád,že nemám tu strašnou Lineu. To už bych byl mrtev. Amen :lol: PS. Jízdní vlastnosti Punta MK2 jsou plně dostačující a jezdím dost ostře. Tedy ostře úměrně 44kw a sedadlům co nepodrží nic,né tak řidiče. :mrgreen: Mám se jet do Fiatu projet s Lineou? Chci poznat co je strach :shock:
Sbohem. :-)
ak39
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2010, 22:47

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od ak39 »

jezdí nám to krásně,,,,stáří 8 měsíců, najeto 15.600km, spotřeba komb.6,2 l/100km dle PP, takže spokojenost, jak čtu zkušenosti majitelů, koukám, že i s turbem se dá jezdit za stejně litrů jako s atmosférou, nicméně výhodou je 43koníků navíc pro krizové situace,a to je už sakra znát, dálnice při 130km...spotř.8-8,5 l/100km, maximálku jsem nezkoušel, dle NAVI jsem hravě dosáhl 180km/h, takže těch uváděných cca 200km/h. by to mohlo jet.....ale o tom linea není, cítím ji jako pohodový živý kočár se slušným kufrem na přesun z bodu A do B. Závady - prasklý plast na rádiu (výměna rádia za 5min.v záruce). Zdravím lineáky..AK
Fiat Linea 1,4 T Jet Dynamic r.v.2010
dalibordn
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 04 led 2010, 21:59
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od dalibordn »

Tak co kluci auta jezdí nebo ne? Já mám najeto 23000km a doposud bez problémů.Loni i letos Bulharsko auto v poho i nyní max. spokojenost.V lednu bude mít mazlík 2 roky.Doufám,že bude poslouchat i další léta bez výraznějších potíží.Když jsem v roce 2008 prodával Brava 1.2 16V koupené jako 3 roky staré prý nebourané,ale bylo tak jsem si říkal,že Fiata už ne.Pak jsem koupil i30 děs a hrůza. Prodáno po 9 měsících a opět návrat k Fiatu.Dodnes toho nelituji v sebemenším.
Fiat Linea 1.3Mjet
mezek
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 12 bře 2010, 06:42

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od mezek »

Tak, a je to tady... Na jaře jsem nechal v servisu - Auto KP Plus Liberec - v rámci jarní prohlídky přezout na letní gumy. Teď jsem byl v pneuservisu (mám ho 10 metrů od baráku) přezout na zimu. A během práce mi servisák vypráví, že tohle je druhá Linea kterou vidí. Tu první má jeho otec. A další bla bla bla... A že už do zmíněného servisu nejezdí, také i kvůli tomu, že mu při přezouvání strhli na zadním kole šroub. No, a jak tenhle servisák došel k pravému zadnímu kolu a vyšrouboval šrouby, začal se smát - vytáhnul stržený šroub!
Takže jak jsem už několikrát varoval před tímto servisem, s kterým jsem si užil svoje s Puntem - pokud možno, vyhněte se mu velkým obloukem!!!!

Zatím koukám, že mne oprava bude stát kolem 3000,-Kč. Pochybuju, že uznají reklamaci....

EDIT: No, tak reklamaci uznali! Je to zvláštní... Prodejce a technik příjemní, ochotní a mechanici telata.
FIAT Linea 1.4 77k Dynamic
Vícha
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2013, 03:25
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Vícha »

Ahoj, tak jsem se stal majitelem nové Linei 1.4, 57Kw. Auto se kupovalo hlavně podle ceny, která byla velmi přijatelná. Fiata jsem nikdy neměl, předchozí vozy byly Škoda 120, Honda Civik, Favorit, Forman, Fabia, Felicia, Octavia. Nové jsem měl ale pouze Fabii a Octavii 1.6. Ta hodně papala. Musím říci, že auto se mi za 190000 hodně moc líbí. Černá metal. mu sluší. Zatím ale moc nejede, mám najeto 250km a tak ho šetřím, Spotřeba kolem 6 litrů je myslím skvělá.
dalibordn
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 04 led 2010, 21:59
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od dalibordn »

Tak to máš cenu na nové auto hodně dobrou.Kde jsi to kupoval?Já mám Lineu v naftě 3roky a bez problémů.Jen v zimě trochu lupe v palubovce než se auto zahřeje.Je to auto spíš na pohodovou jízdu ne na svižné ježdění.Motoricky také ne zrovna závodící.Nevím co máš za motor,ale myslím,že žádný z benzínů ani nafta v Linei neoplývá extra výkonem.Tak přeji mnoho spokojenosti s autíkem a popiš zas někdy pocity z ježdění.
Fiat Linea 1.3Mjet
Odpovědět

Zpět na „Linea“