Vrzganie po výmene pružín

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
rmfiat
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2007, 11:20
Bydliště: Ruzomberok

Vrzganie po výmene pružín

Příspěvek od rmfiat »

Zdarvým Vás.Mám fiat stilo 1.6 16V r.v.2002 a po výmene predných pružín za nove, je po prejazde po nerovnostiach počut také vrzganie z lavej aj pravej strany.Ten zvuk ide smerom od uloženia tlmičov tam kde sú pružiny(robí to iba ked sa auto rozkolíše a pri pomalej jazde)ramena a čapy sú dobré.Dakujem za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Vrzganie po výmene pružín

Příspěvek od idefix »

Není to v uložení tlumičů v ložiskách moc stažené ,nebo ložiska špatné?
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
renehanc
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 23 kvě 2011, 11:13

Re: Vrzganie po výmene pružín

Příspěvek od renehanc »

Zdravím Vás , jsem tu noví chci se zeptat jestli jste přišli na to co Vám vrže právě to pozoruji taky u svého auta – přední náprava je to 1,6 kombi r.v. 2004 děkuji za informace zdravím Vás a děkuji za prima čtení .
Uživatelský avatar
judr
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 05 lis 2012, 11:37
Bydliště: SR

Re: Vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od judr »

Čaute, oživým tému vŕzgania :x mám ten istý problém, čiže škripot/vrzgot od prednej nápravy. Volačo som už čítal aj na inom fóre, niektorým pomohlo vymeniť stabilizátory, ja som ich menil asi pred 4tkm... mali by byť ok, ale ruku do hovna za to nedám. tento týždeň dávam meniť rozvody, brzd. platničky,pred. pružiny. Pokiaľ bude horné uloženie tlmiča ko pôjde aj to... Chcel som len vedieť či ste to niekto vyriešili, prípadne čo by ste radili skontrolovať. Dík za reakcie
Fiat Stilo 1.9 JTD
rmfiat
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2007, 11:20
Bydliště: Ruzomberok

Re: Vrzganie po výmene pružín

Příspěvek od rmfiat »

po výmene pred. pružín mi to vrzgalo stále ako som už písal.Vyriešilo sa to až výmenou stab tyčiek a silenblokov na ramenách nápravy +geometria
Uživatelský avatar
judr
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 05 lis 2012, 11:37
Bydliště: SR

Re: Vrzganie po výmene pružín

Příspěvek od judr »

Vďaka za reakciu, volal som s mechanikom, boli vraj vymlátené silentbloky na ramene, ako si spomínal..., objednal nové, tyčky stab. boli v poriadku, po výmene "unavených" pružín sa predok auta zdvihol o 4-5 cm 8)
Fiat Stilo 1.9 JTD
Odpovědět

Zpět na „Stilo“